Štrasburk – Lyon 2:2 (kon.) | Amiens – Nîmes 2:1 (kon.) | Dijon – Remeš 1:1 (kon.)
Monaco – Bordeaux 1:1 (kon.)
RC Štrasburk
2:2 (0:1)
Olympique Lyon
Sobota 09.03.2019, 17:00 • Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 28. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (18:55:26)

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 7:8. Střely mimo: 4:9. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 17:12.

Je konec. Dnes se na půdě Štrasburku zrodila remíza 2:2. Už ve 3. minutě se totiž po velké chybě domácího obránce prosadil Dembélé. Následně byla hra celkem vyrovnaná, ale v první půli už gól nepadl. V 52. minutě zvýšil náskok hostů z penalty Dembélé. Ale v 69. minutě snížil Ajorque a o minutu později dokonce srovnal. Následně byla hra vyrovnaná, ale už se nic většího nestalo.

90+3

90+3
    Hostům se nedaří něco vymyslet na levé straně.

90+1
    Žlutou kartu dostává Lucas Tousart (Olympique Lyon).

90+1
    Domácí hráč se nyní dopustil faulu na polovině soupeře a u míče bude Lyon.

90
    Rozhodčí nastavil tři minuty navíc.

89
    Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Adrien Thomasson, přichází Anthony Gonçalves.

88
    Lyon si vypracoval šanci, ale nakonec z toho bude jenom odkop od brány a pomalu to vypadá, že dnešní zápas skončí remízou.

86
    A opět si domácí hráč stáhl míč na střed, ale jeho následná střela letěla doprostřed brány, kde byl připraven Anthony Lopes.

85
    Ovšem ani tady jsme se nedočkali žádné šance, protože centr z pravé strany jen proletěl vápnem na druhou stranu.

84
    Útok Lyonu nic vážnějšího nepřinesl, jelikož byla střela zpoza vápna zblokována a dopředu tak jde opět Štrasburk.

82
    Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Maxwel Cornet, přichází Bertrand Traoré.

81
    Pokus domácího borce byl zblokován na hranici vápna, ale k míči se následně dostal opět Štrasburk.

80
    Pablo Martinez se dopustil nedovoleného zákroku, za který uviděl žlutou kartu.

79
    Nyní se hraje převážně ve středu hrací plochy a u míče je Lyon.

77
    Nyní se Terrier dopustil nedovoleného zákroku a u míče tak bude domácí mužstvo.

76
    Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Pape Diop, přichází Yassin Fekir.

74
    Domácí nyní jsou na koni a chtějí tento zápas otočit ve svůj prospěch.

72
    Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Ludovic Ajorque, přichází Kévin Zohi.
    70. Ludovic AJORQUE - 2:2

70
    Tým Strasbourg právě vstřelil branku! Je srovnáno na 2:2! Hostující hráč se dopustil laciné ztráty míče, ke kterému se tak dostal Thomasson, který ho posunul na LUDOVICE AJORQUEHO a ten prudkou ránou k pravé tyči dává druhý gól během dvou minut. Asistence: Thomasson.
    69. Ludovic AJORQUE - 1:2

69
    Tým Strasbourg právě vstřelil branku! Domácí snižují na rozdíl jediné branky! Thomasson poslal z levé strany skvělý centr do vápna, který skončil na hlavě LUDOVICE AJORQUEHO, jenž zakončil přesně k pravé tyči. Asistence: Thomasson.

68
    Pokus Sanjina Prciće neměl moc razance a letěl doprostřed brány.

66
    Dembélé se následně dostal do zakončení, ale Matz Sels předvedl skvělý zákrok.

65
    Opět skončil centr domácích pouze na hlavě hostujícího obránce a dopředu tak jde Lyon.

63
    Štrasburk momentálně drží balón na polovině soupeře, ale stále to není žádné velké tempo.

61
    Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Nuno Da Costa, přichází Lebogang Mothiba.

