HC LERAM Orli Znojmo
2:4 (0:0, 2:0, 0:4) Stav série: 1:3
spusu Vienna Capitals
Úterý 19.03.2019, 18:30 • Nevoga aréna • Play-off EBEL • Čtvrtfinále

Znojmo prohrává poslední třetinu jednoznačně 0:4 a kvůli tomuto osudnému výpadku ztrácí i čtvrtý zápas v sérii poměrem 2:4. Bude tak v pátek ve Vídni bojovat o to, aby mu neskončila sezóna. Dlouho vyrovnaný zápas nakonec rozhodlo třináct minut třetí části, kdy Orli nakupili sérii chyb, které hosté využili. (20:48:30)

59:57
    Sudí branku neuznávají, je tedy hotovo.

59:57
    Rozhodčí jdou opravdu na video, zatímco hosté již slaví se svými fanoušky. Poměrně kuriozní situace.

59:57
    Lattner pravděpodobně skórova, nicméně v momentě, kdy na časomíře zůstávaly jen tři vteřiny. Rozhodčí ještě zřejmě půjdou na video.

59:29
    Znojmo to ještě zkouší bez brankáře.

59:01
    Znojmo v plném počtu, oslabení přežilo bez problému, ale už mu nezbývá čas.

57:17
    Hosté se nikam neženou, přesilovka jim hraje do karet.

57:01
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (McPherson – 2 min., krosček).

56:07
    Luciani připravil pozici pro Nováka, ten si obhodil obránce, ale jeho střelu mezi betony Lamoureux kryje.

55:40
    Zakázané uvolnění Vídně. Té chybí k vítězství něco přes čtyři minuty.

54:44
    Nyní to od modré zkusil Lattner, Lamoureux kryje.

54:35
    Vainonenovu střelu má Lamoureux v lapačce.

53:49
    Vídeň je na koni, zbytek oslabení zvládla s přehledem a je kompletní.

52:56
    Ránu Lattnera od modré sráží jeden z clonících hráčů.

52:08
    Vienna Capitals vstřelili branku!
    Orli vyrobili další velkou chybu a místo vyrovnání je tu čtvrtý gól hostů v oslabení. Po odrazu od mantinelu se do přečíslení dvou na jednoho dostal Nödl, našel na druhé straně RILEYHO HOLZAPFELA a ten se příklepem trefuje přesně k levé tyči za natahujícícho se Lassilu. Asistence: Andreas Nödl, Mario Fischer.

51:49
    Vyloučení v týmu Vienna Capitals (Schneider – 2 min., sekání). Otřesené Znojmo teď dostává šanci po faulu Schneidera během forčekingu.

51:14
    Mrázek hledal zadovkou před brankou Němce, ale pohotový Lamoureux pokryl kotouč.
    Branky a nahrávky: 37. Luciani (Vainonen, Kalus), 39. Luciani (McPherson, Kalus) – 43. DeSousa (Vause, Schneider), 48. Peter (DeSousa, Vause), 50. DeSousa (Mullen, Schneider), 53. Holzapfel (Nödl, Fischer)

HC LERAM Orli Znojmo: Lassila (Halász) – Vainonen, Tejnor, Stehlík, Lattner, Kruckovyč, Sedlák, Jonáš – McPherson, Stretch, Kalus – Němec, Matuš, Mrázek – Špaček, Novák, Luciani – Oščádal, Bulín.
    spusu Vienna Capitals: Lamoureux (Starkbaum) – Wall, Clark, Fischer, Dorion, Peter, Mullen, Birnbaum – Olden, Holzapfel, Wukovits – DeSousa, Vause, Romig – Nödl, Nissner, Schneider – Bauer, Großlercher, Kittinger.

Rozhodčí: M. Nikolić, Siegel – Kaspar, Nagy