Washington – Minnesota 1:2 (kon.) | Anaheim – San Jose 4:3 (po pr.) | New Jersey – Arizona 2:1 (2:1 po s.n.)
Philadelphia – NY Islanders 2:4 (kon.) | Colorado – Chicago 4:2 (kon.) | Edmonton – Ottawa 3:4 (po pr.)
HC Kometa Brno
3:2 (2:2, 0:0, 1:0) Stav série: 4:0
Mountfield HK
Sobota 23.03.2019, 19:00 • DRFG arena • Generali play off Tipsport extraligy • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Příjemný podvečer z DRFG areny. Dnes uvidí fanoušci další bitvu, v pořadí již čtvrtou, v rámci čtvrtfinále hokejové extraligy. Kometa vede již 3:0 na zápasy a pokud chtějí Hradečtí vrátit sérii před vlastní fanoušky, musí bezpodmínečně vyhrát. Dočká se dnes Mountfield první výhry v sérii?

Hradec stojí na pokraji vyřazení. Stav 0:3 v sérii ještě nikdo v historii vyřazovacích bojů na našem území neotočil. Pokud tedy chtějí Hradečtí ještě pomýšlet na semifinále, prvním krokem bude úspěšné zvládnutí dnešního duelu. Jednoduché to však vůbec nebude, jelikož Hradec prohrál posledních osm utkání v řadě!

Všichni hráči pevně věří, že se jim ještě podaří nelichotivý stav zlomit a v úterý se opět uvidí se svými fanoušky. Nejblíže k prvnímu bodu měli hokejisté z Hradce Králové včera, ani tentokrát ale nevyzráli na Marka Čiliaka víckrát než jednou. ,,Bylo to o tom, kdo dá druhý gól, bohužel ho dali oni. Teď už s tím nic neuděláme, v sobotu máme poslední šanci na to, abychom vrátili sérii zpět do Hradce," říká odhodlaně Matej Paulovič.
    Peter Mueller po třetím utkání čtvrtfinále

To Kometa má úplně opačné starosti. Po dvou výhrách na ledě soupeře se včera celek hlavního kouče Libora Zábranského vytáhl také před svými fanoušky a dnes bude chtít celou sérii ukončit.

Třetí duel rozhodl svými dvěma góly americký ostrostřelec Peter Mueller. Ten nejprve na startu druhé třetiny využil přesilovou hru Brna a pět minut před koncem se postavil k trestnému střílení, které proměnil střelou na lapačku gólmana. ,,Musíte být na takové situace připraveni a přijmout výzvy, které v zápase přijdou. Bylo to 1:1 a do konce utkání zbývalo snad pět minut. Taková příležitost se vám jen tak nenaskytne. Snažil jsem se soustředit sám na sebe. Důležité je soustředit se na to, co umíte nejlépe, a pak to také udělat," říká nejlepší brněnský střelec základní části pro klubový web.
    Odvrátí dnes hokejisté Hradce Králové konec sezóny?

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Baranka, O. Němec (A), Gulaši, Štencel, Bartejs, Z. Michálek, Malec – Zaťovič (A), P. Holík, Mueller – Orsava, Hruška, Mallet – Dočekal, L. Čermák (C), Vondráček – P. Kratochvíl, Kusko, Köhler.

Mountfield HK: J. Pavelka (Maxwell) – Linhart (A), Zámorský, Cibulskis, Nedomlel, Graňák (C), F. Pavlík, Štindl – M. Chalupa, Rákos (A), Smoleňák – R. Pavlík, Cingel, Vincour – Miškář, Bičevskis, Paulovič – Nedvídek, Kukumberg, Vopelka.

Rozhodčí: Hradil, Hribik – Jindra, Zíka.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Rákos s Holíkem už se staví na úvodní vhazování.

00:01

00:05
    Holík vyhrál úvodní vhazování.

00:15
    Centr první formace nezpracoval puk za Pavelkovou bránou.

00:29
    Kometa právě vstřelila branku!
    Tak to je neuvěřitelný start domácích! První střídání a v DRFG areně létají vzduchem šály. Němec našel přihrávkou od modré čáry před brankou Holíka, který posunul kotouč na zcela volného MARTINA ZAŤOVIČE a brněnský útočník otevírá skóre utkání. Asistence: Petr Holík, Ondřej Němec.
    00:29 Martin ZAŤOVIČ - 1:0
    Zdroj: Hokejka TV

01:35
    Hradec se snaží rychle odpovědět, ale Čiliak prvním pokusům soupeře odolal.