58
    Nyní se do sebe pustili dva hráči, ale nakonec ani jeden neuviděl nějaké potrestání.

56
    Zakončení hostujícího hráče skončilo jen vedle pravé tyče a Matz Sels tak má odkop od své brány.

55
    Opět si obrana Lyonu poradila s centrem domácích a hosté dnes hrají ve velké pohodě.

53
    Pokus domácího hráče skončil jen vedle hostující svatyně.
    51. Moussa DEMBÉLÉ - 0:2

51
    Lyon právě vstřelil branku!
    Hosté jdou do dvoubrankového vedení! K pokutovému kopu se postavil MOUSSA DEMBÉLÉ, který zkušeně zakončil do levé části branky pod horní tyč a brankář Matz Sels šel navíc na druhou stranu.

49
    Byla nařízena penalta pro Olympique Lyon. Houssem Aouar nasadil Konému housle a následně jej domácí obránce poslal k zemi.

47
    Hosté se snaží projít po pravé straně, kde nakonec získali autové vhazování.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:02.

První poločas je u konce a Lyon zatím vede ve Štrasburku 1:0. Už ve 3. minutě se totiž po velké chybě domácího obránce prosadil Dembélé. Následně byla hra celkem vyrovnaná, ale o něco lepší jsou přece jenom hosté. Druhý poločas ovšem bude ještě hodně zajímavý a uvidíme, co nám přinese.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

45+2
    Ovšem centr z pravé strany skončil pouze v moci brankáře Selse.

45+2
    Lyon získal rohový kop z pravé strany a může tak zvýšit své vedení před odchodem do šaten.

45+1
    Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.

45
    Už to vypadá, že další branky se v prvním poločas nedočkáme, jelikož se hraje převážně ve středu hrací plochy.

43
    Ovšem zakončení Mitroviće po centru z levé strany nic velkého nepřineslo.

42
    Nyní se pro změnu dostali dopředu domácí hráči a vybojovali rohový kop.

40
    Maxwel Cornet si udělal místo pro střelu, kterou mířil k pravé tyči, ale Matz Sels předvedl skvělý zákrok!

38
    Nuno Da Costa si nevyměnil myšlenku se svým spoluhráčem zrovna dobře a je z toho tak zkažená přihrávka.

36
    Nakonec ale Lyon přece jenom získal volný kop z levé strany po faulu domácího hráče.

35
    Maxwel Cornet rozehrál rohový kop z pravé strany, ale ten nic vážnějšího nenabídl.

34
    Domácí měli k dispozici autové vhazování na polovině soupeře, ale posléze se navíc dopustili faulu.

32
    Moussa Dembélé se dostal do velice dobré šance, ale zradilo jej zpracování a následná střela tak skončila nad bránou Štrasburku.

30
    Pokus domácího hráče letěl jen vedle brány Lyonu a momentálně je k vidění hra nahoru dolů.

28
    Dembélé si udělal místo pro střelu na hranici vápna, ale následně vypálil hodně mimo bránu Štrasburku.

27
    Léo Dubois šel do vápna soupeře na centr z pravé strany, ale zakončit nedokázal a navíc ještě zfauloval brankáře domácího týmu.

25
    Ovšem útok domácího celku se vůbec nepodařil a k míči se tak dostala obrana Lyonu.

24
    Stále to jsou hosté, kteří mají balón pod kontrolou, ale následný přechod po pravé straně se Lyonu nepodařil a dopředu může jít Štrasburk.

22
    Olympique Lyon je poslední minuty lepším týmem a drží balón na svých kopačkách.

20
    Ovšem následný centr nic velkého nepřinesl a domácí brankář jej vyboxoval.

19
    Hostující mužstvo má k dispozici rohový kop a může tak zvýšit své vedení.

17
    Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Marcelo, přichází Léo Dubois.

