Písek – Králův Dvůr 1:3 (kon.) | Vyšehrad – Domažlice 1:0 (kon.) | Převýšov – Dobrovice 2:1 (kon.)
Litoměřicko – Zápy 1:0 (kon.) | Živanice – Vltavín 0:2 (kon.) | Ústí n/O – Olympia Radotín 0:0 (odl.)
FC Písek
1:3 (1:0)
FK Králův Dvůr
Sobota 09.03.2019, 10:15Česká fotbalová liga • 18. kolo

Trenér FC Písek – Milan Nousek ml.: „Mně se toto utkání hodností hůře, protože jsme prohráli. Prvních 20 minut jsme se prezentovali hodně slušnou hrou. Poté jsme však dali možnost soupeři, přistoupili jsme na jejich hru. V dalším průběhu zápasu jsme vyčerpali možnosti, jak zvrátit nepříznivé skóre.“

Kapitán FK Králův Dvůr – Jakub Balšánek: „Dnešní utkání se hodnotí pozitivně. Prvních 20 minut jsme se rozkoukávali, Písek byl lepší. Bohužel jsme dostali gól ze sporné penalty. Postupem času, hlavně ve druhém poločase jsme zlepšili svou hru. Nakonec jsme zaslouženě vyhráli.“ (12:30:36)

Je za námi první utkání v jarní části a domácím se vstup do této části vůbec nepodařil. První poločas sice Jihočeši zvítězili díky Voráčkovo proměněné penaltě. Druhá půle však jednoznačně patřila Cábelíkům. Během jedenácti minut hosté otočili skóre díky brankám Hella a Krause. V 79. minutě zpečetil tříbodový zisk Cábelíků Kůžel, který stanovil konečné skóre 1:3. Následovat bude tisková konference.

90+1
    Hlavní sudí nastavil jen pár vteřin a poté naposledy foukl do píšťalky. Konec zápasu.

90
    Hostující brankář sebral centrovaný míč do svých rukavic.

89
    Michal Procházka dostává v závěru zápasu žlutou kartu.

88
    Krček si po delší době sáhl na balón.

87
    Jihočechům se vůbec nedaří usadit na útočné polovině. Vše nasvědčuje tomu, že si hosté výhru v poklidu pohlídají.

84
    Balšánek po standardní situaci vysoko přestřelil bránu Písku.

83
    Domácí střídají. Pro dnešek na trávníku skončil Martin Voráček. Na poslední minuty se představí Jan Sigmund.

81
    Cábelíci mohli přidat čtvrtý gól po brejku, tentokrát byli úspěšnější domácí obránci.
    79. KŮŽEL - 1:3

79
    Králův Dvůr právě vstřelil branku!
    Středočeši navyšují své vedení na rozdíl dvou branek. Na centrovaný míč si nejlépe naběhl DAVID KŮŽEL a zakončením hlavou do protipohybu překonal domácího brankáře – 1:3.

78
    Čas rychle utíká a Cábelíci téměř vůbec nepouštějí své soupeře na útočnou polovinu.

75
    Marek Hejda dostává žlutou kartu za úmyslné zakopnutí balónu.

74
    V domácím týmu dochází ke změně. Karla Kulíka na trávníku nahradí Tomáš Pecka.

72
    Kraus mohl zvýšit vedení hostů, ale na brankové čáře zasáhl Vacovský.

69
    Po delší době měli domácí náznak šance, ale centrovaný míč skončil v autu.

67
    Petr nedokázal zachytit na hrací ploše přetažený centr od spoluhráče.

64
    Střídají také domácí. Z trávníku odešel Martin Held, opačným směrem zamířil Dušan Pinc.