02:08
    Zámorský rozehrává puk zpoza vlastní branky, napadající Holík mu ale hodně komplikuje práci.

02:56
    Gulaši si počkal v obranném pásmu na Smoleňáka, který si chtěl brněnského beka obhodit, Gulaši mu ale nasadil ukázkový bodyček. Následně přerušuje hru Čiliak.

03:09
    Vincour zůstal zapomenutý za brněnskou obranou a tečoval nahození od modré čáry, puk ale drží Čiliak ve své výstroji a vhazovat se bude po jeho levé ruce.

03:25
    Po teči domácích končí puk v ochranné síti nad Čiliakem, znovu se bude vhazovat v pásmu domácích.

03:36
    Němec nahodil puk ze středního pásma přímo na Pavelku, následně se Brňané snaží usadit v pásmu.

04:03
    Mueller dostal puk za obrannou modrou čáru a oba celky střídají.

04:26
    Gulaši vyhodil přes všechny čáry až na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude na brněnském území.

04:40
    Smoleňák nahodil puk na Čiliaka, ten zasahuje lapačkou. Následně se strhla menší strkanice za brněnskou bránou, nic vážného z toho ale nebylo.

05:01
    Bartejsovo nahození bylo před Pavelkou tečované, puk ale mířil mimo tři tyče.

05:47
    Linhart tečoval puk na ochozy DRFG areny. Vhazování ve středním pásmu.

06:22
    Zaťovič spěchal za nahozeným pukem, rychleji u něj ale byl bránící Zámorský, který rozjíždí další akci.

06:44
    Střelu Nedomlela má Čiliak v lapačce, oba celky si nyní mohou na chvíli odpočinout, čeká nás komerční přestávka.

06:55
    Michálek spěchá za pukem ve vlastním pásmu, který rychle odehrává před Rákosem.

07:08
    Nakonec je z toho zakázané uvolnění, hra se tedy vrací zpět před Čiliaka.

07:40
    Graňák vyslal do rychlého protiútoku Cingela, jeho střela ale byla zablokována. Následnou střelu i odraz od vlastního obránce si Čiliak pohlídal.

07:48
    Zámorského nahození vyrazil Čiliak do ochranné sítě.

08:07
    Zámorský sbírá nahození ve středním pásmu.

08:36
    Dočekal hledal bekhendem spoluhráče před Pavelkou, tam se ale nikdo nenabízel a tak kotouč pouze projel kolem hostujícího gólmana.

09:18
    Baranka nahazuje za Pavelkovu bránu.

09:25
    Následnou tečovanou střelu od modré čáry chytá Pavelka.

09:40
    Hosté ujeli do přečíslení dvou na jednoho, Chalupa vzal celou situaci na sebe, Čiliak ale jeho pokus vytěsnil ramenem nad bránu!

10:10
    Do dobré pozice se dostal Hruška, jeho přihrávku na Orsavu ale zastavil jeden z bránících hráčů hostujícího týmu.

10:50
    Hradec je aktivnějším týmem a v útočném pásmu tráví rozhodně více času, nicméně hráči domácích blokují většinu střeleckých pokusů.

10:59
    To se ale může změnit. Maris Bičevskis fauloval v útočném pásmu a Kometa si zahraje přesilovou hru.

11:15
    Střelu od modré čáry vyrazil Pavelka do ochranné sítě.

11:30
    Mueller operuje s pukem na levém kruhu.

11:55
    Orsava rozjíždí další útok, hosté totiž vyhodili kotouč do středního pásma.

12:17
    Mueller hledal najíždějícího spoluhráče křižnou přihrávkou, hostující obránci ale strčili do cesty hokejku a puk končí v ochranné síti.

12:40
    Hosté se opět osvobozují, Kometa hledá cestu do pásma.

12:59
    Hosté jsou v plném počtu, Mountfield zvládl ubránit první přesilovou hru Komety.

13:29
    Michálek nedosáhl na zpětnou přihrávku k modré čáře a domácí se tak sami vyhnali z pásma.

13:47
    Köhler tečoval Kuskovo nahození těsně před Pavelkou, puk ale mířil nad bránu.

