Kladno – Olomouc 4:1 (kon.) | Přerov – Jihlava 5:2 (kon.) | Liberec – Mountfield HK 2:1 (po pr.)
HC Litvínov – Vítkovice 7:2 (kon.) | Pardubice – Sparta 3:2 (po pr.) | Vsetín – K. Vary 3:5 (kon.)
Č. Budějovice – Chomutov 2:3 (kon.) | Slavia – Zlín 3:1 (kon.) | Třinec – Salzburg 4:3 (kon.)
Kometa Brno – Plzeň 2:5 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Mountfield HK
Čtvrtek 14.03.2019, 16:00DHL Extraliga juniorů • O účast v play-off, skupina E

Bílí Tygři porážejí Hradec v prodloužení!

V tomto zápase nakonec zvítězili Tygři a nutno říci, že zaslouženě, po většinu času byli na ledě více vidět. Skvělý výkon podal brankář hostí Denis Vacek, který pochytal velké množství libereckých šancí. (18:50:40)

63:33
    Liberec právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Najman zajel za branku, krásně našel volného JANA ŠÍRA před brankou, který z bezprostřední blízkosti poslal puk do šibenice. Asistence: Jakub Rychlovský

62:13
    Hradečtí zamkli Tygry v pásmu, nakonec se ale sami vytlačili z pásma.

61:20
    Hosté vyrazili do protiútoku, dělovku Sklenáře však skvěle zblokoval Teplý.

61:11
    Zakázané uvolnění Mountfieldu.

60:53
    Nahození Kunsta před brankou dobře tečoval Teplý, puk ale minul branku!

60:17
    Jan Šír se málem dostal až před Vacka, na poslední chvíli ho však zastavil jeden z obránců.

60:01

V třetí třetině byli Tygři jednoznačně lepší, nepodařilo se jim však překonat skvěle chytajícího Vacka. Tento zápas tak rozhodne prodloužení.

60:00

59:40
    Puk teď trefil jednoho z rozhodčích do obličeje, hra se na chvíli přeruší.

58:40
    Další velká šance! Teplý našel volného Chrtka, jehož dělovku z mezikruží vyrazil Vacek vyrážečkou!

57:49

57:28
    Domácí mají puk za svou brankou a schylují se k závěrečnému náporu.

57:00

56:20
    A Hradečtí opět vyhazují, Libereckým se nedaří usadit se v pásmu.

55:50
    Tygři nahodili puk do útočného pásma, tam se ho však zhostili hosté a vyhazují.

55:15
    Skvělé gesto fair-play! Rozhodčí chtěl poslat Mountfield do tří za zákrok na Šafařovského, ten však přiznal, že spadl bez zavinění soupeře!

55:00
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Pěnčík – 2 min., krosček).

54:52
    Teplý tvrdě pálil z levého kruhu, puk však těsně minul prostor mezi třemi tyčemi!

54:29
    Hradečtí už jenom brání a vyhazují, chtějí do prodloužení.

53:32
    Obrovská šance Tygrů! Michal Teplý vystihl rozehrávku hostí a jel sám na Vacka, jenže přestřelil!

52:25
    Rychlovský najel v plné rychlosti do útočného pásma, přihrál kotouč před branku, k puku se však nedostal nikdo z jeho spoluhráčů a má ho Vacek ve své moci.

52:05
    Najman pálil z pravé strany, kotouč je ve Vackově moci.

51:27
    Jan Cikhart dvakrát pálil z mezikruží, v obou případech však pouze vyprášil betony Vacka. Tygři mají velký tlak!

50:34
    Střelu Šíra zblokoval jeden z obrácnů a hosté vyhazují.

50:18
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Jirásek – 2 min., hákování).

49:36
    Hned po vhazování pálil Rychlovský, hradecký gólman má kotouč ve své moci.

49:03
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Drábek – 2+2 min, hrubost).
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Kašpar – 2+2 min, hrubost).

