Norsko
sk Úterý 26.03.2019, 17:00 • MOL Aréna, Dunajská Streda • Přátelský zápas U21

Odo mňa je to na dnes všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera.

Do čítania, priatelia! (18:55:29)

Nórski reprezentanti do 20 rokov predčili vo všetkých smeroch slovenských sokolíkov. Severania viedli už po polčase pomerom 2:0, keď ťažili z dvoch štandardiek. Keď bol po hodine hry vylúčený po druhej žltej karte Herc, bolo prakticky rozhodnuté. Slovenská družina Adriána Guľu do 21 rokov dnes jednoducho nemala nárok na lepšieho súpera.

90+4

90+3
    Opäť dobrý center našich hráčov, do brejku ale po našej nemohúcnosti zakončiť vybehli poslednýkrát hostia. Myhre akciu sám rozbehol i zakončil, avšak volej z desiatich metrov po prihrávke Haalanda už prišiel z ofsajdu.

90+2
    Ešte jeden roh. Lopta sa za bránkovú čiaru odrazila od jedného z Nórov.

90+2
    Kmeť získava rohový kop pre Slovensko po napálení lopty do Kitolana.

90+1
    Za nasimulovanie pádu na hranici pokutového územia vidí žltú kartu Nór Adnan Hadzic.

90
    Nadstavujú sa tri minúty.

89
    Presná lopta od Kmeťa z pravej strany, z dobrej pozície mieril Dávid Strelec len nad.

88
    Nórom sa žiadal faul Slovákov, budú iba vhadzovať. Ak sa bude nadstavovať viac ako minúta, či prípadne dve, bude to úplne zbytočné.

87
    Dnešné stretnutie sleduje 874 divákov.

86
    Po vylúčenom Hercovi a striedajúcom Boženíkovi preberá na záver duelu kapitánsku pásku Martin Šulek.

86
    Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Róbert Boženík, prichádza Matúš Kmeť.

85
    Striedanie v tíme Nórsko: z ihriska odchádza Vetlesen, prichádza Myhre.

85
    Dávid Strelec sa dostal k ľahkej hlavičke po centri z ľavej strany, avšak z jedenástich metrov minul priestor brány.

84
    Máva sa ofsajd Haalanda.

83
    Medzi šestnástkový futbal, Nóri posledné minúty hrajú na údržbu. Slováci sa aj preto musia snažiť o dlhé lopty, ktoré často končia u Lunda.

82
    Ubehli ďalšie dve minúty a my sme sa posunuli bližšie ku koncu. Nórski súperi sú síce o niečo mladší, avšak dnes sa tieto rozdiely úplne zmazali.

80
    Severania sa nikam neponáhľajú, ak je potrebné, tak si pomôžu aj faulom.

Viktor Kalinács

Branky: 38. Haaland, 45+1. Østigård

Karty:   21. Pokorný (SVK), 26. Šulek (SVK), 32. Herc (SVK), 48. Adamec (SVK), 55. Boženík (SVK) – 58. Haaland (NOR), 90+1. Hadzic (NOR)   62. Herc (SVK)

Slovensko: Vantruba – Šulek, Vaško, Oravec, Vojtko – Herc (C), Pokorný, Adamec – Tupta, Boženík, Tomič
    Náhradníci: Fojtíček, Petráš – Špiriak, Majdan, Sluka, Bednár, Dancák, Strelec, Švec, Brenkus, Špyrka, Kmeť

Norsko: Lund – Kitolano, Østigård (C), Fredriksen, Børkeeiet, Mickelson, Vetlesen, Svendsen, Markovic, Haaland, Brynhildsen
    Náhradníci: Ødegaard – Borchgrevink, Salte, Hadzic, Myhre, Thorstvedt, Hauge, Ness, Ranger, Delaveris

Rozhodčí: Pavel Orel (Česko) – Marek Galo, Martin Vitko (obaja Slovensko)