Kladno – Olomouc 4:1 (kon.) | Přerov – Jihlava 5:2 (kon.) | Liberec – Mountfield HK 2:1 (po pr.)
HC Litvínov – Vítkovice 7:2 (kon.) | Pardubice – Sparta 3:2 (po pr.) | Vsetín – K. Vary 3:5 (kon.)
Č. Budějovice – Chomutov 2:3 (kon.) | Slavia – Zlín 3:1 (kon.) | Třinec – Salzburg 4:3 (kon.)
Kometa Brno – Plzeň 2:5 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Mountfield HK
Čtvrtek 14.03.2019, 16:00DHL Extraliga juniorů • O účast v play-off, skupina E

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Zdravím všechny fanoušky mládežnického hokeje! Dnes se proti sobě postaví Bílí Tygři Liberec a Mountfield HK.

Tygři se aktuálně nacházejí na druhém místě pouze o skóre před Pardubicemi, oba týmy mají na svém kontě osm bodů. Nejlépe je na tom Sparta, která s jedenácti body vede skupinu. Pro Liberecké je tedy tento zápas velmi důležitý, v boji o postup do play-off potřebují každý bod!

Hradečtí se v tabulce krčí na posledním místě bez jediného bodu, šanci na play-off už tak nemají ani teoretickou. Rozhodně ale nebudou chtít zakončit skupinu s nulou na svém kontě, pro Tygry to tak rozhodně nebude procházka růžovou zahradou! Připíšou si Východočeši první body do tabulky?

Bílí Tygři Liberec: Pařík (Čajan) – Aubrecht, Kunst, Hampl, Charvát (A), Kovář, Žůrek – Najman, Rychlovský, Šír, Šafařovský (C), Teplý, Jiruš, Chrtek, Klapka, Drábek, Cikhart, Šeliga, Žemba (A).

Mountfield HK: Vacek (Sajdl) – Kukla (C), Janoušek, Perička, Pěnčík, Kynčl – Sklenář (A), Ďuriš, Jirásek, Hrabčák, Kašpar, Síla, Štohanzl, Lang, Janda, Šedivý, Poppel.

Rozhodčí: Wagner – Grundler, Serbus.

Tygři se dnes představí v tradičních bílých dresech, Hradečtí pak nastoupí v černých trikotech. Zápas za chvíli začne!

00:01

00:12
    Úvodní buly vyhráli Tygři a s kotoučem na holi se ženou do útoku.

00:58
    Jirásek se pěknou individuální akcí dostal až před Paříka, branku však minul.

01:32
    Libereckým se nepovedla rozehrávka, píská se zakázané uvolnění.

02:02
    Puk se nachází ve středním pásmu, k vidění je hodně nepřesností.

02:52
    Teď se nepovedla rozehrávka zase Hradci, opět se píská zakázané uvolnění.

03:26
    Střelu Hampla nebezpečně dorážel Šafařovský, Vacek proti němu ale vystavil svůj beton.

04:32
    Klapka najel do pásma a bekhendem prověřil Vacka, ten se ale překvapit nenechal.

05:00
    Východočeši vyjeli do protiútoku, jenže je zastavil ofsajd.

05:33
    Šeliga se v plné rychlosti vřítil do pásma a pěkně našel volného Cikharta, který tvrdě pálil z mezikruží, Vacek však dobře zakročil vyrážečkou. Následně si domácí vytvořili tlak, který vyvrcholil střelou Žůrka.

06:13
    Zakázané uvolnění Tygrů.

06:24
    A další icing v podání domácích.

06:35
    Jakub Rychlovský vzal kotouč ve vlastním pásmu, přejel s ním celé hřiště a dostal se až před Vacka, na hradeckého gólman však svou kličkou nevyzrál.

07:48
    Liberečtí jsou teď lepším týmem, hosté pouze vyhazují a brání se.

08:45
    Peřička dvakrát pálil od modré, v obou případech si Pařík připsal pěkný zákrok, bude se vhazovat po jeho pravici.

