Florida – Arizona 4:2 (kon.) | New Jersey – Boston 1:5 (kon.) | Carolina – Tampa 3:6 (kon.)
Montreal – NY Islanders 4:0 (kon.) | St. Louis – Detroit 5:2 (kon.) | Nashville – Pittsburgh 1:2 (0:1 po s.n.)
Dallas – Colorado 1:3 (kon.) | Chicago – Philadelphia 1:3 (kon.) | Calgary – Ottawa 5:1 (kon.)
Edmonton – Columbus 4:1 (kon.) | Vegas – Winnipeg 5:0 (kon.) | Los Angeles – San Jose 4:2 (kon.)
HC Dukla Jihlava
2:4 (1:2, 0:1, 1:1) Stav série: 1:4
Rytíři Kladno
Pátek 22.03.2019, 17:30 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Play-off Chance ligy • Semifinále

Dnešní utkání sledovalo 5 634 diváků. (20:24:37)

Semifinálová série mezi Jihlavou a Kladnem je dokonána! Po předchozích dvou sériích play-off, které zvládla vždycky Dukla, se karta jednou obrátila a tentokrát slaví kladenští Rytíři. Dnešní zápas rozhodlo asi především to, že Dukla neudržela vedení 1:0 od desáté minuty delší dobu a za minutu bylo opět srovnáno. Kladno navíc ještě otočilo v téže třetině a od té doby již vedení nepustilo. Domácí byli nejblíže srovnání hned na začátku třetí třetiny, když se prosadil po 22 sekundách Josef Skořepa, z ohromného náporu ale Poldi vybruslilo ve 47. minutě po šťastném zásahu Jaromíra Jágra. Hosté už pak Jihlavské k ničemu nepustili a došli si pro čtvrtý a poslední bod v sérii po výhře 4:2 .

Z mé strany je to dnes vše. Věřím, že za uplynulou sezonu jsem vás odtud z Jihlavy bavil a bylo mi neskutečnou ctí vás drtivou většinou zápasů během ročníku provázet. Budu se na vás těšit opět v příští sezoně! Čtenářům přeji klidný víkend, domácím hokejistům klidné léto a příště napočtenou!

59:52
    Na kladenské střídačce se již slaví. Cikánek zachytil střelu Pekra z pravého kruhu lapačkou a dočkává se i gratulací od spoluhráčů.

59:17
    Holý dostal nahrávku na osu hřiště, puk ale netrefil ideálně. To samé prakticky platilo i o Suchákovi o chvíli později.

59:02
    58 sekund před koncem si bere trenér Vlk oddechový čas! Dá se očekávat hra bez gólmana.

58:50
    Domácí dohrávají zápas v obranném pásmu, teď už je mnohem více jasné, jak celá série, potažmo sezona pro Duklu dopadne.

57:20
    Skořepa tentokrát nedosáhl na puk od Matějíčka, současně s koncem přesilové hry je opět Dukla vyhoštěna z pásma a Rytíři dohrávají zápas maximálně koncentrovaně.

56:38
    Další vyhození kladenských hráčů. Už je trochu i na domácích vidět, že to dnes prostě nepůjde.

55:41
    Teď chybělo Dukle štěstí ke třetímu gólu! Po střele jednoho z domácích obránců se k odraženému puku před prázdnou kasou dostal Skořepa, jenže nepropálil tři hole kladenských hráčů ležící na zemi!

55:01
    Harkabus je ve hře a Jihlava má přesilovku přes dvě minuty dlouho. Asi již opravdu poslední možnost na velký návrat do utkání.

54:22
    Hraje se momentálně 4 na 4. Kladno opět vyhodilo na zakázané uvolnění. Za půl minuty se vrací Harkabus na led, pak začne přesilovka Jihlavy dlouhá 2:26 minuty.

53:36
    Plekanec obral Anděla se Skořepou o puk a vyhodil jej na druhou stranu. Z přesilovky 4 na 3 tak nemá Dukla nic.

53:27
    Machač zespodu klepl pronikajícího Čachotského holí do obličeje a inkasuje 2+2 minuty za vysokou hůl! Teď se bude hrát 36 sekund 4 na 3!

53:01
    Kehar inkasoval tvrdý hit před Cikánkovou brankou, původce hitu Tomáš Harkabus je vyloučen za napadení. 1:02 se bude hrát 4 na 4.

52:41
    Kladno zásluhou dvou nejzkušenějších hráčů vyhodilo kotouč do středního pásma a Jihlavě se krátí čas.

52:24
    Pekr opět zkusil pálit od modré a přineslo to částečný úspěch, Harkabusův blok ale Cikánek překonal a zachytil puk lapačkou.

52:03
    Po Matějíčkově střele měl možnost srovnat Čachotský, když si dělal před brankou zálusk na odražený puk. Jenže Kaut mu zahákoval hůl, což byla jediná akce, kterou mohla hostující #16 udělat. Taky je za to odměněna dvěma minutami a pokud Jihlava tuto přesilovku nepromění, tak to bude už pomalu jasné.

50:41
    Holý mohl opět toto utkání zdramatizovat! Přihrávka od Zemana z rohu ledové plochy mu přišla na modrou čáru a přímo proti holi. Jenže Cikánek natáhl až k levé tyči beton a puku zabránil v dalším pohybu přes čáru!

Tomáš Kalas

Branky a nahrávky: 10. Harkabus (Čachotský), 41. Skořepa (Pekr) – 11. Melka (Kubík, Vampola), 18. J. Strnad (J. Říha), 31. Nash (Plekanec, Vampola), 47. Jágr (Plekanec)

HC Dukla Jihlava: Honzík (Brož) – J. Pohl, Štebih, Matějíček, Kajínek (A), J. Holý, Suchánek, Půža – Pekr, Skořepa (C), Hrníčko – Anděl, Čachotský, Harkabus – Bezúch, A. Zeman, Jiránek (A) – Osmík, M. Hlinka, Klíma.
    Rytíři Kladno: Cikánek (Brízgala) – Kehar, J. Říha, Zajíc, Nash, P. Hořava, Lakos, Hajný – Jágr (A), Plekanec, Redlich – Melka, Vampola (A), J. Strnad (C) – Jelínek, Machač, Svedlund – Kružík, T. Kaut, Kubík.

Rozhodčí: Zubzanda, Kubičík – Hejl, Podrazil

Diváci: 5 644