49:03
    Nahození Klapky ukryl Vacek v lapačce. Následně se strhla bitka, proti sobě se postavili liberecký Drábek a hradecký Kašpar. Úspěšnější byl nakonec domácí hráč, což ocenili domácí fanoušci.

48:20
    Nahození Najmana tečoval před brankou Aubrecht, jenže puk těsně minul branku!

47:41
    Pařík ukryl nahození Poppela do své lapačky, bude se vhazovat po jeho levici.

46:26
    Liberečtí mají puk za vlastní brankou a vymýšlejí nový útok.

45:40
    Aubrecht pěkně našel zpoza branky volného Najmana, jemuž se však překonat Vacka nepodařilo.

45:28
    Rychlovský se natlačil až před Vacka, ve skrumáži před brankou se ale neprosadil.

44:08
    Tygři nahodili kotouč do pásma, Vacek vyjel z brankoviště a chtěl puk odehrát, Chrtek byl však o puku rychleji a bekhendem trefil tyčku poloodkryté branky!

43:22
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Najman – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Ďuriš – 2 min., držení).

42:58
    K vidění je teď hodně nepřesností, puk je ve středním pásmu.

42:08

41:36
    Janda vyslal tvrdou střelu od modré čáry, puk těsně minul branku!

40:33
    Hosté si vypracovali dobrý tlak, který vyvrcholil střelou kukly od modré čáry. Puk je v Paříkově moci, vhazovat se bude po jeho pravici.

40:08
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Šír – 2 min., hákování).

40:06

40:01

Další třetina začne přibližně v .17:37.

Je za námi druhá třetina, ve které si vypracovali více šancí Liberečtí, jako jediní v ní však skórovali hosté, když se ve 28. minutě prosadil Kašpar. Tygři si následně vypracovali několik velkých příležitostí, všechny je ale lapil skvěle chytající Vacek. Před třetí třetinou je tedy stav vyrovnaný, kdo nakonec vyhraje?

40:00

39:57
    Klapka zavezl kotouč do pásma, Liberečtí si následně vytvořili dobrý tlak, žádné větší ohrožení pro Vacka z něj však nevzešlo, ve druhé třetině už gól neuvidíme.

39:11
    Šír pálil od modré čáry, hradecký gólman však kotouč dobře vyrazil.

38:19
    Najman nahazoval od modré čáry, Vacek proti němu dobře zasáhnul a hosté vyhazují.

38:06
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Kukla – 2 min., nedovolené bránění).

37:22
    Nahození Kunsta tečoval před brankou Klapka, puk však těsně minul branku!

37:11
    Oddechový čas pro hosty.

37:11
    Libereckým se nepovedla rozehrávka, píská se zakázané uvolnění.

36:12

36:00
    Hosté si teď vypracovali velký tlak v útočném pásmu, nebezpečně pálil Poppel a Sklenář, Pařík však oba pokusy vyrazil.

35:00
    Mountfieldu se v přesilovce nedaří dostat do útočného pásma, Liberečtí dobře brání střední pásmo.

34:37
    Nakonec se vylučovat nebude a můžeme pokračovat.

34:37
    Jeden z domácích narazil hradeckého hráče na mantinel a na ledě je krev. Hra je na chvíli zastavena.

34:37
    Jakub Rychlovský v oslabení nebezpečně pálil z levé strany, jenže hradeckého gólmana opět nepřekonal.

34:12
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Klapka – 2 min., nedovolené bránění).

33:59
    Šír našel zpoza branky volného Najmana, Vacek ale opět předvedl skvělý zákrok a skóre je pořád vyrovnané.

33:42
    Zakázané uvolnění hostů.

33:12
    Janda vjel do pásma a zkusil prověřit Paříka, jenže se mu nepovedla střela.

32:16

32:07
    Hostům se dvakrát podařilo vyhodit, Liberečtí mají puk za vlastní brankou.

31:31
    Žůrek tvrdě pálil od modré čáry, Vacek má nakonec puk ve své moci.

