Sporting – Santa Clara 1:0 (kon.)
Sporting Lisabon
1:0 (0:0)
CD Santa Clara
Pátek 15.03.2019, 21:30 • Estádio José Alvalade, Lisabon • Portugalská Primeira Liga • 26. kolo

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 6:3. Rohy: 14:2. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 16:14.

Mužem zápasu byl vyhlášen domácí kapitán Bruno Fernandes. (23:28:21)

Z dnešní předehrávky portugalské ligy stála za vidění jen úvodní čtvrthodina po přestávce. V ní obě mužstva zahodila po jedné šanci a v 59. minutě z bleskové akce po rychle vhozeném autu rozhodl domácí Raphinha. Favorizovaný Sporting, který měl celý první poločas drtivou, ale platonickou převahu bez šancí, se pak zatáhl a jen čekal na závěrečný hvizd. Hosté toho dnes předvedli žalostně málo a po zásluze odjíždějí z metropole domů na Azorské ostrovy s prázdnou.

90+4

90+4
    Sporting rozehrál typickou zdržovačku u praporku.

90+4
    Navíc ještě v posledních vteřinách budou mít domácí po Diabyho průniku příležitost dalšího rohu. Kaio Pantaleão jen zlostně kopl do drnu.

90+3
    Rozkouskovaná hra uprostřed hřiště se blíží ke svému konci. Sporting čeká na závěrečný hvizd a drží si hosty na distanc.

90+2
    Azořané se však po rozehrání přímého kopu vystavili do ofsajdu, který správně odhalil pomezní rozhodčí.

90+1
    Na konci první nastavené minuty fauloval Ristovski a hra se může přestěhovat před lisabonskou bránu.

90+1
    Rozhodčí nastaví zápas o 4 minuty.

89
    Už se znovu hraje. Dostova průniková přihrávka byla pro spoluhráče příliš prudká, Pereira ji sbírá a okamžitě žene rozehrávkou červenobílé na zteč.

87
    César v souboji o míč jakýmsi taranem hlavou vpřed atakoval Raphinhu a zbytečně tím daroval Sportingu další cenné vteřiny, protože střelec jediného gólu je ošetřován přímo na trávníku.

85
    Slibně rozjetou akci lisabonského klubu kazí Raphinhův přízemní centr zprava přesně na kopačky hostů.

84
    Ribeiro bezpečně kryje střelu Zé Manuela z uctivé vzdálenosti.

83
    Zápas vstřelením prvního gólu ztratil poslední zbytky fotbalové kvality, favorit hraje jen na údržbu a hosté jsou naprosto bezzubí.

82
    Střídání v týmu CD Santa Clara: ze hřiště odchází Guilherme Schettine, přichází Pablo Diogo Lopes de Lima.