Wolfsberger – Admira 2:2 (kon.) | Rheindorf Altach – Linz 1:2 (kon.) | Wacker – Salzburg 0:2 (kon.)
Rapid – Hartberg 2:2 (kon.) | St. Pölten – Mattersburg 0:1 (kon.) | Sturm Graz – Austria 1:0 (kon.)
SK Sturm Graz
1:0 (0:0)
FK Austria Vídeň
Neděle 17.03.2019, 17:00 • Merkur Arena, Graz, Rakousko • Rakouská Bundesliga • 22. kolo

S konstatováním, že Sturm Graz vyhrál gólem Lukase Grozurka z 55. minuty nad Austrií Vídeň, která hrála od 32. minuty o deseti, se s Vámi loučí a hezkou neděli přeje Tomáš Lysý. (18:56:12)

Červené karty: 0-1.

Konec zápasu je zde. Domácí byli prakticky po celý zápas lepší a zaslouženě zvítězili. Rozhodující náskok si mohli vypracovat již v prvním poločase, kdy Austrii dvakrát zachránil gólman Pentz. Důležitá také byla červená karta pro Cuevase z 32. minuty, takže hosté hráli dvě třetiny zápasu o deseti. A to je nakonec přišlo draho – deset minut po zahájení druhé části hry se již Sturm Graz radoval, když Lukas Grozurek dostal míč od Huspeka. Netrefil ho sice ideálně, ale odrazem od země jej poslal k levé tyči z pohledu Pentze. Hosté měli pouze jednu šanci, když hlavičku Madla po rohu zastavil gólman Siebenhandl přesně na brankové čáře – 1:0.

90+6

90+5
    A zřejmě v poslední šanci Austrie byl Grozurek, jenže sudí Schreiner mu odmával ofsajd.

90+4
    Prokop dal dobrý míč pro Demakua, který střílel z pravé strany, jenže jeho rána byla zblokována.

90+4
    Ani z druhého rohu se nic nestalo, naopak Monschein odkopl míč dopředu, kde ještě fauloval domácí Schrammel.

90+3
    Hned po rohu, který má na svědomí svým obranným zákrokem Igor, je zde druhý roh pro Sturm v krátkém časovém sledu. Nyní míč poslal do zámezí Alon Turgeman.

90+1
    Publikum v Merkur Areně nyní zaplesalo, jelikož Jantscher předvedl sprint de facto přes polovinu hřiště a nakonec byl až ve vápně zastaven obráncem – rohový kop pro domácí.

90
    Rozhodčí ve druhém poločasu nastaví pět minut nad rámec základní hrací doby. To se asi dalo čekat, vzhledem ke dvěma ošetřením.

89
    Poslední střídání také v týmu Sturmu Graz. Z placu jde Sandi Lovric, kterého nahrazuje Thomas Schrammel.

88
    Philipp Huspek jde z placu a tohoto záložníka nahrazuje středopolař Juan Domínguez.

87
    Už to nemuselo platit, protože Mensah skvěle zatáhl míč po levé straně. Nahrál do vápna Grozurkovi, kterému při prvním kontaktu odskočil míč od nohy a poté už měl k balonu blíže gólman Pentz.

86
    Další roh pro Austrii, která je nyní i v deseti hráčích hodně aktivní a touží po vyrovnání.

85
    Poslední střídání v hostující skvadře. Alon Turgeman nahradí Brighta Osagie Edomwonyiho.

84
    Ale jen chvíli, protože také Christoph Monschein fauloval a bude se střídat.

84
    Menší strkanice po faulu od Lovrice, u balonu zůstanou hosté.

84
    Zbytečný faul od Igora Julia dává možnost míče pro Sturm.

82
    Madl si výborně našel centrovaný míč a měl na hlavě vyrovnání, ale Siebenhandl zastavil míč přesně na brankové čáře.

Tomáš Lysý

Branky: 55. Grozurek

Karty:   32. Cuevas (AUV)

Držení míče: 68 % : 32 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 7:4. Rohy: 16:4. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 13:16.
    SK Sturm Graz: Siebenhandl – Koch, Spendlhofer, Maresic – Hierländer, Lovric (89. Schrammel), Ljubic, Mensah – Huspek (88. J. Domínguez), Kitejšvili (81. Jantscher) – Grozurek.
    Náhradníci: Schützenauer – Schrammel, Avlonitis, Jantscher, J. Domínguez, Jakupovič, Eze.

FK Austria Vídeň: Pentz – Klein, Madl, Borkovic, Cuevas – Sax (80. Prokop), A. Grünwald (65. Demaku), Igor, Monschein – Edomwonyi (85. Turgeman), Jeggo.
    Náhradníci: Lucić – Demaku, U. Matić, Prokop, Schoissengeyr, Salamon, Turgeman.

Rozhodčí: Schörgenhofer – Gutschi, Schreiner – Altmann