30:45
    Michal Teplý střílel z levého kruhu, Vacek puk vyrazil a následně se hosté osvobozují.

30:16
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Síla – 2 min., nedovolené bránění).

29:15
    Jan Šír nebezpečně pálil z pravé strany, Vacek proti němu dobře zasáhl.

28:00
    Vzápětí mohli Tygři opět vést! Před Cikhartem už byla jen prázdná branka, puk mu však přeskočil hokejku. Poté se před Vackem vytvořila obrovská skrumáž, nakonec však Hradečtí vyhazují.

27:31
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hradečtí v přesilovce vyrovnávají! Vojtěch Síla přihrál volnému JAROSLAVU KAŠPAROVI, který z prostoru mezi kruhy prostřelil Paříka. Asistence: Vojtěch Síla, Martin Janda.

26:03
    Hradečtí zamkli Tygry v útočném pásmu, několikrát nebezpečně pálil Sklenář, Pařík však všechny jeho pokusy vyrazil a Liberečtí vyhazují.

25:34
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Drábek – 2 min., krosček).

24:43
    Kunst pálil od modré, jeho střelu zblokoval jeden z Hradeckých, puk se dostal k Aubrechtovi, jehož jedovatý pokus lapil Vacek.

23:58
    Žůrek tvrdě pálil od modré čáry, puk těsně minul branku hostí!

23:37
    Zakázané uvolnění Libereckých.

23:29
    Klapka nebezpečně střílel z otočky, hradecký gólman si však opět připsal dobrý zákrok. Tygři jsou teď jasně lepší.

22:20
    Střelu Hampla ukryl Vacek do své lapačky.

21:30
    Liberečtí vstoupili do druhé třetiny velmi aktivně, opět se usadili v útočném pásmu.

20:45
    Puk se tak trochu náhodou dostal k osamocenému Šírovi před hradeckou brankou, ten ještě přihrával lépe postavenému Žůrkovi, který však těsně minul!

20:10
    Hned po buly se po pěkné nahrávce se v dobré pozici ocitl Rychlovský, Vacek proti němu ale dobře zasáhl.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:46.

Máme za sebou první dvacetiminutovka, kterou díky gólu Charváta v poslední minutě ovládli Tygři. Liberečtí si vedení zaslouží, po většinu času byli na ledě více vidět. I Východočeši měli své šance, tu největší si připsal Jirásek, který orazítkoval tyč Paříkovy branky. Podaří se Východočechům v druhé třetině vyrovnat?

20:00

19:16
    Těsně před koncem první třetiny Tygři otevírají skóre! ADAM CHARVÁT si nabruslil až do mezikruží a pěknou střelou propálil Vacka. Asistence: Adam Najman, Jakub Rychlovský.

18:47
    Dominik Šeliga se krásně prokličkoval až před Vacka,, bekhendovým blafákem na něj však nevyzrál.

18:05

17:25
    Mountfieldu se dvakrát podařilo vyhodit, Liberečtí musí začínat zpoza vlastní branky.

16:35
    Hradečtí ve čtyřech.

16:32
    Kunst dvakrát nebezpečně pálil od modré čáry, jenže v obou případech pouze vyprášil betony hradeckého gólmana.

16:26
    Michal Teplý vyslal dělovku od modré čáry, Vacek však předvedl pěkný zákrok a se štěstím puk lapil.

16:05
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Perička – 2 min., podrážení).

15:47
    Liberečtí opět musejí začínat zpoza vlastní brány.

15:10
    Tygrům se nepovedla finální přihrávka a hosté vyhazují.

14:35
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Kašpar – 2 min., držení).

13:58
    Velká šance na obou stranách! Nejdříve hradecký Jirásek předvedl pěknou individuální akci, dostal se až před Paříka, jehož zachránila tyčka. Na druhé straně se pak ve skvělé pozici před brankou ocitl Rychlovský, ani jemu se však úvodní branku vstřelit nepodařilo.

13:04
    A další icing Tygrů. Hra je teď hodně rozkouskovaná.

