NY Islanders – Boston 0:5 (kon.) | Carolina – Pittsburgh 3:2 (1:0 po s.n.) | NY Rangers – Detroit 2:3 (kon.)
Philadelphia – Montreal 1:3 (kon.) | New Jersey – Washington 1:4 (kon.) | Nashville – Toronto 3:0 (kon.)
Minnesota – Colorado 1:3 (kon.) | St. Louis – Edmonton 7:2 (kon.) | Dallas – Florida 4:2 (kon.)

2. Tyson Jost (COL) 1+0
    3. Devan Dubnyk (MIN) 35 zák., 2 góly, 94,6% (04:06:48)

Statistiky: Střely na bránu: 37-38; Zablokované střely: 18-15; Vhazování: 48%-52%; Hity: 12-10; Přesilové hry: 1/3-0/3; Trestné minuty: 13-13.

Philipp Grubauer předvedl v bráně další parádní výkon a dovedl Avalanche k důležitému vítězství na ledě Minnesoty. Wild si mohli zajistit účast v playoff, jenže se prosadili pouze jednou, zatímco třikrát inkasovali. Výsledek tohoto utkání hodně zajímal hráče San Jose, kteří už má jistý postup do Stanley Cupu. Konečný výsledek. Minnesota Wild 1 Colorado Avalanche 3.

59:18
    Eric Staal na levém křídle z ostrého úhlu dvakrát pálil do odkryté sítě, jenže Philipp Grubauer v rychlém sledu vytáhl dva úžasné zákroky, ve druhém případě se jednalo o tygří skok!

59:02
    Dnešní utkání sleduje 18785 diváků.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:48
    Devan Dubnyk opět naskočil na střídačku a Wild ještě zkouší utkání alespoň zdramatizovat!
    58:06 Ian COLE - 1:3

58:06
    Colorado právě vstřelilo branku!
    IAN COLE před vlastní bránou vybojoval puk a poté ho přes celou délku ledové plochy poslal do prázdné sítě Wild, jelikož Devan Dubnyk naskočil na střídačku! O osudu zápasu je rozhodnuto!

57:27
    Nathan MacKinnon na bodu pravého kruhu vystřelil rychle zápěstím a Devan Dubnyk na přední tyči nedokázal udržet kotouč v náručí, poté mu ale pomohli spoluhráči.

56:48
    Do konce utkání zbývají odehrát necelé čtyři minuty a po hře vysokou holí v podání Wild probíhá reklamní přestávka.

56:22
    Hra plyne z pohledu Wild hrozně rychle, Colorado by ale mělo začít hrát aktivněji, pokud nechce přijít o výhru.

53:49
    Wild pokračovali v tlaku a v rychlém sledu vypálili z pravého a levého křídla, brankář Avs byl ale opět připraven, když oba pokusy hostí vyrazil mimo bránu.

53:10
    Philipp Grubauer si v rychlém sledu připsal tři zákroky a po posledním z nich podržel kotouč ve svém náručí.

51:32
    Pontus Åberg si najel v mezikruží na parádní přihrávku spoluhráče zpoza brány a už to vypadalo na gól, jenže Philipp Grubauer předvedl další úžasný rozštěp a puk zřejmě vyrazil levým betonem! Fantastický zákrok.

50:42
    Sven Andrighetto napřáhl od modré čáry k táhlé střele, kterou Devan Dubnyk snadno podržel. Reklamní přestávka.

49:56
    V blízkosti levé tyče mohli na opačné straně udeřit Wild, jenže Philipp Grubauer se skvěle roztáhl a ani tentokrát puk za svá záda nepustil!

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 22. Parise (Suter, Fiala) – 11. Barrie (Söderberg, Cole), 34. Jost (C. Wilson), 59. Cole

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter (A), Spurgeon, Brodin, Pateryn, Seeler, Hunt – Parise (A), E. Staal (A), Zucker – Greenway, Kunin, Fiala – Donato, V. Rask, Åberg – M. Foligno, Fehr, J.T. Brown. Hlavní trenér: Bruce Boudreau.
    Colorado Avalanche: Grubauer (Varlamov) – Girard, E. Johnson (A), Cole, Barrie (A), Zadorov, Nemeth, Graves – Brassard, MacKinnon (A), Compher – C. Wilson, Söderberg, Rantanen – Kerfoot, Jost, Calvert – Andrighetto, G. Bourque. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Rozhodčí: Dan O'Halloran, Kendrick Nicholson. Čároví: Mark Shewchyk, Steve Miller

Diváci: 18785