NY Islanders – Boston 0:5 (kon.) | Carolina – Pittsburgh 3:2 (1:0 po s.n.) | NY Rangers – Detroit 2:3 (kon.)
Philadelphia – Montreal 1:3 (kon.) | New Jersey – Washington 1:4 (kon.) | Nashville – Toronto 3:0 (kon.)
Minnesota – Colorado 1:3 (kon.) | St. Louis – Edmonton 7:2 (kon.) | Dallas – Florida 4:2 (kon.)

Michal Kempný (tým) 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:24
    Jakub Vrána (tým) 0+1, 3 střely, čas na ledě 13:36 (03:08:11)

1. Brett Connolly (WSH) 1+1
    2. Jevgenij Kuzněcov (WSH) 1+0
    3. Pheonix Copley (WSH) 20 zák., 1 gól, 95,2%

André Burakovsky poslal hostující celek do vedení, za domácí pak srovnal Kenny Agostino. Za stavu 1:1 tedy skončila první třetina. V té druhé přišlo rozhodnutí utkání, třikrát se prosadili hosté. Brett Connolly, Jevgenij Kuzněcov a Tom Wilson upravil nerozhodný stav až na vedení 4:1 pro Capitals. Ve třetí třetině se utkání zejména v poklidu dohrávala.

59:40
    Už se pravděpodobně nic nestane.

59:12
    Pheonix Copley své spoluhráče nyní podržel, následně obrana Capitals vyhodila tak, aby z toho nebyl icing.

59:00
    Probíhá poslední minuta zápasu.

58:40
    Nyní měl domácí celek asi největší šanci třetiny, ale kotouč končí mimo branku.

58:18
    Pheonix Copley po hodně dlouhé době přerušuje hru, to už do konce třetiny zbývají necelé dvě minuty.

57:50
    Dlouhou dobu se hraje bez přerušení. Ani jeden celek se nemůže nyní prosadit stabilněji v útoku.

56:35
    Capitals dostali kotouč do útočného pásma, kde kombinovali. Výraznější šanci si nevypracovali.

54:36
    Sledujeme rychlý hokej, konec třetí třetiny a podle všeho také zápasu se rychle blíží.

53:26
    Travis Zajac vedl akci svého celku, následně dvakrát od modré čáry pálil Connor Carrick. Oba jeho pokusy vyrazil brankář Devils.

52:39
    Brett Connolly s Hagelinem dostali kotouč do útočného pásma, první jmenovaný vypálil, a tak musel zasahovat gólman Devils.

51:37
    Z hlediště se ozývají fanoušci Washingtonu, kteří mohou být rozhodně spokojenější.

50:55
    Joey Anderson se z ničeho nic dostal do střelecké pozice, jeho projektil ale udržel brankář Pheonix Copley před brankovou čárou. Vhazovat se bude v útočném pásmu Devils.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Capitals kontrolují hru.

49:46
    Mackenzie Blackwood příliš nevěděl, jak puk po střele Jevgenije Kuzněcova udržel před brankovou čárou, ale neinkasoval.

49:36
    Kotouč vypadl v útočném pásmu Capitals z hrací plochy, buly před brankou Devils.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 20. Agostino – 3. Burakovsky (Dowd, Connolly), 26. Connolly (Djoos, Hagelin), 33. Kuzněcov (J. Vrána), 34. T. Wilson (Ovečkin, Bäckström)

New Jersey Devils: Blackwood (Schneider) – A. Greene, Severson, Butcher, C. Carrick, J. Jakovlev, Santini – Coleman, Zajac, Noesen – Agostino, Rooney, Palmieri – Stafford, Pietila, J. Anderson – Tangradi, M. McLeod, Gabriel.
    Washington Capitals: Copley (Holtby) – Kempný, Carlson, Orlov, Niskanen, Djoos, Jensen – Ovečkin, Kuzněcov, T. Wilson – J. Vrána, Bäckström, Oshie – Hagelin, Eller, Connolly – Burakovsky, Dowd, Stephenson.

Rozhodčí: O'Rourke, Brenk – Barton, Driscoll

Diváci: 17.815