Štafeta žen, 4x6 km, Östersund | Vítěz: Norsko (kon.) | | | Štafeta mužů 4x7,5 km, Östersund | Norsko (kon.) |
Tirreno Adriatico - 4. etapa | Víťaz: Alexey Lutsenko (Astana) (kon.) |
Obří slalom mužů, 1. kolo, Soldeu | Vítěz: A. Pinturault (FRA) (kon.) | | | Slalom žen, 1. kolo, Soldeu | Vítěz: W. Holdenerová (SUI) (kon.) |
Obří slalom mužů, 2. kolo, Soldeu | Vítěz: A. Pinturault (FRA) (kon.) | | | Slalom žen, 2. kolo, Soldeu | Vítěz: M. Shiffrinová (USA) (kon.) |
Týmový závod, lety HS240, Vikersund | Vítěz: Slovinsko (kon.) |
Sprinty mužů a žen, Falun | S. Nilssonová (SWE) a J. H. Klæbo (NOR) (kon.) |
Skoky HS106, Schonach | Vítěz: J. Watabe (JPN) (kon.) | | | Běh 10 km, Schonach | Vítěz: B. Gruber (AUT) (kon.) |
konec
Finále SP - obří slalom mužů, 1. kolo, Soldeu
Vítěz: A. Pinturault (FRA)
Jan Vojkůvka
Pořadí po 1. kole
1. Alexis Pinturault (FRA) 1:06,28
2. Matts Olsson (SWE) +0,63
3. Marco Odermatt (SUI) +0,88
4. Žan Kranjec (SLO) +0,98
5. Luca De Aliprandini (ITA) +1,10
6. Ted Ligety (USA) +1,16
7. Marcel Hirscher (AUT) +1,35
8. Manuel Feller (AUT) +1,39
9. Henrik Kristoffersen (NOR) +1,49
10. Mathieu Faivre (FRA) +1,58
11. Victor Muffat-Jeandet (FRA) +1,86
12. Leif Kristian Nestvold-Haugen (NOR) +1,95
13. Cedric Noger (SUI) +2,08
14. Thibaut Favrot (FRA) +2,19
14. Loïc Meillard (SUI) +2,19
16. Trevor Philp (CAN) +2,27
17. Tommy Ford (USA) +2,38
18. Rasmus Windingstad (NOR) +2,61
19. Gino Caviezel (SUI) +2,66
20. Christof Innerhofer (ITA) +3,40
River Radamus (USA) DNF
Aleksander Aamodt Kilde (NOR) DNF
Alexander Schmid (GER) DNF
Manfred Mölgg (ITA) DNF
Thomas Fanara (FRA) DNF
Startovní listina
1. Žan Kranjec (SLO)
2. Marcel Hirscher (AUT)
3. Thomas Fanara (FRA)
4. Matts Olsson (SWE)
5. Henrik Kristoffersen (NOR)
6. Alexis Pinturault (FRA)
7. Loïc Meillard (SUI)
8. Gino Caviezel (SUI)
9. Luca De Aliprandini (ITA)
10. Victor Muffat-Jeandet (FRA)
11. Marco Odermatt (SUI)
12. Rasmus Windingstad (NOR)
13. Tommy Ford (USA)
14. Leif Kristian Nestvold-Haugen (NOR)
15. Mathieu Faivre (FRA)
16. Manuel Feller (AUT)
17. Manfred Mölgg (ITA)
18. Thibaut Favrot (FRA)
19. Ted Ligety (USA)
20. Cedric Noger (SUI)
21. Alexander Schmid (GER)
22. Trevor Philp (CAN)
23. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
24. River Radamus (USA)
25. Christof Innerhofer (ITA)
Průběžné pořadí disciplíny
1. Marcel Hirscher (AUT) 640
2. Henrik Kristoffersen (NOR) 492
3. Alexis Pinturault (FRA) 369
4. Thomas Fanara (FRA) 289
5. Loïc Meillard (SUI) 287
Průběžné pořadí SP
1. Marcel Hirscher (AUT) 1488
2. Alexis Pinturault (FRA) 1013
3. Henrik Kristoffersen (NOR) 978
4. Dominik Paris (ITA) 950
5. Vincent Kriechmayr (AUT) 739
150. Jan Zabystřan (CZE) 4
1. Alexis Pinturault (FRA) 1:06,28
2. Matts Olsson (SWE) +0,63
3. Marco Odermatt (SUI) +0,88
4. Žan Kranjec (SLO) +0,98
5. Luca De Aliprandini (ITA) +1,10
6. Ted Ligety (USA) +1,16
7. Marcel Hirscher (AUT) +1,35
8. Manuel Feller (AUT) +1,39
9. Henrik Kristoffersen (NOR) +1,49
10. Mathieu Faivre (FRA) +1,58
11. Victor Muffat-Jeandet (FRA) +1,86
12. Leif Kristian Nestvold-Haugen (NOR) +1,95
13. Cedric Noger (SUI) +2,08
14. Thibaut Favrot (FRA) +2,19
14. Loïc Meillard (SUI) +2,19
16. Trevor Philp (CAN) +2,27
17. Tommy Ford (USA) +2,38
18. Rasmus Windingstad (NOR) +2,61
19. Gino Caviezel (SUI) +2,66
20. Christof Innerhofer (ITA) +3,40
River Radamus (USA) DNF
Aleksander Aamodt Kilde (NOR) DNF