14:06
    V dobré šanci se zjevil Zaťovič, jeho střelu vyrazil Pavelka nad bránu.

14:15
    Rákos bojuje v rohu útočného pásma o kotouč, domácí beci ale měli více síly a puk je opět ve středním pásmu.

15:15
    Cingel s Vincourem nevyužili přečíslení dva na jednoho!

15:20
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hosté vyrovnávaní stav utkání! Radovan Pavlík poslal puk za bránu TOMÁŠI VINCOUROVI, který se rychle otočil a zasunul puk přesně k tyči! Asistence: Radovan Pavlík.
    15:20 Tomáš VINCOUR - 1:1

16:20
    Kusko vystihl rozehrávku soupeře, z následného protiútoku ale nevzešlo žádné nebezpečí pro Pavelku.

16:35
    Dvě minuty za podrážení inkasuje Bedřich Köhler, Kometa se bude muset bránit první přesilové hře soupeře v dnešním utkání.

17:04
    Brno si bere zpět svůj náskok ve vlastním oslabení! MARTIN ZAŤOVIČ zastavil křižnou přihrávku v obranném pásmu a pelášil sám na Jaroslava Pavelku. Brněnský útočník zvolil střelu do horního růžku a Kometa vede 2:1! Bez asistence.
    17:04 Martin ZAŤOVIČ - 2:1

18:13
    Mallet vyhazuje puk přes všechny čáry.

18:29
    Hosté ale vyrovnávají šest sekund před koncem přesilové hry! Patrik Miškář chtěl objet brněnskou branku a zasunout puk k tyči, ten mu ale sklouzl z čepele mezi kruhy, kde si na kotouč počkal RICHARD NEDOMLEL a prostřelil brněnského gólmana. Asistence: Patrik Miškář.
    18:29 Richard NEDOMLEL - 2:2

19:06
    Hostující útok zastavil ofsajd.

19:24
    Holíkovo nahození do pásma zblokoval Nedomlel a puk se odrazil mezi diváky. Hra je přerušena.

19:58
    Michálek zahrál vysokou holí, dvě sekundy před koncem první třetiny se bude vhazovat v obranném pásmu Komety.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Prvních dvacet minut čtvrtého čtvrtfinále nabídlo celkem čtyři branky. Kometa se ujala vedení v první minutě, když se trefil Zaťovič, hosté vyrovnali v šestnácté minutě, když objel branku Vincour. Do vedení dostal v oslabení domácí hokejisty opět Martin Zaťovič, který střelou do růžku rozradostnil brněnské fanoušky, ještě v té samé přesilovce ale Hradečtí opět srovnali stav po střele Richarda Nedomlela. Další třetina začne přibližně v 19:59.

20:21
    Mueller se neprobojoval do útočného pásma.

20:40
    Holík kličkoval před Pavelkovou brankou, následně se snažil najít Muellera, hostující obrana ale dobře zapracovala.

21:32
    Cingel posunul puk na Radovana Pavlíka, který střílel od levého mantinelu, Čiliak má kotouč v lapačce.

21:58
    Dočekal si hodil puk na zadní mantinel a dojíždí ho.

22:17
    Čermák s Vondráčkem ujeli do přečíslení dva na jednoho, brněnský kapitán poslal parádní žabku svému parťákovi z útoku, Vondráček ale sám před Pavelkou minul bránu!

22:36
    Köhlerovu střelu má Pavelka ve výstroji a hra je přerušena.

23:01
    Rákos nahodil z velkého úhlu, Čiliak vyráží.

23:40
    Hosté pouze protečovali puk do pásma.

24:15
    Dočekal se dostal před branku a nabízel puk na teč Čermákovi, puk nakonec projel těsně vedle levé tyčky!

24:28
    Zakázané uvolnění Hradce.

24:37
    Zaťovič mohl dát hattrick! Brněnský útočník dostal nabito před Pavelku, jeho ránu ale hostující brankář vyrazil.

25:39
    Domácím se teď nepovedla rozehrávka, puk končí na zakázaném uvolnění.

25:44
    Nedomlelovo nahození od modré čáry zachytil Čiliak do lapačky.

26:05
    Hosté se drží v útočném pásmu, ke střele se zatím ale dostat nemohou.

