Česko – Řecko 3:1 (kon.)
Česko
3:1 (1:1)
Řecko
Úterý 26.03.2019, 15:00 • Loughborough University Stadium, Loughborough • Kvalifikace mistrovství Evropy do 19 let

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 5:3. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 24:12. (17:17:13)

Česká devatenáctka postupuje na finálový turnaj mistrovství Evropy!

Po mizerném prvním utkání s domácí Anglií se ale Češi probudili v souboji s Dánskem, který ubojovali 3:1. V závěrečném střetnutí proti Řecku potřebovali svěřenci Jana Suchopárka uspět a ještě navíc spoléhat na pomoc Dánů.

Dánský národní tým ale uhrál s favorizovanou Anglií senzační remízu, navíc Češi přehráli vyspělým výkonem výběr Řecka znovu 3:1, když na úvodní branku Emmanouilidise odpověděl ještě do poločasu Zlatohlávek. Ve druhém poločase poslal české mladíky do vedení Hezoučký a v samém závěru potvrdil dnešní vítězství a postup proměněnou penaltou kapitán David Heidenreich.

90+5

90+5
    Česko právě vstřelilo branku!
    Češi souboj s Řeckem vyhrají! Míč si tentokrát místo neúspěšného Tomáše Kepla postavil na penaltový bod kapitán DAVID HEIDENREICH. Stoper italské Atalanty překonal Mandase nekompromisní ránou.

90+5
    Češi budou zahrávat v samém závěru utkání ještě jeden pokutový kop. Lyratzis totiž fauloval uvnitř pokutového území Pavla Šulce.

90+4
    Žlutou kartu za zdržování dostává český brankář Matěj Kovář.

90+4
    Další faul předvedl Václav Míka. Řekové se nadechují k jedné z posledních šancí na srovnání stavu dnešního utkání.

90+3
    Nadějnou akci řeckého výběru zastavil ještě v zárodku Pavel Šulc. Češi se následně stačili vrátit zpět do obranných pozic.

90+2
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase pět minut.

90+1
    Hezoučký rozehrával od rohového praporku jen do kombinace. Češi šetří čas daleko od vlastní branky.

90
    Češi zatím hrají v závěru zápasu skvěle. Svěřenci Jana Suchopárka drží míč pod kontrolou daleko od branky Matěje Kováře.

88
    Teď se musí Češi opět bránit. Tomáš Solil vyztužil po svém příchodu levou stranu a na ní právě fauloval Mpotose.

87
    Mohlo být hotovo! Míč si postavil na penaltový bod Tomáš Kepl, ale střelou mimo míč do sítě nedopravil. Christos Mandas nemusel ani zasahovat.

86
    Češi budou zahrávat pokutový kop! V pokutovém území totiž fauloval Giannis Michailidis rozběhnutého Hezoučkého! Řecký obránce navíc dostává žlutou kartu.

86
    Češi už si přejí závěrečný hvizd. Nyní musel faulovat ve střední části hrací plochy Michal Fukala.

84
    Zničehonic přišla šance také na druhé straně. Jihlavský Pavel Šulc se dostal ke střele, ale střídající řecký brankář Mandas skvěle zasáhl.

83
    Zhruba deset minut před koncem druhého poločasu musí Češi zastavovat řecké výpady jen fauly. Jeden takový předvedl Hezoučký.

Vít Schück

Branky: 27. Zlatohlávek, 60. Hezoučký, 90+5. Heidenreich (pen.) – 10. Emmanouilidis

Karty:   58. Zlatohlávek (CZE), 90+4. Kovář (CZE) – 86. Michailidis (GRE)

Neproměněná penalta: 87. Kepl (CZE), mimo

Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 5:3. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 24:12.
    Česko: Kovář – Míka, Heidenreich (C), Zima, Fukala – Macháček, Slaměna (80. Solil) – Konopásek (79. Hönig), Šulc, Ostrák (46. Hezoučký) – Zlatohlávek (63. Kepl)
    Náhradníci: Vyklický – Hönig, Kepl, Hušek, Krunert, Selnar, Hezoučký, Solil, Šnajdr

Řecko: Nikopolidis (31. Mandas) – Antzoulas (70. Michailidis), Tsiggaras, Diamantis – Lyratzis (C), Mpotos, Gaitanis (69. Gkargkalatziadis), Meliopoulos (39. Neofytidis), Tsaousis – Emmanouilidis, Shehu
    Náhradníci: Mandas – Michailidis, Neofytidis, Klainti, Vrakas, Tzimas, Gkargkalatzidis, Liavas

Rozhodčí: Stojanov (BUL) – Sokolov (BUL), Davies (ENG)