16
    Ajorque zakončil hlavou po centru z pravé strany jen těsně vedle levé tyče!

14
    Nyní je hra přerušena, jelikož hostující hráč potřebuje ošetření.

12
    Opět to byl Štrasburk, který se dostal dopředu, ale ani tentokrát z toho nebyla střela.

11
    Domácí se sice dostali do vápna, ale tam předvedl skvělý obranný zákrok hostující hráč.

10
    Útok hostujícího celku nakonec nic nepřinesl a dopředu může jít Štrasburk.

9
    Následný volný kop Štrasburku nepřinesl nic nebezpečného a Lyon si se vším poradil.

8
    Cornet se dopustil nedovoleného zákroku a uviděl tak žlutou kartu.

7
    Lyon přišel o balón ve středu hrací plochy a dopředu tak může jít soupeř.

5
    Štrasburk se snaží srovnat stav utkání, ale zatím má velké problémy ve středu hrací plochy.
    3. Moussa DEMBÉLÉ - 0:1

3
    Fantastický start hostů do tohoto utkání, jelikož jdou už ve třetí minutě do vedení! Domácí obránce naprosto namazal soupeři svou příšernou přihrávkou, po které si brankář Sels připsal úspěšný zákrok, ale na následnou střelu Corneta, kterou tečoval MOUSSA DEMBÉLÉ už nestačil. Asistence: Maxwel Cornet.

2
    Hosté se snaží něco vymyslet směrem dopředu po pravé straně.

1

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

RC Štrasburk Alsace: Sels – L. Koné, S. Mitrović (C), P. Martinez – Caci, Thomasson, Prcić, Fofana, Lala – Ajorque, Da Costa.
    Náhradníci: Kawašima – Corgnet, Gonçalves, Liénard, Mothiba, Zohi, Ndour.

Olympique Lyon: A. Lopes – Tete, Marcelo (C), Denayer, F. Mendy – Pape Diop, Tousart, Aouar – Cornet, M. Dembélé, Terrier.
    Náhradníci: Gorgelin – Depay, Dubois, Fekir, NDombèlé, B. Traoré, Rafael.

Rozhodčí: Jérôme Miguelgorry – Eric Danizan, Cédric Mouysset.

Štrasburk je momentálně na devátém místě s třiceti sedmi body a skóre 41:31. Ovšem nedokázal vyhrát už pět zápasů v řadě, přičemž si naposled odvezl prohru 1:0 z Nice.
    Lyon se drží na horních příčkách a aktuálně je na třetí pozici se čtyřiceti devíti body a skóre 45:31. V posledním utkání navíc rozdrtil doma Toulouse 5:1.

Ve 28. kole Ligue 1 se proti sobě utkají týmy RC Štrasburk Alsace a Olympique Lyon. Naposled se spolu tato mužstva utkala v lednu ve francouzském poháru na půdě Lyonu, kde ale Štrasburk vyhrál 2:1. Dnes se navíc bude hrát na Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk. Tento stadion nabídne kapacitu pro 29 320 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Jérôme Miguelgorry a jeho asistenti Eric Danizan a Cédric Mouysset. Úvodní výkop je naplánován na 17:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Michal Raška

Branky: 69. Ajorque (Thomasson), 70. Ajorque (Thomasson) – 3. M. Dembélé (Cornet), 51. M. Dembélé (pen.)

Karty:   80. P. Martinez (SSG) – 8. Cornet (LYO), 90+1. Tousart (LYO)

RC Štrasburk: Sels – L. Koné, S. Mitrović (C), P. Martinez – Caci, Thomasson (89. Gonçalves), Prcić, Fofana, Lala – Ajorque (72. Zohi), Da Costa (61. Mothiba).

Olympique Lyon: A. Lopes – Tete, Marcelo (C) (17. Dubois), Denayer, F. Mendy – Pape Diop (76. Fekir), Tousart, Aouar – Cornet (82. B. Traoré), M. Dembélé, Terrier.

Rozhodčí: Jérôme Miguelgorry – Eric Danizan, Cédric Mouysset