NY Islanders – Columbus 2:0 (kon.) | Philadelphia – Ottawa 3:2 (kon.) | Toronto – Tampa 2:6 (kon.)
Minnesota – San Jose 0:3 (kon.) | Chicago – Arizona 7:1 (kon.) | Colorado – Carolina 0:3 (kon.)
Edmonton – NY Rangers 3:2 (po pr.)
Edmonton Oilers
3:2 (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
New York Rangers
Úterý 12.03.2019, 02:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Já se s vámi odsud loučím, všem Řehořům přeji vše nejlepší k svátku, i vám ostatním příjemé úterý a pohodový zbytek celého týdne! (05:04:48)

Československá stopa v utkání

Andrej Sekera (EDM) 0+0
    Filip Chytil (NYR) 0+0

1. Leon Draisaitl 1+2
    2. Brendan Lemieux 1+1 (+ vyhraná bitka)

Vyhraná vhazování: 35:25

Zápas v Rogers Place v Edmontonu sledovalo 18 347 diváků.

Utkání, ve kterém jsme viděli pět krásných gólů a také dvě tvrdé bitky, tedy končí vítězstvím Edmontonu Oilers v prodloužení. V průběhu zápasu se střídala převaha obou týmů, celkově byl tedy dnešní mač velmi vyrovnaný. Rozhodl ho Leon Draisaitl, který byl u všech tří branek svého týmu.

60:35 Leon DRAISAITL - 3:2

60:35
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Kapitán Connor McDavid si v útočném pásmu počkal na správnou chvíli, a když přišla, přihrál napravo najíždějícímu LEONU DRAISAITLOVI, který svým 42. gólem v letošní sezóně rozhoduje toto utkání ve prospěch Edmontonu! Asistence: Connor McDavid, Darnell Nurse

60:07
    Naměstnikov se jako první dostal k puku a hned také ke střele, ta však netrefila cíl.

60:01

Hned na začátku třetí třetiny dokázali New York Rangers vyrovnat a od té doby jsme viděli velmi útočný hokej z obou stran. Strhující utkání bude vrcholit v prodloužení 3 na 3.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:39
    V poslední minutě se ještě domácí hráči snaží ze všech sil rozhodnout. Kassian z velké blízkosti neprotlačil puk přes Alexandara Georgijeva.

59:03
    New York hraje v plném počtu.

58:27
    Kheirovu střelu Georgijev chytá a protože útočníci Edmontonu nenapadají, dovolil si rozehrát, takže Rangers vyhazují.

57:30
    Z levého kruhu teď Ryan Nugent-Hopkins trefil horní tyčku!

57:15
    Do velké šance se ve vlastním oslabení dostal Mika Zibanejad, z pravé strany neuspěl.

Ondřej Mikušek

Branky a nahrávky: 7. McDavid (Chiasson, Draisaitl), 9. Benning (Draisaitl, Kassian), 61. Draisaitl (McDavid, Nurse) – 32. Lemieux (Shattenkirk), 42. B. Howden (Lemieux, Claesson)

Edmonton Oilers: Koskinen (Stolarz) – A. Larsson (A), Klefbom, K. Russell, Nurse, Benning, Sekera – Kassian, McDavid (C), Draisaitl – Gagner, Nugent-Hopkins (A), Khaira – Chiasson, Cave, Rieder – Currie, Brodziak, Malone.
    New York Rangers: Georgijev (H. Lundqvist) – Skjei, M. Staal (A), Shattenkirk, Br. Smith, Pionk, Claesson – Chytil, Zibanejad, Naměstnikov – Fast (A), R. Strome, Kreider (A) – Bučněvič, B. Howden, Lemieux – C. Brickley, Nieves, Vesey.

Rozhodčí: StPierre, Rehman – MacPherson, Knorr.

Diváci: 18 347