Val. Meziříčí – Havlíčkův Brod 2:0 (kon.) | Mor. Budějovice – Šumperk 4:3 (3:2 po s.n.) | Mostečtí Lvi – Sokolov 3:4 (0:1 po s.n.)
Kolín – Vrchlabí 1:6 (kon.)
po s.n. (0:1)
Mostečtí Lvi
3:4 (3:1, 0:2, 0:0 - 0:0) Stav série: 0:2
HC Baník Sokolov
Pátek 15.03.2019, 18:00 • A-BENET Arena, Most • Play-off 2. ligy, skupina Střed • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

V dnešním utkání přivítají MOSTEČTÍ LVI poprvé v této sérii v A-BENET Aréně favorizovaný HC Baník Sokolov. V prvním utkání se Lvům nepovedla první třetina, po které prohrávali o tři branky. Poté už ale ukázali, že Sokolovu nedají nic zadarmo. V utkání bohatém na góly nakonec slavil Sokolov výhru 9:5. V posledním domácím utkání dokázali Mostečáci favorita porazit, na což budou chtít dnes jistě navázat. Narazí na sebe dva skvělé týmy, které jsou složené z kvalitních a zkušených hráčů. Máme se jistě na co těšit! Jsme v semifinále play-off, není se na co šetřit. Očekávám rychlý, tvrdý a pohledný hokej se spoustou branek!
    Nejproduktivnějším sokolovským hráčem ve vyřazovacích bojích je Josef Stříbrný (3+7), který má i extraligové zkušenosti. Z Mostečáků se zatím nejvíce činí dvojice František Mála (4+4) a Vladimír Kýhos (2+6).

MOSTEČTÍ LVI: Štěpánek (Kovařík) – Polák, Urbánek, Kunrt, Havlůj (C), Kuncl, Fučík – Přeučil (A), Beran, Vašíček, Böhm, Kýhos, Nedrda (A), Mical, Bakrlík, Mála, Čmolík, Smolka – Trenér: Machulda

HC Baník Sokolov: Fečo (Hruška P.) – Vodička, Tomeček, Kadeřávek, Rulík, Michálek, Přindiš (A), Šik (A) – Kovařík, Kuběna, Vracovský, Čejka, Čurda, Stříbrný, Trapl, Hruška D., Bečvář, Švec, Vrána, Zadražil, Rohan (C) – Trenér: Mlejnek

Rozhodčí: Velčovský, Vyštejn – Krátký, Svoboda.

00:01

00:18
    Sokolov se ihned po vhazování usadil v útočném pásmu.

01:18
    Oba týmy začínají opatrně, na první šanci stále čekáme.

01:27
    Tvrdá Kunclova rána od modré trefuje jen Čmolíka, jehož bolestivá grimasa mluví za vše. Hra byla přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti a vhazovat se bude ve středním pásmu.

01:50
    Další útok Lvů zastavuje pískaný ofsajd.

02:11
    V první dobré šanci byl Smolka (MOL), trefuje ale jen Fečovu lapačku. Při střele ho ovšem podrazil hostující Rulík (SOK) a Lvi si zahrají přesilovou hru.

02:32
    MOSTEČTÍ LVI právě vstřelili branku!
    Lvi dnes žerou první! Domácí svou první přesilovou hru sehráli výborně a je z toho úvodní branka utkání. Kotouč se dostal k volnému PAVLU SMOLKOVI, který z úhlu našel skulinu a Most vede 1:0! Asistence: Roman Fučík, Miroslav Kuncl.

03:36
    Sokolov se snaží rychle srovnat. Mostečtí ale výborně brání a nepouší je do šancí.

04:55
    Dvě příležitosti k navýšení vedení měl Víťa Nedrda! V prvním případě předvedl skvělý zákrok Fečo, ve druhém jeho pokis minul zařízení.

05:39
    Přeučilovo nahození Fečo varáží bez problémů.