Alexander Schmid (GER) DNF
Manfred Mölgg (ITA) DNF
Thomas Fanara (FRA) DNF
Startovní listina
1. Žan Kranjec (SLO)
2. Marcel Hirscher (AUT)
3. Thomas Fanara (FRA)
4. Matts Olsson (SWE)
5. Henrik Kristoffersen (NOR)
6. Alexis Pinturault (FRA)
7. Loïc Meillard (SUI)
8. Gino Caviezel (SUI)
9. Luca De Aliprandini (ITA)
10. Victor Muffat-Jeandet (FRA)
11. Marco Odermatt (SUI)
12. Rasmus Windingstad (NOR)
13. Tommy Ford (USA)
14. Leif Kristian Nestvold-Haugen (NOR)
15. Mathieu Faivre (FRA)
16. Manuel Feller (AUT)
17. Manfred Mölgg (ITA)
18. Thibaut Favrot (FRA)
19. Ted Ligety (USA)
20. Cedric Noger (SUI)
21. Alexander Schmid (GER)
22. Trevor Philp (CAN)
23. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
24. River Radamus (USA)
25. Christof Innerhofer (ITA)
Průběžné pořadí disciplíny
1. Marcel Hirscher (AUT) 640
2. Henrik Kristoffersen (NOR) 492
3. Alexis Pinturault (FRA) 369
4. Thomas Fanara (FRA) 289
5. Loïc Meillard (SUI) 287
Průběžné pořadí SP
1. Marcel Hirscher (AUT) 1488
2. Alexis Pinturault (FRA) 1013
3. Henrik Kristoffersen (NOR) 978
4. Dominik Paris (ITA) 950
5. Vincent Kriechmayr (AUT) 739
150. Jan Zabystřan (CZE) 4
1. Marcel Hirscher (AUT) 1488
2. Alexis Pinturault (FRA) 1013
3. Henrik Kristoffersen (NOR) 978
4. Dominik Paris (ITA) 950
5. Vincent Kriechmayr (AUT) 739
150. Jan Zabystřan (CZE) 4
1. Marcel Hirscher (AUT) 640
2. Henrik Kristoffersen (NOR) 492
3. Alexis Pinturault (FRA) 369
4. Thomas Fanara (FRA) 289
5. Loïc Meillard (SUI) 287
1. Žan Kranjec (SLO)
2. Marcel Hirscher (AUT)
3. Thomas Fanara (FRA)
4. Matts Olsson (SWE)
5. Henrik Kristoffersen (NOR)
6. Alexis Pinturault (FRA)
7. Loïc Meillard (SUI)
8. Gino Caviezel (SUI)
9. Luca De Aliprandini (ITA)
10. Victor Muffat-Jeandet (FRA)
11. Marco Odermatt (SUI)
12. Rasmus Windingstad (NOR)
13. Tommy Ford (USA)
14. Leif Kristian Nestvold-Haugen (NOR)
15. Mathieu Faivre (FRA)
16. Manuel Feller (AUT)
17. Manfred Mölgg (ITA)
18. Thibaut Favrot (FRA)
19. Ted Ligety (USA)
20. Cedric Noger (SUI)
21. Alexander Schmid (GER)
22. Trevor Philp (CAN)
23. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
24. River Radamus (USA)
25. Christof Innerhofer (ITA)
1. Alexis Pinturault (FRA) 1:06,28
2. Matts Olsson (SWE) +0,63
3. Marco Odermatt (SUI) +0,88
4. Žan Kranjec (SLO) +0,98
5. Luca De Aliprandini (ITA) +1,10
6. Marcel Hirscher (AUT) +1,35
7. Henrik Kristoffersen (NOR) +1,49
8. Mathieu Faivre (FRA) +1,58
Zklamáním jsou výkony Marcela Hirschera a Henrika Kristoffersena. Hirscher je po prvním kole až sedmý se ztrátou 1,35 sekundy. Kristoffersen dokonce devátý s mankem 1,49.
1. Alexis Pinturault (FRA) 1:06,28
2. Matts Olsson (SWE) +0,63
3. Marco Odermatt (SUI) +0,88
4. Žan Kranjec (SLO) +0,98
5. Luca De Aliprandini (ITA) +1,10
6. Ted Ligety (USA) +1,16
7. Marcel Hirscher (AUT) +1,35
8. Manuel Feller (AUT) +1,39
9. Henrik Kristoffersen (NOR) +1,49
10. Mathieu Faivre (FRA) +1,58
11. Victor Muffat-Jeandet (FRA) +1,86
12. Leif Kristian Nestvold-Haugen (NOR) +1,95
13. Cedric Noger (SUI) +2,08
14. Thibaut Favrot (FRA) +2,19
14. Loïc Meillard (SUI) +2,19
16. Trevor Philp (CAN) +2,27
17. Tommy Ford (USA) +2,38
18. Rasmus Windingstad (NOR) +2,61
19. Gino Caviezel (SUI) +2,66
20. Christof Innerhofer (ITA) +3,40
River Radamus (USA) DNF
Aleksander Aamodt Kilde (NOR) DNF
Alexander Schmid (GER) DNF
Manfred Mölgg (ITA) DNF
Thomas Fanara (FRA) DNF