Carolina – Montreal 2:1 (po pr.) | Chicago – Colorado 2:1 (po pr.) | Vancouver – Columbus 0:5 (kon.)
Vancouver Canucks
0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Columbus Blue Jackets
Pondělí 25.03.2019, 03:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

1. Sergej Bobrovskij (CBJ) 21 zák., 0 gólů, 100,0%
    2. Josh Anderson (CBJ) 2+1
    3. Pierre-Luc Dubois (CBJ) 1+1 (05:37:26)

Statistiky: Střely na bránu: 21-33; Zablokované střely: 12-13; Vhazování: 44%-56%; Hity: 29-9; Přesilové hry: 0/4-0/2; Trestné minuty: 4-8.

Josh Anderson vstřelil v Rogers Areně dva góly a dovedl Columbus k hladkému vítězství, na kterém se dvěma body podílel také Pierre-Luc Dubois, který asistoval u úvodního gólu a druhý poté sám vstřelil. Blue Jackets zakončili venkovní trip úspěšně a drží se v boji o druhou divokou kartu. Konečný výsledek. Vancouver Canucks 0 Columbus Blue Jackets 5.

59:02
    Blue Jackets se nepodařilo rozehrát podél střídaček a proti hostům z Columbusu se pískalo zakázané uvolnění. Za současného skóre jim to ale nevadí.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:15
    Alexander Wennberg vystřelil v levém kruhu pro vhazování z úhlu a Thatcher Demko zasáhl vyrážečkou.

56:50
    Vyloučený Adam Gaudette je zpět na ledě poté, co Canucks předvedli dva klíčové bloky. Hosté vedou 5:0.

55:49
    Seth Jones vypálil na levém křídle z ostrého úhlu a Thatcher Demko vyrazil kotouč levým betonem.

55:02
    Canucks se podařilo vyhodit puk z obranného pásma v momentě, kdy do konce duelu zbývá odehrát 5 minut.

54:50
    Adam Gaudette fauloval mezi kruhy pro vhazování Markuse Hännikäinena a dostal dvě minuty za hákování.

54:15
    Canucks nemohli pokračovat v dalším útočném snažení kvůli postavení mimo hru. Komerční přestávka.

53:28
    Ashton Sautner mohl vstřelit svůj první gól v NHL, jenže jeho střela zápěstím z bodu levého kruhu zamířila nad bránu Sergeje Bobrovského, který byl bez hole.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

52:37
    Tanner Pearson na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Sergej Bobrovskij na přední tyči puk vyrazil betony.

52:17
    Ryan Dzingel se ocitl na levém křídle v postavení mimo hru a v Rogers Areně probíhá komerční přestávka.
    50:54 Josh ANDERSON - 0:5

50:54
    Columbus právě vstřelil branku!
    JOSH ANDERSON na pravém křídle vyrazil do rychlého protiútoku a v pravém kruhu napřáhl k prudké střele zápěstím, která se od vzdálenější levé tyče odrazila do sítě – 5:0! Bez asistence.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 17. J. Anderson (Dubois, McQuaid), 21. Dubois (Panarin), 27. Dzingel (J. Anderson), 48. Bjorkstrand (Jenner, Wennberg), 51. J. Anderson

Vancouver Canucks: Demko (Markström) – Edler (A), Biega, D. Pouliot, Stecher, Sautner, L. Schenn – Goldobin, Pettersson, Boeser – Pearson, Horvat (A), Eriksson – M. Granlund, Gaudette, Virtanen – Bärtschi, Beagle (A), Motte. Hlavní trenér: Travis Green.
    Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones (A), Nutivaara, D. Savard, McQuaid, Kukan – Panarin, Dubois, Atkinson – Dzingel, Duchene, J. Anderson – Wennberg, Jenner (A), Bjorkstrand – Hännikäinen, Dubinsky, Riley Nash. Hlavní trenér: John Tortorella.

Rozhodčí: Chris Lee, Steve Kozari. Čároví: Ryan Gibbons. Ryan Daisy

Diváci: 17805