Ajax – Zwolle 2:1 (kon.)
Ajax Amsterdam
2:1 (1:0)
PEC Zwolle
Středa 13.03.2019, 18:30 • Johan Cruijff Arena, Amsterdam • Nizozemská Eredivisie • 24. kolo

To je z mé strany vše, hezký večer. (20:27:02)

Je dobojováno. Ajax nakonec potvrdil roli favorita a Zwolle porazil 2:1, ale nutno dodat, že se na výhru druhý celek tabulky pořádně nadřel, protože rozhodující branka padla až v 86. minutě, kdy se trefil obránce Blind. Zwolle odehrálo velice dobrý zápas, ale nakonec nemá ani bod.

90+4

90+3
    Žlutou kartu dostává Jöel Veltman (AFC Ajax).

90+3
    Ajax kontroluje konec utkání a troufám si tvrdit, že získá všechny tři body.

90+1
    Rozhodčí přidal tři minutky.

90
    A ještě jedna velká komplikace pro hosty. Za faul uviděl druhou žlutou kartu Vito van Crooij a následuje tedy karta barvy červené.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

89
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Gustavo Hamer, přichází Lennart Thy.

88
    Domácí jsou u míče, kombinují a nikam nepospíchají, což je za současného stavu zcela pochopitelné.

87
    Žlutou kartu dostává Dušan Tadić (AFC Ajax).
    Žlutou kartu dostává Thomas Lam (PEC Zwolle).
    86. Daley BLIND - 2:1

86
    Ajax právě vstřelil branku!
    Po další akci už to ale neplatí, protože domácí jdou do vedení 2:1! Do vápna si naběhl obránce DALEY BLIND a nechytatelnou hlavičkou nedal brankáři šanci.

86
    Ajax zahrával další rohový kop, ale ani z něho nic nebylo a stav je tedy stále 1:1.

85
    Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Lasse Schöne, přichází Noa Lang.

83
    Domácí samozřejmě útočí a útočí, ale zatím se do zakončení nemůže dostat.

81
    Ajax má deset minut na to, aby vstřelil branku a vybojoval hodně důležité tři body.
    79. Vito van Crooij - 1:1

79
    Zwolle právě vstřelilo branku!
    Domácí měli slibnou šanci, ale nedali. Na druhé straně se po rychlé akci dostal do zakončení VITO VAN CROOIJ, který mířil o poznání lépe a vyrovnal tedy na 1:1! To je velká komplikace pro Ajax.
    78. Huntelaar z dobré pozice branku netrefil

78
    Po rohu hlavičkoval z dobré pozice nestárnoucí Klaas-Jan Huntelaar, ale míč poslal nad břevno!

77
    Rohový kop pro Ajax.

75
    Nedočkáme, protože ani z tohoto rohu nic nebylo a Ajax stále vede pouze o jednu branku.

74
    Rohový kop pro Ajax. Dočkáme se druhé branky?

72
    Domácí hráč vlétl do vápna soupeře, po souboji upadl, ale rozhodčí zůstal zcela klidný a pokutový kop neodpískal.

70
    Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Kasper Dolberg, přichází Klaas-Jan Huntelaar.

70
    Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Zakaria Labyad, přichází Jöel Veltman.

70
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Mike van Duinen, přichází Stanley Elbers.

68
    Nyní je aktivnější domácí celek, který chce evidentně vstřelit druhou branku a zápas v klidu dohrát.

66
    Na druhé straně se k hlavičce dostal Nicolás Tagliafico, ale s jeho slabým pokusem si Diederik Boer v pohodě poradil.

65
    Po závaru ve vápně se k míči dostal Thomas Lam, ale zakončení nezvládl a míč skončil vysoko nad brankou Ajaxu.

64
    Rohový kop pro Zwolle.

63
    Konečně zahrozili také domácí. Po rychlé akci pálil z hranice velkého vápna David Neres, ale míč skončil nad brankou.

61
    Je před námi posledních zhruba třicet minutek a vzhledem k tomu, že je to stále pouze 1:0, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.

59
    Ajax nehraje ve druhém poločase vůbec dobře. Hosté se toho snaží využít, ale zatím vyrovnat nedokázali.

58
    Je tu další rohový kop pro Zwolle.

57
    A celé snažení hostujících hráčů skončilo ofsajdem.

56
    Hosté reklamovali ruku domácího hráče ve vápně, ale nakonec je z toho pouze roh pro Zwolle.

54
    Stále se hraje na polovině Ajaxu, ale daleko od branky, kterou střeží André Onana.

52
    Ajax se ve druhém poločase hlavně brání. Zwolle přidalo a je to znát, ale šance se zatím hosté nedostali.

50
    Dobře nyní kombinovali i hosté, ale nakonec ani to k ničemu nevedlo. Oba celky se směrem dopředu stále trápí.

48
    Začátek druhého poločasu je zatím velmi opatrný a nic zajímavého se na trávníku neděje.

46

Hráči se vrací na trávník, takže druhý poločas začne za malý okamžik.

Druhý poločas začne přibližně v 19:35 hodin.

První poločas je za námi. Sledujeme duel, který zatím není příliš zajímavý. Domácím se nedaří, hosté pouze brání a viděli jsme tak pouze jednu branku. Prosadil se Dušan Tadić a Ajax tak vede 1:0. Uvidíme, co nám nabídne druhé dějství.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+4

45+4
    Z rohu ale nic nebylo a v prvním poločase se už nic nestane.

45+4

45+3
    Ajax má nyní obrovský tlak a jde za druhým gólem, tak uvidíme, co v závěru poločasu ještě vymyslí.