09:32
    Východočeši si vypracovali chvilkový tlak v útočném pásmu, nicméně z něj žádné větší ohrození pro Paříka nevzešlo.

10:00
    Na druhé straně pálil Šír, kotouč končí v lapčce hradeckého gólmana.

11:03
    Hostům se nepovedl přechod přes modrou čáru, píská se ofsajd.

11:45
    Domácí mají puk za svou vlastní brankou a vymýšlejí nový útok.

12:45
    Zakázané uvolnění Libereckých.

13:04
    A další icing Tygrů. Hra je teď hodně rozkouskovaná.

13:58
    Velká šance na obou stranách! Nejdříve hradecký Jirásek předvedl pěknou individuální akci, dostal se až před Paříka, jehož zachránila tyčka. Na druhé straně se pak ve skvělé pozici před brankou ocitl Rychlovský, ani jemu se však úvodní branku vstřelit nepodařilo.

14:35
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Kašpar – 2 min., držení).

15:10
    Tygrům se nepovedla finální přihrávka a hosté vyhazují.

15:47
    Liberečtí opět musejí začínat zpoza vlastní brány.

16:05
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Perička – 2 min., podrážení).

16:26
    Michal Teplý vyslal dělovku od modré čáry, Vacek však předvedl pěkný zákrok a se štěstím puk lapil.

16:32
    Kunst dvakrát nebezpečně pálil od modré čáry, jenže v obou případech pouze vyprášil betony hradeckého gólmana.

16:35
    Hradečtí ve čtyřech.

17:25
    Mountfieldu se dvakrát podařilo vyhodit, Liberečtí musí začínat zpoza vlastní branky.

18:05

18:47
    Dominik Šeliga se krásně prokličkoval až před Vacka,, bekhendovým blafákem na něj však nevyzrál.

19:16
    Liberec právě vstřelil branku!
    Těsně před koncem první třetiny Tygři otevírají skóre! ADAM CHARVÁT si nabruslil až do mezikruží a pěknou střelou propálil Vacka. Asistence: Adam Najman, Jakub Rychlovský.

20:00

Máme za sebou první dvacetiminutovka, kterou díky gólu Charváta v poslední minutě ovládli Tygři. Liberečtí si vedení zaslouží, po většinu času byli na ledě více vidět. I Východočeši měli své šance, tu největší si připsal Jirásek, který orazítkoval tyč Paříkovy branky. Podaří se Východočechům v druhé třetině vyrovnat?

Další třetina začne přibližně v 16:46.

20:01

20:10
    Hned po buly se po pěkné nahrávce se v dobré pozici ocitl Rychlovský, Vacek proti němu ale dobře zasáhl.

20:45
    Puk se tak trochu náhodou dostal k osamocenému Šírovi před hradeckou brankou, ten ještě přihrával lépe postavenému Žůrkovi, který však těsně minul!

21:30
    Liberečtí vstoupili do druhé třetiny velmi aktivně, opět se usadili v útočném pásmu.

22:20
    Střelu Hampla ukryl Vacek do své lapačky.

23:29
    Klapka nebezpečně střílel z otočky, hradecký gólman si však opět připsal dobrý zákrok. Tygři jsou teď jasně lepší.

23:37

23:58
    Žůrek tvrdě pálil od modré čáry, puk těsně minul branku hostí!

24:43
    Kunst pálil od modré, jeho střelu zblokoval jeden z Hradeckých, puk se dostal k Aubrechtovi, jehož jedovatý pokus lapil Vacek.

25:34
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Drábek – 2 min., krosček).

26:03
    Hradečtí zamkli Tygry v útočném pásmu, několikrát nebezpečně pálil Sklenář, Pařík však všechny jeho pokusy vyrazil a Liberečtí vyhazují.

27:31
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hradečtí v přesilovce vyrovnávají! Vojtěch Síla přihrál volnému JAROSLAVU KAŠPAROVI, který z prostoru mezi kruhy prostřelil Paříka. Asistence: Vojtěch Síla, Martin Janda.