26:37
    Mallet se dostal do střelecké pozice, jeho střelu z pravého kruhu ale Pavelka vytěsnil mimo!

27:15
    Do Chalupovy rány od modré čáry se položil Orsava.

27:20
    Puk v ochranné síti nad Čiliakem. Po komerční přestávce se bude vhazovat v brněnském pásmu.

27:30
    Vondráček zakončil po rychlém výpadu bekhendem, Pavelka má puk ve své moci.

27:35
    Němec po buly nezachytil puk na modré čáře, Kometa se tak vyhnala z pásma.

28:25
    Hosté opět krouží v útočném pásmu, zatím se však puk pohybuje pouze po hrazení.

28:43
    Kometa vyhodila kotouč na zakázané uvolnění.

28:57
    Zajímavě to zkoušel Vopelka, který v pádu z otočky vyslal puk na Čiliaka, puk ale trefil jen oblouk brněnské brány.

29:02
    Kotouč je na hostující střídačce, vhazovat se bude ve střední části hřiště.

29:25
    Hosté nepřesně rozehráli, zakázané uvolnění.

29:57
    Domácí se vydávali do rychlého protiútoku, sudí ale zastavili hru. Přihrávka rukou.

30:00
    Cingelovu střelu hned po buly srazili Brňané do ochranné sítě.

30:13
    Čermák s Cingelem se teď do sebe pustili v pásmu Komety po přerušení hry, okamžitě mezi ně skočil rozhodčí.

30:13
    Oba hráči inkasují dvě minuty za hrubost, hraje se ve čtyřech na obou stranách.

30:28
    Mueller dostal pěkný pas ve středním pásmu a rozjel se až na levý kruh, odkud švihem vypálil. Pavelka má puk v lapačce.

30:40
    Zámorský vyslal jedovku z pravého kruhu, puk se od Čiliaka odrazil, brněnský gólman si jej ale rychle stáhl hokejkou a přerušil hru.

31:30
    Vondráček nahodil puk za Pavelkovu bránu, hosté se opět dostávají ke kotouči.

32:13
    Čermák s Cingelem jsou zpět na ledě.

32:35
    Hruška vybídl ke skórování Zaťoviče, který ale promáchl puk před bránou!

32:57
    Hosté si zahrají přesilovou hru. Alexandre Mallet je vyloučen na dvě minuty za podrážení.

33:05
    Čermák přečetl rozehrávku soupeře a vyvezl puk až k Pavelkovi.

33:34
    Domácí opět vyhazují, Hradec hledá cestu do pásma.

34:05
    Zámorského dělovka těsně minula pravou tyč brněnské brány!

34:30
    Hosté se opět dostávají do útočné třetiny.

34:57
    Teď Kometa odolávala obrovskému tlaku soupeře, snad všichni z přesilovkové formace nyní doráželi na brankovišti, Čiliak a celá jeho obrana ale odolali tlaku. Domácí hrají v plném počtu.

35:03
    S důrazem před bránou to přehnal Bičevskis, který odchází na trestnou lavici za krosček. Přesilovka pro domácí.

35:50
    Hosté vyhazují přes celé hřiště.

36:20
    Domácí svírají soupeře, konkrétně Holíkova lajna, Hradečtí jsou mezi kruhy a brání kombinaci.

36:40
    Hosté vyhazují.

37:06
    Hosté hrají v plném počtu.

37:20
    Nedomlel nahodil puk na Čiliaka, Mountfield se ale neudržel v útočném pásmu.

38:03
    Miškář také prověřil brněnského gólmana rovnou ze středního pásma, Čiliak vyráží puk do rohu kluziště.

38:13
    Další nahození zastavuje Čiliak v lapačce, vhazovat se bude v pásmu Komety.

38:30
    Mallet s Hruškou se dostali do přečíslení dva na jednoho, druhý jmenovaný už byl ale po přihrávce moc blízko hostujícímu gólmanovi.

38:56
    Nepřesnost v rozehrávce domácích, zakázané uvolnění.

39:20
    Nyní se domácí řítili ve třech proti jedinému bekovi, Pavelka ale výborně odolal jak střele Muellera tak opětovnému pokusu Hrušky!

