Philadelphia – Toronto 5:4 (1:0 po s.n.) | Boston – NY Rangers 6:3 (kon.) | Calgary – Dallas 1:2 (kon.)
Colorado – Vegas 4:3 (kon.)
Calgary Flames
1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Dallas Stars
Čtvrtek 28.03.2019, 02:40 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Z mé strany je to pro dnešek vše. Těším se na Vás zase příště. Na počtenou! (05:29:25)

Česká stopa:

David Rittich (CGY), 21 zásahů, 2 inkasované góly, odchytal celý zápas
    Michael Frolík (CGY), 0+0, 2 střely, 2 hity, +/-: 0, čas na ledě: 14:43
    Roman Polák (DAL), 0+0, 0 střel, 3 hity, +/-: 0, 2 trestné minuty, čas na ledě: 21:14
    Radek Faksa (DAL), 0+1, 2 střely, 0 hitů, +/-: 0, čas na ledě: 15:46.

Buly: 33-31.

Skončilo nám utkání mezi Calgary a Dallasem. Hosté vítězí 2:1 a pomalu a jistě míří do play off. Úvodní gól dal v první třetině Alexandr Radulov. Hosté využili také druhou přesilovku ve chvíli, kdy se trefil mladý bek Miro Heiskanen. V předposlední minutě TJ Brodie pouze snížil. Lídr Západní konference vyrovnat už nedokázal.

59:50
    Andersson tvrdě vypálil pouze do noh obránce. Calgary už nemá čas na vyrovnání.

59:33
    Oddechový čas pro domácí.

59:33
    A další icing. Závěr třetí třetiny je neskutečně dramatický.

59:24
    Zakázané uvolnění Dallasu.

58:56
    Rittich je opět na střídačce a Calgary pokračuje v tlaku.
    58:28 TJ BRODIE - 1:2

58:28
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Je sníženo! Gaudreau získal na pravém křídle prostor a napálil puk do betonu Chudobina. Kotouč se následně odrazil na pravou stranu z pohledu brankáře, odkud se obránce TJ BRODIE nemýlil a zavěsil pod břevno. 1:2. Asistence: Johnny Gaudreau a Noah Hanifin.

57:56
    Domácí zkouší hru bez brankáře.

57:46
    Hanifin vypálil od modré čáry a Anton Chudobin musel tak napotřetí zlikvidovat puk. Právě obránce Calgary se ještě potom natlačil před bránu a byl velmi dotěrný.

57:08
    Necelé tři minuty před koncem třetí třetiny se bude vhazovat po pravici Chudobina.

56:51
    Dallas ujel a Seguin vybídl Benna ke skórování. David Rittich si však kapitána Stars dobře vybruslil a pohlídal si prostor u přední tyče.

56:14

55:54
    Gaudreau po zemi centroval před bránu, ale jeho pobídka zamířila pouze do hokejek hostujících hráčů.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 59. Brodie (J. Gaudreau, Hanifin) – 18. Radulov (Hintz, Seguin), 53. Heiskanen (Faksa, Janmark)

Calgary Flames: Rittich (M. Smith) – Brodie, Giordano (C), Hamonic, Hanifin, R. Andersson, Fantenberg – Frolík, D. Ryan, J. Gaudreau – E. Lindholm, Backlund, Tkachuk (A) – Czarnik, Monahan (A), Neal – Hathaway, Jankowski, Mangiapane.
    Dallas Stars: Bishop (34. Chudobin) – J. Klingberg (A), Lindell, R. Polák, Heiskanen, Lovejoy, Oleksiak – Dickinson, Seguin (A), Ja. Benn (C) – Radulov, Hintz, Janmark – Comeau, Faksa, Cogliano – Spezza, Dowling, Ničuškin.

Rozhodčí: Hebert, Nicholson – Knorr, Alphonso

Diváci: 18 881