06:16
    Mostečtí se dnes favorita opravdu nezalekli a nedávají jim nic zadarmo. Další příležitost měl Havlůj, ale těsně minul Fečovu branku.

07:27
    V obrovské šanci se po Zadražilově přihrávce objevil Petr Přindiš, jeho pokus ale míjí branku a končí v ochranné síti!

08:31
    Čurda zkusil Štěpánka překvapit střelou mezi betony, domácí brankář byl pozorný.

09:00
    Baník právě vstřelil branku!
    Teď už je vyrovnáno! Situaci dva na jednoho vyřešili sokolovští na jedničku. Rohan předal kotouč LUBOMÍRU KOVAŘÍKOVI, který tváří v tvář Štěpánkovi zachoval chladnou hlavu a střelou pod lapčku poslal kotouč do sítě! Asistence: Tomáš Rohan.

10:53
    Pro oko diváka je to dnes bez pochyby podívaná. Hraje se rychlý, tvrdý hokej a šance vidíme na obou stranách.

11:00
    Domácí se rychle opět ujímají vedení. Fučík se uvolnil na modré čáře, naznačil střelu a střílenou přihrávkou našel hůl JAKUBA ČMOLÍKA, který se překonává Feča podruhé! Asistence: Roman Fučík, Miroslav Kuncl.

11:56
    Martin Mical (MOL) podráží ujíždějícího útočníka Baníku. Hosté si zkusí dnes poprvé početní výhodu.

13:20
    Hosté mačkají Lvy v jejich obranné třetině. Přindišova střela jen těsně minula branku.

13:42
    Martin Kunst (MOL) si při snaze získat kootouč pomojl nedovoleně a Most jde do tří!

13:57
    Sokolov si v krátké dvojnásobné převaze vytvořil několik šancích. Po jedné ze střel od modré poskakoval volný kotouč po brankovišti, první si k němu našel cestu ale domácí brankář!

14:39
    Sokolov opět kombinuje v útočném pásmu. Kuběna tečoval Šikovu střelu, ale tento pokus minul branku. Přesilovky mají hosté opravdu velmi nepříjemné.

15:14
    Odpískané zakázané uvolnění Sokolova, kotouč byl ale tečovaný. Vhazuje se ve středovém kruhu.

15:42

15:46
    Domácí si mohou oddechnoout. Poslední minuty pro ně byly opravdu náročné a stály je spoustu sil, skóre se ale i díky nutné dávce štěstí nemění.

16:40
    Kadeřávek (SOK) fauluje v obranném pásmu a dostává menší trest.

17:05
    Mostečtí se usazují v útočném pásmu.

17:56
    Domácí využívají i svou druhou přesilovou hru. Smolka našel na modré čáře úplně volného Poláka. Polákovu střelu si Fečo pohlídal, ale vykopl ji jen zpět k PAVLU SMOLKOVI, který ho vrací do prázdné branky! Asistence: Miroslav Polák.

19:35
    Přindiš zakládá útok od své branky.

19:44
    Nepřesná nahrávka končí zakázaným uvolněním Sokolova.

20:00

Skončila první třetina kvalitního utkání. Lvi zatím statečně vzdorují a požírají favorita! Po první třetině i díky dvěma využitým přesilovkám vedou 3:1. Na první branku Smolky Sokolov dokázal odpovědět zásluhou Kovaříka, ale o dvě minuty později vrátil Lvům vedení Čmolík. Poté Sokolov nevyužil dlouhou početní výhodu, dokonce i krátkou dvojnásobnou a přišel trest v podobě využité přesilové hry Mostu, když v 18. minutě přidal svou druhou branku Smolka. Čekají nás ale ještě dvě třetiny! Druhá třetina začne přibližně v 18:51.

20:01

20:24
    K první střele ve druhé části se dostal Kuběna, ale Štěpánek s přehledem chytá.

21:24
    Mostečtí zbytečně ztratili kotouč v obranném pásmu. Kotouče se ale k jejich smůle zmocnil velezkušený David Hruška, vyjel zpoza branky a našel volného JAKUBA VRÁNU, který trefuje prázdnou branku! Asistence: David Hruška.