12:45

11:45
    Domácí mají puk za svou vlastní brankou a vymýšlejí nový útok.

11:03
    Hostům se nepovedl přechod přes modrou čáru, píská se ofsajd.

10:00
    Na druhé straně pálil Šír, kotouč končí v lapčce hradeckého gólmana.

09:32
    Východočeši si vypracovali chvilkový tlak v útočném pásmu, nicméně z něj žádné větší ohrození pro Paříka nevzešlo.

08:45
    Peřička dvakrát pálil od modré, v obou případech si Pařík připsal pěkný zákrok, bude se vhazovat po jeho pravici.

07:48
    Liberečtí jsou teď lepším týmem, hosté pouze vyhazují a brání se.

06:35
    Jakub Rychlovský vzal kotouč ve vlastním pásmu, přejel s ním celé hřiště a dostal se až před Vacka, na hradeckého gólman však svou kličkou nevyzrál.

06:24
    A další icing v podání domácích.

06:13
    Zakázané uvolnění Tygrů.

05:33
    Šeliga se v plné rychlosti vřítil do pásma a pěkně našel volného Cikharta, který tvrdě pálil z mezikruží, Vacek však dobře zakročil vyrážečkou. Následně si domácí vytvořili tlak, který vyvrcholil střelou Žůrka.

05:00
    Východočeši vyjeli do protiútoku, jenže je zastavil ofsajd.

04:32
    Klapka najel do pásma a bekhendem prověřil Vacka, ten se ale překvapit nenechal.

03:26
    Střelu Hampla nebezpečně dorážel Šafařovský, Vacek proti němu ale vystavil svůj beton.

02:52
    Teď se nepovedla rozehrávka zase Hradci, opět se píská zakázané uvolnění.

02:02
    Puk se nachází ve středním pásmu, k vidění je hodně nepřesností.

01:32

00:58
    Jirásek se pěknou individuální akcí dostal až před Paříka, branku však minul.

00:12
    Úvodní buly vyhráli Tygři a s kotoučem na holi se ženou do útoku.

00:01

Tygři se dnes představí v tradičních bílých dresech, Hradečtí pak nastoupí v černých trikotech. Zápas za chvíli začne!

Bílí Tygři Liberec: Pařík (Čajan) – Aubrecht, Kunst, Hampl, Charvát (A), Kovář, Žůrek – Najman, Rychlovský, Šír, Šafařovský (C), Teplý, Jiruš, Chrtek, Klapka, Drábek, Cikhart, Šeliga, Žemba (A).

Mountfield HK: Vacek (Sajdl) – Kukla (C), Janoušek, Perička, Pěnčík, Kynčl – Sklenář (A), Ďuriš, Jirásek, Hrabčák, Kašpar, Síla, Štohanzl, Lang, Janda, Šedivý, Poppel.

Rozhodčí: Wagner – Grundler, Serbus.

Hradečtí se v tabulce krčí na posledním místě bez jediného bodu, šanci na play-off už tak nemají ani teoretickou. Rozhodně ale nebudou chtít zakončit skupinu s nulou na svém kontě, pro Tygry to tak rozhodně nebude procházka růžovou zahradou! Připíšou si Východočeši první body do tabulky?

Tygři se aktuálně nacházejí na druhém místě pouze o skóre před Pardubicemi, oba týmy mají na svém kontě osm bodů. Nejlépe je na tom Sparta, která s jedenácti body vede skupinu. Pro Liberecké je tedy tento zápas velmi důležitý, v boji o postup do play-off potřebují každý bod!

Zdravím všechny fanoušky mládežnického hokeje! Dnes se proti sobě postaví Bílí Tygři Liberec a Mountfield HK.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Vladimír Vykoukal

Branky a nahrávky: 20. Charvát (Najman, Rychlovský), 64. Šír (Rychlovský) – 28. Kašpar (Síla, Janda)

Rozhodčí: Wagner – Grundler, Serbus