Buffalo – Pittsburgh 0:5 (kon.) | NY Islanders – Montreal 2:1 (kon.) | Philadelphia – Washington 2:5 (kon.)
Ottawa – St. Louis 2:0 (kon.) | Detroit – Tampa 4:5 (kon.) | Minnesota – Dallas 1:4 (kon.)
Winnipeg – Boston 4:3 (kon.) | Arizona – Anaheim 6:1 (kon.) | San Jose – Florida 2:4 (kon.)
Los Angeles – Nashville 1:3 (kon.)
Detroit Red Wings
4:5 (2:0, 1:1, 1:4)
Tampa Bay Lightning
Pátek 15.03.2019, 00:30 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

To už je z mé strany vše. Někdy příště zase u NHL na počtenou! (03:31:17)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 27:39 (6:12, 11:13, 10:14)
    Zblokované střely – 18:15
    Vyhraná vhazování – 30:31
    Trestné minuty – 6:6
    Hity – 20:28

Hokejisté Detroitu vedli na začátku druhé třetiny nad Tampou už 3:0, ale ani to jim nakonec na bodový zisk proti nejlepšímu týmu soutěže nestačilo! Ještě ve druhé části snížil v přesilovce Steven Stamkos a v závěrečné dvacetiminutovce se pak děly věci!

Zabralo především produktivní trio Point – Stamkos – Kučerov, které domácí nedokázali ubránit. Ve 42. minutě snížil po spolupráci celé trojice na rozdíl jediného zásahu Brayden Point a ve 49. minutě vyrovnával na 3:3 v přesilovce Nikita Kučerov. O pouhých 26 sekund později pak tečoval nahození Černáka mimo Howardův dosah Tyler Johnson a obrat byl dokonán. Když pak přidal svou druhou trefu v utkání Nikita Kučerov, zdálo se, že je jasno. Domácí ale závěr přeci jen ještě zdramatizovali, při jejich power play totiž dotlačil puk do branky Michael Rasmussen. Stejný hráč pak mohl i vyrovnat, ale kotouč, který se odrazil od jeho brusle, dokázal zastavit brankář Vasilevskij.

59:50
    Hosté se osvobozují a je asi jasno!

59:09
    Napřaženo měl Filip Hronek, ten trefil jen McDonagha.

58:54
    Co chybělo a bylo vyrovnáno! Kotouč se odrazil na branku od brusle Michaela Rasmussena, Vasilevskij Tampu zachránil špičkou levého betonu! Hosté vyhodili na icing a na řadu přichází oddechový čas Detroitu.
    58:18 Michael RASMUSSEN - 4:5

58:18
    Detroit právě vstřelil branku!
    Domácí power play využívají a ještě se vracejí do hry! Niklas Kronwall našel křížnou přihrávkou Filipa Zadinu, který pálil z voleje z pravého kruhu. Vasilevskij ještě zasáhl, ale po následném závaru už jen bezmocně ležel na zádech a MICHAEL RASMUSSEN měl snadnou práci. Asistence: Thomas Vanek a Filip Zadina.

58:04
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění. Branka Red Wings je prázdná!
    56:38 Nikita KUČEROV - 3:5

56:38
    Tampa právě vstřelila branku!
    Blesky ve třetí třetině ukazují svou kvalitu! Brayden Point vybojoval u mantinelu puk, který poslal před branku NIKITOVI KUČEROVOVI. Ten si ho rychle stáhl na forhend a střelou k pravé tyčce z Howardova pohledu už hosty hodně přiblížil k výhře. Asistence: Brayden Point.

56:11
    Cirelli posílal křížným pasem do šance Alexe Killorna. Ten ale přejel do útočného pásma o chvilku dříve než puk a tak je pískán další ofsajd.

55:01
    Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru. Do konce třetí třetiny schází pět minut.

54:56
    Kotouč vypadl z hrací plochy. Vhazuje se ve středním pásmu.

54:36
    Hosté jsou už v plném počtu. Střelu Dannyho DeKeysera ukryl ve výstroji Vasilevskij. Je tu ještě jedna reklamní přestávka.

54:06
    Ránu Filipa Zadiny z pravého kruhu vyrazil Vasilevskij jen nad sebe! Pomohl mu obránce McDonagh, který kotouč ze vzduchu rukavicí odpálil do bezpečí!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 3. Bowey (Ehn, Rasmussen), 11. Helm, 24. Abdelkader (Glendening), 59. Rasmussen (Vanek, Zadina) – 33. Stamkos (J. T. Miller, Kučerov), 42. B. Point (Stamkos, Kučerov), 49. Kučerov (Hedman, B. Point), 49. T. Johnson (Černák, Palát), 57. Kučerov (B. Point)

Detroit Red Wings: Howard (J. Bernier) – Hronek, DeKeyser, Kronwall (A), Daley, Witkowski, Bowey – Bertuzzi, Athanasiou, Mantha – Zadina, Nielsen (A), Vanek – Rasmussen, Helm, Glendening – Ehn, J. de La Rose, Abdelkader (A).
    Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Sergačjov, Hedman (A), Černák, McDonagh (A), Coburn, Rutta – J. T. Miller, Stamkos (C), Palát – Kučerov, B. Point, T. Johnson – Joseph, Cirelli, Killorn – Gourde, Paquette, Erne.

Rozhodčí: Pochmara, McCauley – Gibbons, Miller

Diváci: 19 515