28:00
    Vzápětí mohli Tygři opět vést! Před Cikhartem už byla jen prázdná branka, puk mu však přeskočil hokejku. Poté se před Vackem vytvořila obrovská skrumáž, nakonec však Hradečtí vyhazují.

29:15
    Jan Šír nebezpečně pálil z pravé strany, Vacek proti němu dobře zasáhl.

30:16
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Síla – 2 min., nedovolené bránění).

30:45
    Michal Teplý střílel z levého kruhu, Vacek puk vyrazil a následně se hosté osvobozují.

31:31
    Žůrek tvrdě pálil od modré čáry, Vacek má nakonec puk ve své moci.

32:07
    Hostům se dvakrát podařilo vyhodit, Liberečtí mají puk za vlastní brankou.

32:16

33:12
    Janda vjel do pásma a zkusil prověřit Paříka, jenže se mu nepovedla střela.

33:42
    Zakázané uvolnění hostů.

33:59
    Šír našel zpoza branky volného Najmana, Vacek ale opět předvedl skvělý zákrok a skóre je pořád vyrovnané.

34:12
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Klapka – 2 min., nedovolené bránění).

34:37
    Jakub Rychlovský v oslabení nebezpečně pálil z levé strany, jenže hradeckého gólmana opět nepřekonal.

34:37
    Jeden z domácích narazil hradeckého hráče na mantinel a na ledě je krev. Hra je na chvíli zastavena.

34:37
    Nakonec se vylučovat nebude a můžeme pokračovat.

35:00
    Mountfieldu se v přesilovce nedaří dostat do útočného pásma, Liberečtí dobře brání střední pásmo.

36:00
    Hosté si teď vypracovali velký tlak v útočném pásmu, nebezpečně pálil Poppel a Sklenář, Pařík však oba pokusy vyrazil.

36:12

37:11

37:11
    Oddechový čas pro hosty.

37:22
    Nahození Kunsta tečoval před brankou Klapka, puk však těsně minul branku!

38:06
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Kukla – 2 min., nedovolené bránění).

38:19
    Najman nahazoval od modré čáry, Vacek proti němu dobře zasáhnul a hosté vyhazují.

39:11
    Šír pálil od modré čáry, hradecký gólman však kotouč dobře vyrazil.

39:57
    Klapka zavezl kotouč do pásma, Liberečtí si následně vytvořili dobrý tlak, žádné větší ohrožení pro Vacka z něj však nevzešlo, ve druhé třetině už gól neuvidíme.

40:00

Je za námi druhá třetina, ve které si vypracovali více šancí Liberečtí, jako jediní v ní však skórovali hosté, když se ve 28. minutě prosadil Kašpar. Tygři si následně vypracovali několik velkých příležitostí, všechny je ale lapil skvěle chytající Vacek. Před třetí třetinou je tedy stav vyrovnaný, kdo nakonec vyhraje?

Další třetina začne přibližně v .17:37.

40:01

40:06

40:08
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Šír – 2 min., hákování).

40:33
    Hosté si vypracovali dobrý tlak, který vyvrcholil střelou kukly od modré čáry. Puk je v Paříkově moci, vhazovat se bude po jeho pravici.

41:36
    Janda vyslal tvrdou střelu od modré čáry, puk těsně minul branku!

42:08

42:58
    K vidění je teď hodně nepřesností, puk je ve středním pásmu.

43:22
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Najman – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Ďuriš – 2 min., držení).

44:08
    Tygři nahodili kotouč do pásma, Vacek vyjel z brankoviště a chtěl puk odehrát, Chrtek byl však o puku rychleji a bekhendem trefil tyčku poloodkryté branky!

45:28
    Rychlovský se natlačil až před Vacka, ve skrumáži před brankou se ale neprosadil.

45:40
    Aubrecht pěkně našel zpoza branky volného Najmana, jemuž se však překonat Vacka nepodařilo.

46:26
    Liberečtí mají puk za vlastní brankou a vymýšlejí nový útok.

