Florida – Arizona 4:2 (kon.) | New Jersey – Boston 1:5 (kon.) | Carolina – Tampa 3:6 (kon.)
Montreal – NY Islanders 4:0 (kon.) | St. Louis – Detroit 5:2 (kon.) | Nashville – Pittsburgh 1:2 (0:1 po s.n.)
Dallas – Colorado 1:3 (kon.) | Chicago – Philadelphia 1:3 (kon.) | Calgary – Ottawa 5:1 (kon.)
Edmonton – Columbus 4:1 (kon.) | Vegas – Winnipeg 5:0 (kon.) | Los Angeles – San Jose 4:2 (kon.)
Chicago Blackhawks
1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Philadelphia Flyers
Pátek 22.03.2019, 01:35 • United Center, Chicago • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:17:53)

Trestné minuty: 2:4

Utkání je u konce a hosté si odváží body za výhru 3:1. Chicago sice mělo akčnější vstup do této třetiny, hned ve druhé minutě trefil Strome tyčku Hartovy branky, jenže gól ne a ne přijít. A tak udeřilo na druhé straně – v 50. minutě od levého mantinelu vystřelil bekhendem James van Riemsdyk a puk zaplul za Crawforda. Chicago pak mohlo zareagovat v přesilovce, jenže neklaplo ani to a navíc nevyšla ani závěrečná power-play. V té se k puku dostal Sean Couturier, dovezl puk do prázdné branky a uzavřel tak skóre tohoto zápasu.

59:10
    Domácí to stále zkouší bez gólmana, šestice hráčů se ale marně snaží probojovat do útočného pásma.
    58:46 Sean COUTURIER - 1:3

58:46
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    A je pravděpodobně definitivně rozhodnuto. Hosté vybojovali puk, dostali se do středního pásma a SEAN COUTURIER i přes veškerou snahu hráčů Chicaga dovezl puk do opuštěné branky. Asistence: Claude Giroux, Oskar Lindblom.

58:28
    Hosté vyhodili do středního pásma, Chicago se bleskově vrací do útoku.

58:07
    Rozhodčí přerušil hru, když si všiml, že na ledě leží hostující Sanheim, který schytal do hlavy Kaneovu tečovanou střelu.

57:34
    Crawford je na střídačce, začala power-play Chicaga.

56:59
    Konecny dnes opravdu nemá den. Opět se dostal do dobré pozice, ale ani teď nedokázal rychlou akci zakončit přesnou střelou.

56:07
    Philadelphia teď pouze vyhazuje ven ze svého pásma tak, aby se nepřerušovala hra. Tohle hostům maximálně vyhovuje.

55:26
    Oba týmy střídají během hry, DeBrincat se chystá založit útočný výpad Chicaga.

54:56
    Za hostující brankou upadl po souboji Toews, o faul se ale nejednalo. Pokračuje se bez přerušení ve hře.

53:58
    Hraje se v pásmu Philadelphie, kombinace domácích teď připomíná přesilovku, chtělo by to ale více střeleckých pokusů.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 11. E. Gustafsson (Forsling, J. Toews) – 16. Knight (Ju. Bailey, Gudas), 50. J. van Riemsdyk (Couturier, Voráček), 59. Couturier (Giroux, Lindblom)

Chicago Blackhawks: Crawford (C. Ward) – E. Gustafsson, Keith (A), Seabrook (A), Forsling, C. Murphy, Dahlström – Sikura, J. Toews (C), P. Kane – Perlini, D. Strome, DeBrincat – Kahun, Anisimov, Saad – Krüger, Kämpf, Kunitz.
    Philadelphia Flyers: Hart (Elliott) – Sanheim, Provorov, P. Myers, Gostisbehere, Gudas, Hägg – Voráček (A), Couturier (A), Lindblom – Giroux (C), Patrick, J. van Riemsdyk – Konecny, Laughton, Ju. Bailey – Hartman, Knight, Varone.

Rozhodčí: Kozari, StPierre – Nowak, Barton

Diváci: 21 484