45+1
    Rozhodčí přidal čtyři minutky.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45
    Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a vypadá to, že v prvním poločase se už nic nestane.

44

42
    Po zisku míče šli dopředu domácí. Ze standardní situace to nakonec zkusil Lasse Schöne, ale s jeho pokusem si Diederik Boer v pohodě poradil.

40
    Hosté drží míč na své polovině a nikam nepospíchají.

38
    Dušan Tadić se nádherně uvolnil a dostal se do vápna, ale nakonec byl i s míčem vytlačen do zámezí.

36
    Po pravé straně utekl Pelle Clement, ale žádný ze spoluhráčů ho nepodpořil a hostující útočník tak o míč přišel.

34
    Hosté se hned vydali dopředu, snažili se odpovědět, ale z jejich kombinační akce nic nebylo, tedy kromě nepřesné přihrávky.
    32. Dušan TADIĆ - 1:0

32
    Tak domácí se konečně dočkali a jdou do vedení 1:0! Po skvělém centru se na zadní tyči objevil v posledních týdnech výborně hrající DUŠAN TADIĆ, který míč z první napálil za bezmocného brankáře.

30
    Vito van Crooij si naběhl za obranu Ajaxu, směřovala na něj přihrávka, ale u míče byl jako první Onana.

28
    Po rohu se do zakončení dostal Lasse Schöne, ale branku trefit nedokázal a na první gól tedy stále čekáme.

27

25
    Žlutou kartu dostává Vito van Crooij (PEC Zwolle).

24
    Ani tentokrát to druhého celku tabulky nevyšlo. Zwolle se ubránilo a Diederik Boer s rozehrávkou samozřejmě nepospíchá.

22
    Po delší době se dopředu vydali i hosté, ale Pelle Clement nezvládl zpracování míče a na tahu je znovu Ajax.

21
    Domácí se stále tlačí dopředu, ale na první větší šanci stále čekáme.

19
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Mickey van der Hart, přichází Diederik Boer.

18
    Je to tak. Mickey van der Hart má něco s prstem na ruce a odchází ze hřiště.

17
    Hostující brankář má zdravotní problémy a vypadá to, že dnešní duel pro něj skončil.

17
    Ajax znovu poslal do vápna soupeře několik centrů, ale ani z jednoho nic nebylo. Zwolle zatím brání velmi dobře a domácím chybí myšlenka na útočné polovině.

15
    Hostující celek nyní dobře držel míč daleko od své branky, ale nakonec o něj stejně přišel a na tahu už jsou znovu domácí.

13
    Nakonec to vzal na sebe Lasse Schöne, ale míč skončil tak metr nad břevnem hostující branky a stav se tedy nemění, stále 0:0.

12
    U míče jsou Dušan Tadić a Lasse Schöne.

12
    Hodně zajímavá standardní situace pro Ajax, téměř z hranice velkého vápna Zwolle.

11
    Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho, ale po přihrávce do vápna si míč sebral pozorný André Onana.

10
    Zatím se nic zajímavého na trávníku opravdu neděje. Hosté pozorně brání a domácí se nemohou dostat do šance.

8
    Za obranu dostal nyní míč rychlík David Neres, ale na hranici penalty mu chyběl trochu štěstí, aby míč zpracoval.

6
    Po skvělé přihrávce před branku se k míči tlačil znovu Kasper Dolberg, ale ani tentokrát se k němu nedostal.

5
    Po další přihrávce do vápna se k míči dostával Kasper Dolberg, ale nakonec si vše pohlídal Thomas Lam.

4
    Ajax se poprvé dostal do vápna soupeře, ale do zakončení se žádný z hráčů neprocpal.

3
    Úvod utkání je plný nepřesných přihrávek a zatím se vše podstatné odehrává hlavně uprostřed hrací plochy.

1
    Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté, kteří jsou obrovským favoritem tohoto duelu.

1

Vše je připraveno, tak jdeme na to.

AFC Ajax: Onana – Mazraoui, de Ligt (C), Blind, Tagliafico – Schöne, Labyad, van de Beek – Neres, Dolberg, Tadić.
    Náhradníci: Lamprou, B. Varela – F. de Jong, Huntelaar, Gravenberch, Kristensen, Lang, Magallán, Veltman, Sinkgraven.

PEC Zwolle: van der Hart – Ehizibue, Lachman, Lam, Paal – Hamer, Namli (C), Clement – V. van Crooij, Flemming, van Duinen.
    Náhradníci: Boer, Hauptmeijer – Bouy, Dekker, Leemans, Elbers, Thy, Nakajama, S. van den Berg, van Polen.

Rozhodčí: Lindhout – de Nas, Langkamp.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Ajax – Zwolle 5:1

PEC ZWOLLE je na tom o poznání hůře. Hostující celek získal zatím 26 bodů a je na 13. pozici. Na sestupové příčky mají hosté k dobru pouze jeden bod, takže by dnes potřebovali nutně bodovat, ale to proti Ajaxu bude velmi složité. Zwolle z posledních čtyř kol uhrálo pouze dva body, takže ve formě hosté příliš nejsou.

AFC AJAX stále bojuje o titul a pokud to myslí vážně, tak tuto dohrávku musí zvládnout. Ajax je zatím na druhé pozici, když na první PSV ztrácí pět bodů, ale má zápas k dobru, takže když dnes vyhraje, stáhne náskok na pouhé dva body. Ajax má v posledních týdnech slušnou formu. V Lize mistrů senzačně vyřadil Real Madrid a v lize také vyhrává jeden duel za druhým.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Nizozemská liga má na programu další zápas, a to duel mezi Ajaxem a Zwolle. Jasným favoritem je domácí celek, tak uvidíme, jak si nakonec povede.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.