22:29
    Do druhé části vstoupili lépe hosté, teď jsou navíc povzbuzeni kontaktní brankou. Jejich další akci ale zastavil ofsajd.

23:35
    Kuncl (MOL) zastavil tělem Vránu (SOK), ten ale neměl kotouč a je z toho menší trest pro domácího obránce.

24:12
    Mála se ve vlastním oslabení hnal sám na Feča! Jeho střelu pod lapačku vykopl hostující brankář špičkou betonu nad bránu.

25:18
    Čurdovu jedovku od modré vyráží Štěpánek.

25:35

26:12
    Menší trest za nedovolené bránění dostává Jan Bečvář (SOK) a domácí si zkusí potřetí přesilovou hru.

26:45
    Domácí kombinují v útočném pásmu, Kunclova střela letěla těsně mimo.

26:59
    Hosté se osvobozují.

27:46
    Mostu už se nedaří usadit v útočném pásmu.

28:12

28:32
    Zakázané uvolnění Sokolova.

28:50
    Rozehrávky se teď hostům nedaří, další zakázané uvolnění.

30:04
    Kotouč opustil po jedné z hostujících střel hřiště, vhazovat se bude po Štěpánkově levici.

31:04
    Kuběnova střela nad rameno letěla jen těsně nad horní tyčí!

32:09
    Mostečtí jeli teď tři proti jedinému obránci! Bohužel pro ně nedokázal Smolka zpracovat Kýhosovu nahrávku.

33:17
    Sokolovských se teď na hřišti sešlo šest! Jeden z nich si to uvědomil a chtěl se vrátit na střídačku, čárovému rozhodčímu to ale neuniklo a správně je z toho menší trest.

33:56
    První šanci v této přesilové hře neměli domácí, ale paradoxně to byl hostující Kuběna.

34:19
    Menším trestem za krosček potrestán Jan Tomeček (SOK) a Lvi budou hrát dvojnásobnou přesilovou hru.

34:47
    Mostečtí během rozestavování přesilovkového vzorce přišli o kotouč a František Bakrlík (MOL) musel zatáhnout za záchrannou brzdu.

35:26
    Kuncl v dobré šanci trefil jen Fečovo rameno.

35:47
    Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho. David Hruška posunul na rozjetého VOJTĚCHA ŠIKA, který se trefil přesně pod Štěpánkovu vyrážečku! Asistence: David Hruška, Jakub Vrána.

36:17

36:47

37:27
    Přeučil (MOL) nevybíravě poslal Šika (SOK) na hrazení a dostává menší trest za krosček.

37:39
    Vracovský našel střílenou přihrávkou Rohanovu hůl, kotouč těsně minul branku.

38:18
    Smolka teď obětavě skočil do střely a zabránil šanci.

38:43
    Kotouč v sokolovském obranném pásmu.

39:03
    Fučík vyhazuje až za Feča.

39:18
    Fučík (MOL) dostává menší trest a posílá svůj tým do tří.

39:27
    Mostečtí vyhazují a Přeučil je na ledě.

40:00

Mostečtí ve druhé třetině ztratili svůj dvoubrankový náskok a stav je srovnaný 3:3. Obě branky parádně připravil veterán ve službách Sokolova – David Hruška. Vše je ještě otevřená, rozhodne třetí třetina, která začne přibližně v 19:44.

40:01

40:26
    Sokolovští se usazují v útočném pásmu.

41:18

42:50
    Obrovská šance Sokolova! Vránovu střelu vyrazil Štěpánek jen před Stříbrného, jen díky dobrému zákroku obránce Lvů se stav nemění.

44:06
    Na druhé straně se do dobré šance dostal Bakrlík, Fečo podržel svůj tým.

45:03
    Situaci dva jednoho vyřešil Böhm střelou, která minula branku.

45:26
    Polák hledal Smolku na útočné modré, ale je z toho jen zakázané uvolnění.

