Winnipeg – Montreal 1:3 (kon.) | Tampa – Washington 3:6 (kon.) | New Jersey – St. Louis 2:3 (po pr.)
NY Islanders – Buffalo 5:1 (kon.) | Ottawa – Toronto 4:2 (kon.) | Nashville – Columbus 2:5 (kon.)
San Jose – Vegas 4:3 (po pr.) | Vancouver – Dallas 3:2 (1:0 po s.n.) | Edmonton – Anaheim 1:5 (kon.)
Los Angeles – Chicago 3:2 (po pr.) | Philadelphia – NY Rangers 0:3 (kon.) | Arizona – Minnesota 4:0 (kon.)
Pittsburgh – Carolina 3:1 (kon.)
New York Islanders
5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Buffalo Sabres
Neděle 31.03.2019, 00:00 • Barclays Center, New York • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (03:48:35)

1. Robin Lehner (NYI) 32 zák., 1 gól, 96,9%
    2. Anthony Beauvillier (NYI) 2+0
    3. Ryan Pulock (NYI) 1+0

Je konec. New York Islanders dnes vyhrál na domácím ledě proti Buffalu naprosto jasně 5:1.
    Do utkání domácí vstoupili po hlavě a hned od začátku byli ve velkém tlaku a nakonec se také dočkali branky v 8. minutě, kterou vstřelil Jordan Eberle. Posléze se do hry dostalo Buffalo, ale i tak byli Islanders jasně lepším, ale Cartera Huttona v prvním dějství už překonat nedokázali.
    Ve 29. minutě zvýšil vedení domácích Beauvillier. Následně Islanders pokračovali ve skvělé hře a odměnou byl gól třicet čtyři sekund před sirénou, když se prosadil také Dal Colle.
    Už po půl minutě hry ve třetí periodě se prosadil Pulock. Ve 47. minutě šli domácí už do vedení 5:0 po brance Beauvilliera. Nakonec se Buffalo dočkalo alespoň čestného gólu, o který se v 54. minutě postaral Olofsson.

59:36
    Nyní se ještě bojuje o puk za bránou Buffala.

59:09
    New York získal puk ve svém pásmu a diváci už vstávají a slaví tuto vysokou výhru.

58:24
    Následně se dostal ke střele Jason Pominville, který chtěl protlačit kotouč k levé tyči, ale tam byl Lehner včas.

58:15
    Nyní se bojuje o puk za domácí bránou a Sabres obstřelují domácí svatyni.

57:29
    Buffalo by chtělo vstřelit ještě alespoň jednu branku, ale Lehner zlikvidoval i další pokus soupeře.

56:42
    Domácí se už snaží nic velkého nevymýšlet a dohrát toto utkání v pohodě a bez zbytečných problémů.

55:49
    Posléze skončil kotouč mimo hrací plochu a následuje poslední komerční přestávka.

55:32
    Islanders se nyní pouze brání a Sabres tak je v tlaku v útočném pásmu, ovšem nemůže se dostat do zakončení.

54:36
    Sabres se opět dostali do zakončení a nyní jsou lepším týmem především díky tomu, že Islanders už tento zápas ve svých hlavách vyhráli a viditelně zvolnili nasazení.
    53:28 Victor OLOFSSON - 5:1

53:28
    Sabres právě vstřelili branku!
    Hosté se přece jenom dočkali branky, kterou dávají v přesilové hře, když se ke kotouči dostal VICTOR OLOFSSON, který zakončil přesně k levé tyči a vymazal Lehnerovi čisté konto. Asistence: Jack Eichel.

53:06
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Mathew Barzal – 2 min., vysoká hůl).

52:21
    Leo Komarov se snažil něco vymyslet na pravé straně a nakonec se dostal do zakončení, ovšem to skončilo pouze v moci brankáře Huttona.

51:35
    Domácí už ke konci zápasu trochu zvolnili a Buffalo tak má příležitosti ke střele, ovšem pokus z pravé strany skončil na zákroku Lehnera.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 8. Eberle (Barzal, Lee), 29. Beauvillier (D. Toews), 40. Dal Colle (Pelech, B. Nelson), 41. Pulock (Clutterbuck, Cizikas), 47. Beauvillier (Jo. Bailey, Komarov) – 54. Olofsson (Eichel)

New York Islanders: Lehner (Greiss) – Boychuk, Leddy, Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews – Eberle, Barzal, Lee (C) – Dal Colle, B. Nelson, Jo. Bailey (A) – Komarov, Kühnhackl, Beauvillier – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
    Buffalo Sabres: C. Hutton (Ullmark) – Montour, Pilut, Borgen, Dahlin, C. Nelson, Scandella – S. Reinhart, Eichel (C), Olofsson – Pominville (A), Mittelstadt, Skinner – A. Nylander, Sobotka, Sheary – Okposo (A), Jo. Larsson, Girgensons.

Rozhodčí: Peter MacDougall, Marc Joannette – Steve Barton, Pierre Racicot