3:2 (0:1)
Birmingham City
Pátek 29.03.2019, 21:00 • The Hawthorns, West Bromwich • Anglická Championship

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 6:5. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 7:13. (23:01:31)

V Midlands derby na The Hawthorns slaví po utrápené první půli nakonec vydřenou výhru domácí West Bromwich Albion. Zápas rozhodla Livermoreova rána z 20 metrů po nedůrazně odvráceném centru a byl to také jediný gól ze hry – hosté dvakrát vedli hlavičkami po rohových kopech, domácí srovnávali také hlavou po přímém kopu a z penalty.
    West Bromwich se drží ve hře o postup, poražený Birmingham má nejhorší formu v soutěži a po páté porážce v řadě se mu sestupové příčky zítra mohou přiblížit na pouhé dva body.

90+9

90+9
    Zřejmě poslední možnost hostů na vyrovnání, ze 40 metrů nakopl přímák do vápna Craig Gardner, ale domácí se zuby nehty ubránili.

90+8
    Žlutou kartu dostává Chris Brunt (West Bromwich Albion). Domácí kapitán ošklivě podrazil rozběhnutého Gary Gardnera.

90+7
    Už je to křeč, hosté nakopávají do vápna jeden míč za druhým, ale jejich hře zcela schází myšlenka či moment překvapení.

90+6
    Hra pokračuje, Pedersenův polovysoký centr do šestnáctky domácí obrana zakopává co nejdále se dá.

90+5
    Ještě taktické střídání v celku West Bromwich Albion: místo úspěšného penaltového exekutora Rodrigueze si pár desítek vteřin zahraje Bartley.

90+4
    Domácí kapitán Brunt je ošetřován přímo na hřišti, nastavení se zřejmě ještě protáhne.

90+3
    Colin naznačil postup do středu hřiště, ale zasekl si chytře míč a odcentroval přes dva hráče, z vápna dostal jeho centr až Hegází. Obléhání branky WBA nadále trvá.

90+2
    Hosté možná zaveleli k závěrečnému náporu. Dawson v šestnáctce výborně vypíchl míč Mahoneymu po přihrávce Craiga Gardnera do šance.

90+1
    Rozhodčí Webb nastaví těžkou uvěřitelných šest minut! Ve druhé půli přitom bylo jen jedno kratičké ošetření a jinak žádné přerušení.

89
    Birmingham se osvobozuje a přenáší hru na útočnou půli, jenže Livermore výborně zapracoval v obraně a je z toho jen odkop od brány hostů.

88
    Přesně na roh velkého vápna si postavil míč k trestnému kopu domácí Brunt, jeho exekuce končí pouze sraženým balonem na roh.

87
    Rodriguez si hezky udělal prostor, přetaženým centrem však adresáta nenašel.

87
    Modrobílé bago pokračuje, hosté jsou psychicky dole a nezdá se, že by ještě dokázali povstat.

86
    West Bromwich drží míč na kopačkách na své polovině hřiště.

84
    Žlutou kartu dostává Craig Gardner (Birmingham City).

84
    Přímý kop hostujícího Mahoneyho uvízl ve strkanici a navíc se Birminghamu píská útočný faul.

Karel Jedlička

Branky: 47. Gayle, 65. Rodriguez (pen.), 74. Livermore – 7. G. Gardner, 59. Jutkiewicz

Karty:   30. Dawson (WBA), 90+8. Brunt (WBA) – 24. Dean (BIR), 46. Pedersen (BIR), 68. G. Gardner (BIR), 84. C. Gardner (BIR)

Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 6:5. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 7:13.
    West Bromwich Albion: Johnstone – Holgate, Dawson, Hegází, Townsend – Brunt, Livermore, J. Morrison (46. Robson-Kanu) – Edwards (72. Murphy), Rodriguez (90.+5 Bartley), Gayle
    Náhradníci: Bond – Mears, Harper, Johansen

Birmingham City: Camp – Colin, Dean, M. Morrison, Pedersen – Mahoney, Davis (78. C. Gardner), G. Gardner, Maghoma (82. Jota) – Jutkiewicz, Adams (82. Vassell)
    Náhradníci: Trueman – Harding, Roberts, Mrabti

Rozhodčí: Webb – Venamore, Merchant

Diváci: 26 688