San Jose – St. Louis 3:2 (po pr.) | Boston – Ottawa 3:2 (kon.) | Tampa – Detroit 3:2 (kon.)
NY Islanders – Philadelphia 2:5 (kon.) | NY Rangers – New Jersey 4:2 (kon.) | Columbus – Pittsburgh 4:1 (kon.)
Edmonton – Toronto 2:3 (kon.) | Arizona – Los Angeles 4:2 (kon.) | Nashville – Carolina 3:5 (kon.)
Dallas – Chicago 1:2 (kon.) | Vancouver – Vegas 2:6 (kon.) | Florida – Detroit 6:1 (kon.)
Boston Bruins
3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Ottawa Senators
Neděle 10.03.2019, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL

To už je z mé strany vše. Přeji nerušený zbytek noci! (03:53:16)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 31:19 (12:6, 14:8, 5:5)
    Zblokované střely – 8:13
    Vyhraná vhazování – 25:24
    Trestné minuty – 8:8
    Hity – 22:25

Hokejisté Bostonu nakonec vydřeli výhru 3:2 nad Ottawou a připisují si šesté vítězství v řadě. Góly dnes začaly padat až po polovině duelu. Ve 31. minutě využil přesilovku Brad Marchand, ovšem hosté bleskově srovnali zásluhou Jeana-Gabriela Pageaua. V závěru druhé části pak domácí dvakrát trefili brankovou konstrukci.

Ve třetí třetině se jako první prosadili hosté. Chybu v rozehrávce soupeře potrestal Brady Tkachuk a s Medvědy to nevypadalo úplně dobře. Ve 49. minutě však tečoval Chris Wagner nahození obránce Kruga a prodloužení odvrátil pouhých 45 sekund před koncem další pohotovou tečí David Krejčí.

59:59
    Ottawa už v závěru nic nevymyslela a Bruins tak bodují podevatenácté v řadě!

59:15
    Hosté si vyžádali oddechový čas.
    59:15 David KREJČÍ - 3:2

59:15
    Bruins právě vstřelili branku!
    Obrovská radost v TD Garden! Domácí se 45 sekund před koncem ujímají vedení 3:2! Skvěle to udělal Danton Heinen, jenž si natáhl puk až mezi kruhy a jeho následnou střelu před Andersonem pohotově tečoval DAVID KREJČÍ. Asistence: Danton Heinen a Matt Grzelcyk.

59:01
    Je tu už poslední minuta třetí dvacetiminutovky.

58:29
    Na druhé straně měl napraženo Bobby Ryan. Wagner mu ale šanci sebral.

57:58
    To dělovka Seana Kuralyho skončit v brance mohla. Domácí útočník ji ale z voleje netrefil.

57:39
    Ben Harpur to zkoušel od mantinelu. Tímhle Raska zaskočit nemohl.

56:24
    Backes zahrál jen na zakázané uvolnění. Bruins se dopustili tohoto prohřešku poprvé v zápase.

56:09
    Bobby Ryan vyzkoušel Raska střelou z uctivé vzdálenosti. Domácí brankář raději podržel puk a přerušil hru.

55:55
    Anderson nachází puk pod svou lapačkou. Následuje reklamní přestávka, poslední v tomto zápase. Do konce třetí části scházejí čtyři minuty. Stále více to začíná vypadat na prodloužení.

55:35
    Hosté vyhodili tak šikovně, že se o icing nejedná a mohou vystřídat.

54:40
    McAvoy na modré nezkrotil neposedný kotouč a musí se pro něj vracet do středního pásma.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 31. Marchand (Krug, Bergeron), 49. Wagner (Krug, McAvoy), 60. Krejčí (Heinen, Grzelcyk) – 32. Pageau (B. Tkachuk), 43. B. Tkachuk (Tierney)

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Grzelcyk, J. Moore – Heinen, Bergeron (A), Marchand – Stempniak, Krejčí (A), Nordström – Wagner, Acciari, Kuraly – Backes, Coyle, Cehlárik.
    Ottawa Senators: C. Anderson (A. Nilsson) – DeMelo, Chabot, Ceci, Wolanin, Harpur, Borowiecki (A) – Duclair, Pageau (A), B. Tkachuk – B. Ryan, White, Z. Smith (A) – Bødker, O. Lindberg, Gibbons – Pääjärvi, Tierney, Balcers.

Rozhodčí: Brenk, Hebert – Devorski, Smith

Diváci: 17 565