45:52
    Vrána (SOK) podrazil Kýhose (MOL) a je z toho dobrá šance pro domácí.

45:57
    Vyhozený kotouč končí na sokolovské hráčské lavici, vhazování po Fečově levici.

46:20
    Ofsajd Mostu.

46:46
    Kotouč je za Štěpánkovou brankou.

47:35
    Mosteckým se nedaří přechod přes modrou čáru, pískán další ofsajd.

47:52

48:11
    Po souboji ve středním pásmu zůstává ležet Čurda (SOK), rozhodčí nejdříve trest nesignalizovali, ale po poradě s čárovým rozhodčím je z toho menší trest pro Jakuba Čmolíka (MOS). Čmolíkovi se verdikt rozhodčích ale nelíbil, za následující protesty dostává navíc osobní trest. Po příchodu na trestnou lavici se dostává do konfliktu s fanoušky Sokolova a dostává druhý osobní trest, což znamená automatický osobní trest do konce utkání. Sportovní ale nebylo ani chování hostujících fans, kteří po Čmolíkovi začali házet plechovky s pivem. Čmolík plechovku hodil zpět mezi fanoušky a utkání pro něj končí.

49:36
    Nejprve byli blízko brance hosté, ale žádný z útočníků Sokolova nedokázal kotouč ze skrumáže před brankou poslat do sítě!
    Na druhé straně ujel sám na bránu František Mála, kterého skvěle vychytal Fečo!

50:11

50:47

51:33
    V další slibné příležitosti byl Mála, ale vedení pro svůj tým netrefil.

51:50

52:12
    Urbánkovu střelu od modré tečoval Mical, další Fečův důležitý zákrok.

53:12
    Tentokrát je to zakázané uvolnění domácích, kteří potřebovali uklidnit hru.

53:32
    Kadeřávkovo nahození od modré končí ve Štěpánkově rukavici.

54:43
    Vrána se dostal k nebezpečné střele z vrcholu kruhů, Štěpánek drží kotouč ve výstroji.

55:18
    Rulíkovu střelu sráží Přeučil do ochranné sítě.

55:26
    Stříbrný (SOK) podržel v útočném pásmu domácího obránce, to je velká šance pro Lvy!

55:59
    Lvi kombinují v pásmu, Polákova střela zblokována.

56:12
    Sokolov vyhazuje.

56:34
    Přeučil našel Bakrlíka v dobré pozici. Fečo předvedl další důležitý zákrok.

57:26

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:59

59:22
    Stříbrný nebezpečně nahrával před bránu.

60:00

Tak ani třetí třetina nám nepřinesla rozuzlení dnešního utkání. Šance si v této části vytvořili oba týmy. Největší šanci měl nejspíše domácí František Mála, který se řítil sám na Feča. Ani jeden z brankářů ale za svá záda kotouč nepustil, budeme prodlužovat. Prodloužení bude desetiminutové se čtyřmi hráči.

60:01

60:44
    Do první šance prodloužení se dostal hostující Josef Stříbrný, ale těsně minul branku.

61:40
    Aktivnějším týmem v prodloužení je Sokolov. Michálkovo nahození chytá Štěpánek.

62:48
    Vodička vystřelil zápěstím z dobré pozice, ale trefil jen clonícího Vracovského.

63:31
    Mála se zapomněl v útočném pásmu, pískán ofsajd Mostu.

65:09
    Další šance Sokolova! Po přihrávce Vodičky přestřelil z dobré pozice Tomeček.

66:06
    Do šance se dostali oba týmy, nejdříve domácí Nedrda a vzápětí hostující Kuběna. Ani jednomu se nepodařilo zakončit své akce.

67:21
    Bakrlík zavezl do pásma, obkroužil branku, přenechal Urbánkovi. Urbánek hledal před brankou Málu, kterému kotouč přeskočil hokejku.

67:33
    Havlůj (MOL) dostává menší trest za podrážení a to je obrovská šance pro Sokolov.