39:59
    Zaťovič mohl dát už minimálně pátý gól, na kontě má ale pouze dva! Brněnský střelec se opět dostal do samostatného úniku, střela nad pravý beton ale Pavelku nepřekvapila.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Ve druhé třetině jsme sice žádnou branku neviděli, šancí však bylo na obou stranách požehnaně. Tu největší měl v poslední sekundě druhé části Zaťovič, samostatný únik ale nedotáhl do úspěšného konce a tak je skóre po dvou třetinách, stejně jako včera, vyrovnané. Další třetina začne přibližně v 20:54.

40:30
    Kometa se držela v útočné třetině, puk nyní končí v ochranné síti, Buly před Pavelkou.

41:04
    Cingel se snažil prosadit v útočném pásmu, obrana Brna ale odvrátila puk do bezpečí.

41:34
    Michálek nahodil od modré čáry, Pavelka má puk v lapačce.

41:50
    Čtvrtá brněnská formace se snaží prosadit v útočném pásmu, Barankova střela byla zblokovaná.

42:31
    Neuvěřitelné štěstí měli nyní domácí! Kukumberg bekhendem nahodil puk na bránu a ten propadl Čiliakovi mezi betony a zastavil se zhruba centimetr před brankovou čárou. Jako první byl u kotouče Zaťovič a odpálil jej pryč.

43:19
    Bartejs nahodil puk za branku, kde o něj domácí bojují.

44:06
    Do Linhartovy střely se vložil Vondráček a puk se zastavil až v ochranné síti.

44:20
    Kusko se dostal do šance a ještě hledal Köhlera, puk se ale po zajímavých odrazech nakonec nedostal do hradecké brány.

45:04
    Mountfield chtěl nahodit kotouč a rychle dojet do pásma, brněnští beci ale byli rychlejší a píská se zakázané uvolnění.

45:08
    Skákavý puk si pohlídal Pavelka.

45:23
    Rákos hodně tvrdě dohrál za brněnskou brankou Michálka, který se těžko zvedá z ledu. Rozhodčí ale vylučovat nebudou.

45:41
    Domácí se vydali do rychlého protiútoku tři na dva, situaci řešili rychlou střelou, kterou Pavelka schoval do lapačky.

46:10
    Čermák v obranném pásmu sváděl u mantinelu souboj o kotouč s Miškářem. Brněnský kapitán nakonec vyšel z tohoto duelu vítězně.

46:33
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

46:40
    Mueller se tlačil od mantinelu před branku, tam byl ale prostor hodně zahuštěný.

47:15
    Hosté mají puk za vlastní bránou.

47:21
    Zámorský nahodil puk příliš pozdě, čárový rozhodčí viděl ofsajd.

47:30
    Orsava protečoval puk do útočného pásma.

47:58
    Kometa se ubránila rychlému protiútoku a hru otáčel Mallet, už ale potřeboval střídat, tak pouze nahodil kotouč na Pavelku.

48:45
    Vondráček hledal před bránou Čermáka, tomu ale uskočil puk od čepele a Pavelka po něm okamžitě skočil.

49:14
    Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho, Kratochvíl se rozhodl řešit celou situaci střelou mezi betony, Pavelka si ale tento prostor pohlídal.

49:40
    Mueller unikl po pravé straně, střela švihem ale končí opět pouze ve výstroji hradeckého gólmana, který dnes chytá opravdu ve skvělé formě!

49:43
    Orsava pálil okamžitě po buly, sražený kotouč rozvlnil síť, ale pouze tu nad Pavelkovou bránou.

49:50
    Bartejs nahazoval kotouč na Pavelku, puk se opět odrazil do ochranné sítě.

49:53
    A opět okamžitě po buly Orsava! I tentokrát ale zamířil kotouč nad bránu.

49:58
    Tentokrát už hosté zvládli vhazování a dostali kotouč z pásma.

50:30
    Filip Pavlík nahodil puk od modré čáry, ten byl ještě tečovaný, ale mimo tři tyče.

51:05
    Baranka nyní vystřelil od modré a puk jen těsně minul Pavelkovu bránu.

51:15
    Čiliak zastavil nahození ze středního pásma a Kometa se opět valí do útoku.

51:46
    Vopelkovo nahození bylo sice tečované, k Čiliakovi se ale nedostalo.

52:49
    Přesilovka pro domácí hokejisty. Daniel Rákos míří na trestnou lavici za sekání.

52:54
    Miškář vyvezl puk z vlastní třetiny.