47:41
    Pařík ukryl nahození Poppela do své lapačky, bude se vhazovat po jeho levici.

48:20
    Nahození Najmana tečoval před brankou Aubrecht, jenže puk těsně minul branku!

49:03
    Nahození Klapky ukryl Vacek v lapačce. Následně se strhla bitka, proti sobě se postavili liberecký Drábek a hradecký Kašpar. Úspěšnější byl nakonec domácí hráč, což ocenili domácí fanoušci.

49:03
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Drábek – 2+2 min, hrubost).
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Kašpar – 2+2 min, hrubost).

49:36
    Hned po vhazování pálil Rychlovský, hradecký gólman má kotouč ve své moci.

50:18
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Jirásek – 2 min., hákování).

50:34
    Střelu Šíra zblokoval jeden z obrácnů a hosté vyhazují.

51:27
    Jan Cikhart dvakrát pálil z mezikruží, v obou případech však pouze vyprášil betony Vacka. Tygři mají velký tlak!

52:05
    Najman pálil z pravé strany, kotouč je ve Vackově moci.

52:25
    Rychlovský najel v plné rychlosti do útočného pásma, přihrál kotouč před branku, k puku se však nedostal nikdo z jeho spoluhráčů a má ho Vacek ve své moci.

53:32
    Obrovská šance Tygrů! Michal Teplý vystihl rozehrávku hostí a jel sám na Vacka, jenže přestřelil!

54:29
    Hradečtí už jenom brání a vyhazují, chtějí do prodloužení.

54:52
    Teplý tvrdě pálil z levého kruhu, puk však těsně minul prostor mezi třemi tyčemi!

55:00
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Pěnčík – 2 min., krosček).

55:15
    Skvělé gesto fair-play! Rozhodčí chtěl poslat Mountfield do tří za zákrok na Šafařovského, ten však přiznal, že spadl bez zavinění soupeře!

55:50
    Tygři nahodili puk do útočného pásma, tam se ho však zhostili hosté a vyhazují.

56:20
    A Hradečtí opět vyhazují, Libereckým se nedaří usadit se v pásmu.

57:00

57:28
    Domácí mají puk za svou brankou a schylují se k závěrečnému náporu.

57:49
    Zakázané uvolnění Mountfieldu.

58:40
    Další velká šance! Teplý našel volného Chrtka, jehož dělovku z mezikruží vyrazil Vacek vyrážečkou!

59:40
    Puk teď trefil jednoho z rozhodčích do obličeje, hra se na chvíli přeruší.

60:00

V třetí třetině byli Tygři jednoznačně lepší, nepodařilo se jim však překonat skvěle chytajícího Vacka. Tento zápas tak rozhodne prodloužení.

60:01

60:17
    Jan Šír se málem dostal až před Vacka, na poslední chvíli ho však zastavil jeden z obránců.

60:53
    Nahození Kunsta před brankou dobře tečoval Teplý, puk ale minul branku!

61:11

61:20
    Hosté vyrazili do protiútoku, dělovku Sklenáře však skvěle zblokoval Teplý.

62:13
    Hradečtí zamkli Tygry v pásmu, nakonec se ale sami vytlačili z pásma.

63:33
    Je rozhodnuto! Najman zajel za branku, krásně našel volného JANA ŠÍRA před brankou, který z bezprostřední blízkosti poslal puk do šibenice. Asistence: Jakub Rychlovský

Bílí Tygři porážejí Hradec v prodloužení!

V tomto zápase nakonec zvítězili Tygři a nutno říci, že zaslouženě, po většinu času byli na ledě více vidět. Skvělý výkon podal brankář hostí Denis Vacek, který pochytal velké množství libereckých šancí. (18:50:40)

Vladimír Vykoukal

Branky a nahrávky: 20. Charvát (Najman, Rychlovský), 64. Šír (Rychlovský) – 28. Kašpar (Síla, Janda)

Rozhodčí: Wagner – Grundler, Serbus