Florida – Washington 5:3 (kon.) | New Jersey – NY Rangers 4:2 (kon.) | NY Islanders – Toronto 1:2 (kon.)
Ottawa – Tampa 2:5 (kon.) | St. Louis – Colorado 3:2 (1:0 po s.n.) | Chicago – Winnipeg 3:4 (po pr.)
Vegas – Edmonton 3:1 (kon.) | Los Angeles – Calgary 2:7 (kon.)
Florida Panthers
5:3 (1:0, 3:0, 1:3)
Washington Capitals
Úterý 02.04.2019, 01:00 • BB&T Center, Sunrise • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (03:55:15)

Statistiky utkání:
    Střely na branku: 34 – 30 (14:5, 10:14, 10:11)
    Zablokované střely soupeře: 12 – 6
    Trestné minuty: 4 – 4
    Využité přesilové hry: 0/2 – 0/2
    Góly v oslabení: 1 – 0
    Vyhraná vhazování: 48% – 52%
    Bodyčky: 29 – 35.

Je dobojováno! Florida během prvních čtyřiceti minut využila naprosto bezkrevného výkonu svého dnešního soupeře a vybudovala si pohodlný čtyřgólový náskok. Ještě na začátku padesáté minuty by asi nikdo nečekal, že se z koncovky stane ještě velké drama. Kuzněcov, Bäckström a Vrána však dali během sedmi minut tři góly a pořádně znervózněli domácí hráče, kteří závěrečný nápor ustáli a díky trefě Trochecka do prázdné branky mohou slavit výhru 5:3. Zajímavostí je, že u všech osmi gólů byl na ledě Alexandr Ovečkin, jenž za necelých třiadvacet minut posbíral šest střel a osm hitů, ale zároveň jen jednu asistenci.

59:33 Vincent TROCHECK - 5:3

59:33
    Florida právě vstřelila branku!
    Domácím hráčům a fanouškům padá velký kámen ze srdce! Panthers přežili další rány Ovečkina. Po té poslední se puk dostal přes Barkova a Dadonova k VINCENTU TROCHECKOVI a ten ho poslal ze středního pásma do prázdné branky. Asistence: Jevgenij Dadonov, Aleksander Barkov.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:59
    Carlson přenesl hru pasem podél modré čáry. Nalevo stál Ovečkin, který vyslal obávanou ránu z první. Luongo ji vyrazil!

58:33
    Prudká rána Jevgenije Kuzněcova letěla jenom do rohu. Panthers dostali puk do středního pásma a zkrátili zbývající čas o pár vteřinek.

58:08
    Domácí si před napínavým závěrem vzali oddechový čas. Krátce po něm puk dvakrát vyletěl mezi nervózní diváky.
    57:39 Jakub VRÁNA - 4:3

57:39
    Washington právě vstřelil branku!
    No to jsou věci, hosté přidávají třetí gól a mají ještě dostatek času na vyrovnání! Niskanenovu střelu od modré čáry vyrazil Luongo k Oshiemu. Ten rychle pochopil, že nemá cenu dorážet přes několik těl a chytře posunul puk doprava na JAKUBA VRÁNU, který měl před sebou prázdnou branku. Asistence: T. J. Oshie, Matt Niskanen.

57:08
    Bäckström vypálil zpoza levého kruhu a nadělal menší problémy v domácí obraně. Ta situaci přečkala a aspoň na chvíli hru uklidnila.

56:47
    Capitals to myslí s vyrovnáním vážně. Copley pustil do hry šestého hráče do pole, zatímco se do branky z osy hřiště netrefil Wilson.
    56:25 Nicklas BÄCKSTRÖM - 4:2

56:25
    Ještě to může být zajímavé! T. J. Oshie se vydal na výlet po levé straně, kde se prosmýkl mezi Pysykem a Huberdeauem a v pádu stihl přihrát na NICKLASE BÄCKSTRÖMA, který z mezikruží prostřelil Luonga a snížil na rozdíl dvou branek. Asistence. T. J. Oshie, Alexandr Ovečkin.

55:36
    Mezi Hoffmanovým příjmem Yandleovy přihrávky a střelou z pravé strany utekly minimálně dvě vteřiny, během kterých se Copley připravil na snadný zákrok.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 14. Vatrano (Sceviour, Borgström), 24. Huberdeau, 33. Trocheck (Barkov), 38. Brouwer (Barkov, Hunt), 60. Trocheck (Dadonov, Barkov) – 51. Kuzněcov (Carlson), 57. Bäckström (Oshie, Ovečkin), 58. J. Vrána (Oshie, Niskanen)

Florida Panthers: Luongo (Montembeault) – Ekblad (A), Matheson, Weegar, Yandle, Brown, Pysyk – Dadonov, Barkov (C), Huberdeau (A) – Hawryluk, Trocheck, Hoffman – Sceviour, Borgström, Vatrano – Brouwer, Sheahan, Hunt.
    Washington Capitals: Copley (Holtby) – Carlson, Djoos, Niskanen, Orlov, Jensen, Orpik (A) – T. Wilson, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Oshie, Kuzněcov, Hagelin – Connolly, Eller, J. Vrána – Stephenson, Dowd, Burakovsky.

Rozhodčí: Schlenker, StLaurent – Racicot, Galloway

Diváci: 14 376