po s.n. (1:0)
HC Dukla Jihlava
2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
HC ZUBR Přerov
Úterý 12.03.2019, 17:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • DHL Extraliga juniorů • O udržení

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Sobotní juniorů Duklou a Přerovem je odložen, stejně jako tomu bylo i u čtvrtečního zápasu Dukla – Žďár. Důvodem je rozsáhlá marodka, Jihlava má k dispozici aktuálně devět hráčů.

Novým termínem bude teprve upřesněn.

Utkání bylo přeloženo na úterý 12. března 2019, začne se přesně v 17:00.

HC Dukla Jihlava: Maláč (Chaloupek) – Rašín, Vála, Chvátal, Mareš, Smolko, Kratochvíl – Chlubna, Juda, Vala – Menšík, Krajíček, Brož – Barák, Kardoš, Doležal – Zadražil. Trenér: Karel Nekvasil

HC ZUBR Přerov: Šimonů (Postava) – Kleiner, Bieniek, Jaroněk, Moučka, Gréč, Zeman – Kočica, Indrák, Dobša – Borot, Hradil, Zmeškal – Kleniar, Tarnoczy, Fencl. Trenéři: Pavel Neumann a Petr Dočkal

Rozhodčí: Reich – Nechvátal, Polák.

00:01

01:16
    Přerov právě vstřelil branku!
    Zubři se od začátku do Dukly pořádně zakousli a z toho plyne první branka. Maláč dokázal předvést dva zákroky, ale poté nestačil na ADAMA HRADILA, jenž se zblízka trefil pod víko. Asistence: Martin Borot, Lukáš Zmeškal.

02:28
    Jakub Krajíček si to namířil po levé straně až před branku, ale trefil pouze boční síť. Dobrá to střela, jen škoda pro jihlavského hráče, že nemířila do branky.

02:49
    Hosté se osvobozují zakázaným uvolněním.

03:10
    Další zakázané uvolnění hostí.

05:24
    Matouš Menšík si doslova udělal z obrany hostí dobrý den a prokličkoval se až před branku. Už mu stačilo jen zasunout puk za přesouvajícího se gólmana, ale z bezprostřední blízkosti pouze poslal kotouč napříč čárou kolem levé tyčky.

19:21
    Jihlava si na sklonku první třetiny zahraje přesilovou hru, když Jonáš Kočica dostává zbytečný trest na dvě minuty za hrubost.

19:21
    Dukla se nedokázala udržet v pásmu a hosté se osvobozují.

20:00

První třetina se více vydařila Přerovu, který zásluhou výborného vstupu do utkání vede 1:0. V čase 1:16 totiž po dvou zákrocích Filipa Maláče skóroval Adam Hradil, na jehož střelu pod horní tyč byl domácí muž v masce krátký.

Další třetina začne přibližně v 17:42.

20:01

21:21
    Hosté hrají v plném počtu.

21:35
    Ale jen na 14 sekund, hosté totiž hráli v šesti a dostávají dvě minuty za příliš mnoho hráčů na hrací ploše. Trest odpyká David Dobša.

22:12
    Válova dělovka od modré zaplula do připraveného gólmana Daniela Šimonů.

23:35

23:53
    David Dobša se vrací na trestnou, nyní už za svůj vlastní prohřeše. Dostává totiž dvě minuty za podrážení.

25:18
    Dukla právě vstřelila branku!
    Jihlava se při třetí přesilové hře dočkala vyrovnání, když obránce PATRIK RAŠÍN prostřeluje vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Miroslav Juda, Tomáš Chlubna.

31:49
    Šimonů raději likviduje jihlavské nahození, Dukla jde vzápětí střídat.

32:03
    Vítězslav Brož zatáhl puk do pásma a obkroužil branku. Poté si najel mezi kruhy, ale jeho střela byla zblokována do ochranné sítě.