53:20
    Mueller má puk na modré čáře.

53:27
    Americký útočník vystřelil od modré a puk poskakoval před Pavelkou, hradecký gólman po něm skočil a přerušil hru.

53:35
    Domácí vyhráli buly.

53:47
    Němec pálil od modré čáry, Pavelka ale dobře viděl a jeho pokus přilepil na svou výstroj.

53:56
    Zajímavá situace. Köhler měl být vyloučen za sekání, když se snažil dorazit puk po Holíkově střele, který měl Pavelka dle rozhodčích ve své moci, sudé ale celou situaci nakonec přehodnotili a Kometa má stále přesilovku.

54:05

54:20
    Kometa se nemůže dostat do pásma.

54:44
    Tak přece jen se to brněnskému útočníkovi podařilo! Sraženou střelu vyrazil Pavelka pouze před sebe a MARTIN ZAŤOVIČ byl ve správný čas na správném místě. Našel si odražený kotouč a dorazil jej do odkryté branky. Hattrick! Asistence: Petr Holík.
    54:44 Martin ZAŤOVIČ - 3:2

54:44
    Kometa se ujímá vedení téměř ve stejném čase jako včera a lze očekávat, že nyní přijde obrovský nápor ze strany hradeckého Mountfieldu.

55:32
    Zámorský sbírá nahození ze středního pásma.

55:58
    Dočekal nahodil puk na Pavelku, ten raději přerušuje hru.

55:58
    Dnešnímu utkání přihlíží 7700 diváků (vyprodáno).

56:10
    Němec zachytil kotouč ve střední části hřiště a rovnou jej posílá za hostující branku.

56:17
    Zakázané uvolnění Mountfieldu.

56:43
    Mallet vybojoval puk za bránou a poslal ho Hruškovi, ten byl ale ve složité situaci mezi obránci a hra se opět obrací.

57:15
    Pavelka je na půl cesty z brány, hraje se v pásmu Komety.

57:41
    Dočekal zachytil puk přesně ve chvíli, kdy Pavelka odjížděl z brány a těsně minul z vlastní modré čáry klec Mountfieldu. Pavelka ještě skákal po kotouči rybičku a je dost možné, že by mu v cestě do brány zabránil.

58:10
    Zakázané uvolnění domácích, hosté si berou oddechový čas.

58:10
    Buly před Čiliakem, hosté jsou samozřejmě v šesti hráčích, Pavelka na střídačce.

58:20
    Domácí vyhodili puk z pásma tak, aby to nebylo zakázané uvolnění.

58:45
    Vincour se neprobojoval do pásma.

58:57
    Michálkovo vyhození končí po odrazu od tvrzeného skla na střídačce.

58:57
    Buly v pásmu Komety.

59:15
    Jeden z hostujících hráčů dorážel před Čiliakem, brněnský gólman zasáhl betonem!

59:48
    Domácí vyhazují puk na zakázané uvolnění.

59:48
    Kometa si bere oddechový čas.

59:48
    Hosté mají ještě 11,6 sekund. Buly před Čiliakem.

59:54
    Hosté vyhráli vhazování, puk je ale u mantinelu.

59:58
    Kometa vyhazuje kotouč z pásma!

Nejlepším hráčem hostí je vyhlášen zcela po právu Jaroslav Pavelka, který hodně dlouho držel vyrovnaný stav utkání, za domácí je to autor hattricku Martin Zaťovič.

Kometa si tak jako první tým zajišťuje účast v semifinále, když stejně jako včera i dnes porazila ve vyrovnaném utkání Mountfield o jednu branku. Vítězství trefil Kometě Martin Zaťovič, který v přesilové hře pět minut před koncem dorazil puk do odkryté brány. Brňané tak tři roky po sobě dokázali projít čtvrfinálem se skóre 4:0. Ode mne je to pro dnešek vše. Z rozradostněné DRFG areny přeji pěkný zbytek víkendu a u dalšího přenosu na počtenou.

Kometa: 30
    Mountfield: 30 (21:45:56)

Matěj Laža

Branky a nahrávky: 1. Zaťovič (P. Holík, O. Němec), 18. Zaťovič, 55. Zaťovič (P. Holík, O. Němec) – 16. Vincour (R. Pavlík), 19. Nedomlel (Miškář, Bičevskis)

Diváci: 7700 (vyprodáno)