33:09
    Nejde říct, že Judovi, který se dobře dostal před branku, střela na pravou tyč úplně dobře sedla. Ale takové pokusy jsou nejhorší a nechybělo moc, aby Tomáš Vala puk dorazil do sítě.

33:21
    Na druhé straně vyzkoušel Maláčovu pozornost od modré obránce Jan Moučka, ale domácí muž v masce, věkem dorostenec, pozorný jest.

33:50
    Dvě minuty jde odpykat Tomáš Chlubna za sekání a je zde první přesilová hra pro Zubry.

35:50
    Domácí hokejisté sehráli dobré oslabení a prakticky Přerovské nepustili k výraznějšímu ohrožení Maláče.

36:47
    V souboji o puk za brankou byli úspěšnější domácí. Po prknech se kotouč dostal až k dorostenci Chvátalovi, který nahazoval kotouč na branku. V tu dobu ale domácí faulovali.

36:56
    Jindřich Kardoš si jde posedět na dvě minuty za vysokou hokejku.

37:15
    Domácí se osvobozují vyhozením až k Šimonů.

37:47
    Filip Maláč se nenechal nachytat na švestkách střelou z velkého úhlu, kterou na něj vyslal Daniel Indrák. Ale zase je třeba ocenit, že to zkusil dobře, tento přerovský plejer.

38:04
    Hosté se konečně zformovali v útočném pásmu a kombinují.

38:12
    Se střelou Szymona Bienieka si Maláč vědět rady nemusel, mezi tři tyče jeho rána nešla.

38:56
    Jihlava hraje v plném počtu, Tomáš Chlubna je na ledě. Ještě před tím sledoval, jak do úniku pláchl Jiří Doležal, kterého na poslední chvíli zastavil výborným výsekem puku Daniel Indrák.

40:00
    Dukla půjde do třetí třetiny s přesilovou hrou díky pozdnímu dohrání Lukáše Zmeškala.

40:00

Ve druhé třetině měli domácí dohrávanou přesilovou hru a poté další dvě výhody, přičemž celkově třetí přesilovku v zápasu využili střelou Patrika Rašína k vyrovnání na průběžných 1:1. Další branku jsme už na Horáckém zimním stadionu neviděli.

Další třetina začne přibližně v 18:28.

40:01

40:12
    Dukla se hne po přesilovce natlačila dopředu, jenže Matěj Vála zasáhl neúmyslně v souboji o puk Jonáše Kočicu a jde ven za faul loktem. Síly na ledě se tak srovnají.

42:00

42:12
    A to samé se dá říct i o Jihlavě.

43:16
    V pěti se hrálo jen na okamžik, respektive na 64 sekund. Přesilovka pro Jihlavu za nedovolené bránění Jan Fencla.

45:16
    Hosté hrají opět v pěti.

49:56
    Matěj Vála opět usedá na trestnou lavici, nyní za krosček.

50:11
    Hned po buly se domácí osvobozují.

51:56
    Dukla hraje v plném počtu, Matěj Vála opět odjíždí z trestné lavice po uplynutí 120 sekund.

55:07
    Puk po nepřesnosti končí mimo ledovou plochu a vhazovat se bude ve středním pásmu.

55:47
    Jindřich Kardoš a Jakub Kleiner si nemusí nyní nic vyčítat, oba dva jdou ven za sekání.

57:15
    Ani jeden z týmů nemá vážnější šance při hře čtyři na čtyři. Zdá se, že se utkání pomalu blíží do prodloužení.

57:41
    Střelu od modré v podání jihlavského beka Rašína vyrazil Šimonů jen ke své levé tyči, kde se puk těsně před čárou zastavil. Aby ho následně uzmul Jan Jaroněk.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

60:00

Třetí třetina nenabídla již žádné velké brankové příležitosti, spíše vyrovnaný boj a důrazný hokej. Zápas tedy dojde do prodloužení, kde si to oba týmy rozdají o bod navíc.

60:01

60:12
    Dukla začala prodloužení aktivně a vybojovala buly před gólmanem Šimonů.

60:24
    Vála trefil od modré jen soupeře, ale Dukla se ihned dostala zpět do útočného pásma.

61:04
    Menšík z dobré pozice z kruhů neuspěl, když ho vychytal dobrým zákrokem Šimonů. K dorážce se poté dostal Patrik Rašín, ale ani on nebyl úspěšný, byť byl přerovský gólman vyjetý hodně ven ze své klece.

63:00
    Vála zakončoval u levé tyče gólmana Šimonů, který byl opět pozorný a puk za svá záda nepustil.

63:24
    Rozhodne Jihlava v přesilové hře? Uvidíme. Každopádně tohle je vítaná příležitost pro domácí tým rozhodnout o zisku extra bodu navíc. Matyáš Gréč držel soupeře, což neušlo pozornosti sudího Reicha.

63:24
    Lavička Dukly si vyžádala oddechový čas a spřádá plány na vítěznou branku.

63:38
    Vála při dělovce z pravého kruhu netrefil kotouč přesně, patrně zlomil hokejku a odchází střídat. Dukla zároveň přichází o pásmo.

64:01
    Ale domácí už jsou opět před brankou Šimonnů.

64:12
    Rašn servíroval puk podél brankoviště na Judu, který při pokusu o zasunutí černé gumy do sítě promáchl

64:45
    Domácí opět ztrácí útočné pásmo a asi dnes uvidíme nájezdy.

64:58
    Matěj Vála zkusil střelu z pravého kruhu ještě jednou, ale puk mu znovu nesedl ideálně na hůl.

65:00
    Prodloužení skončilo.

V prodloužení jsme i přes jihlavskou přesilovou hru branku neviděli a zápas tak dojde k nájezdové loterii. Pokud bych měl tipovat jihlavskou pětici, volil bych následovně: Chlubna, Rašín, Menšík, Vala, Kardoš. Nechme se tedy překvapit.

Samostatné nájezdy začínají.

Samostatné nájezdy zahájí Dukla Jihlava.

1. série
    0:0
    Odhad jsem měl špatný, hned první nájezd jede Miroslav Juda, kterého jsem netipoval. Měl bych se to lépe příště naučit. Hokejista, který letos okusil i hraní za A-tým, neuspěl blafákem do bekhendu.

1. série
    0:0
    Lukáš Zmeškal Maláče nerozhýbal a pak už neměl kam zasunout puk.

2. série
    0:0
    S Patrikem Rašínem mi tip vyšel, ale domácí specialista zblízka proti Šimonů neuspěl – 0:0.

2. série
    0:0
    Daniel Indrák jel ze strany za stranu a Maláč poté zasáhl lapačkou – 0:0.

3. série
    1:0
    Tomáš Chlubna uspěl střelou mezi betony – 1:0.

3. série
    1:0
    Jonáš Kočica sice rozhýbal Maláče, ale zakončil vedle jeho pravé tyče – 1:0.

4. série
    1:0
    Matouš Menšík si nasměroval gólmana k pravé tyči, ale zakončením k levé tyči neuspěl – 1:0.

4. série
    1:0
    Ani Adam Hradil si na Maláče nepřišel – 1:0.

5. série
    1:0
    Tomáš Vala gólmana Šimonů nepropálil a mečbol nevyužil – 1:0.

5. série
    1:0
    David Dobša vystřelil z těsné blízkosti Maláče, který jeho střelu zastavil před čárou – 1:0.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dukla Jihlava.
    Rozhodující nájezd dal ve třetí sérii TOMÁŠ CHLUBNA, který po ledě našel mezírku mezi betony Šimonů, zatímco Maláč nebyl překonán ani jednou.

Konec zápasu. (19:17:51)

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 26. Rašín (Juda, Chlubna), rozh. náj. Chlubna – 2. Hradil (Borot, Zmeškal)