NY Rangers – Ottawa 1:4 (kon.) | Chicago – St. Louis 4:3 (1:0 po s.n.) | Anaheim – Calgary 3:1 (kon.)
HC Oceláři Třinec
2:3 (0:2, 1:0, 1:1) Stav série: 0:2
HC Škoda Plzeň
Čtvrtek 04.04.2019, 17:00 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 400) • Generali play off Tipsport extraligy • Semifinále

Z mé strany to je pro dnešek vše, děkuji za pozornost. Na shledanou! (19:25:25)

Série se tedy přesouvá do Plzně, zápasy číslo tři a čtyři jsou na programu v neděli, resp. v pondělí.

Nejlepší hráči zápasu

Michal Kovařčík (1+0) – Milan Gulaš (1+0).

Druhé semifinálové utkání končí, také podruhé se v Třinci radují hráči Plzně! Škodovka ovládla i druhé měření sil a na západ Čech si odváží pohodlný dvouzápasový náskok.

Indiáni nejprve ve třetí třetině přidali Denisem Kindlem třetí branku, snížení Martina Růžičky z jednapadesáté minuty ještě dalo Ocelářům naději. Slezané ale nakonec krok nesrovnali a budou muset otáčet nepříznivě se vyvíjející sérii.

59:40
    Oceláři jsou stále ve vlastním pásmu.

59:15
    Vráblík ze středního pásma napálil kotouč těsně nad prázdnou třineckou branku, Oceláři se nemohou dostat do útočného pásma.

58:45
    Gulašovi se nejprve nepovedlo vyhodit kotouč do středního pásma, Rothovi a Růžičkovi následně nesedly střely. Kovář posílá hru do neutrální zóny.

58:18
    Hrubec je na střídačce, Oceláři to zkoušejí v šesti!

58:17
    Oddechový čas pro domácí.

58:17
    Musil nahodil puk za hostující branku, Adamský ani Hrňa se ale k puku nedostali. Hosté následně ze svého pásma poslali kotouč na třineckou střídačku, buly před Frodlem.

57:47
    Adamského vyhození z vlastního pásma končí na zakázaném uvolnění, buly po levé ruce brankáře Hrubce.

57:21
    Roth nezpracoval těžký Vránův pas, hosté se pak v útočném pásmu ke střele nedostali.

56:50
    Formace bratří Kovařčíků se natlačila do útočné třetiny, Michal ani Ondřej ale v předbrankovém prostoru nedokázali dorazit přihrávku Ciencialy.

56:18
    Oceláři se nemohou usadit v útočném pásmu a případně odvolat brankáře. Plzeň dobře brání své území, Frodl mnoho práce nemá.

55:40
    Polanský s Hrňou nedokázali udržet puk v útočném pásmu, na druhé straně si pak Hrubec musel dávat bacha před pokus Straky a Poura.

54:44
    Růžičkova střela byla hosty sražena do středního pásma, unikajícího Indráka ale dobře křižoval Roth, který nakonec hostujícího útočníka od kotouče odstavil.

54:26
    Adamský zkusil Frodla překvapit střelou z velmi ostrého úhlu, puk ale minul branku. Hosté následně odehráli kotouč na icing.

53:57
    Na jedné straně se přes soupeřovy beky neprosadil Straka, na druhé pak Cienciala. Kotouč drží Oceláři.

53:14
    Třinecký brankář si připisuje další zákrok, který musel vytasit po chybě vlastních obránců. Hrubec nepřekonal ani Nedorost.

52:55
    Pour udržel puk v útočném pásmu a umožnil tak akci Kracíkovi. Hostující útočník se vřítil do prostoru mezi kruhy, Hrubce ale nepřekonal.

52:05
    Přehlídka vyložených šancí pokračuje! Po chybě Draveckého v rohu vlastního pásma se hosté dostali do rychlé akce dvou proti jednomu, Jan Eberle ale po Nedorostově pobídce nedokázal propasírovat kotouč pod Hrubcovými betony! Poslední komerční přestávka utkání.

51:35
    Oceláři přenesli hru do útočného pásma a také oni si vytvořili vyloženou šanci! Nahození Adámka od modré před Frodlem tečoval Hrňa, hostující brankář ale dokázal skvěle zasáhnout!

50:45
    Plzeň mohla na druhou branku domácích velmi rychle odpovědět! Kotouč se v útočném pásmu odrazil k Milanu Gulašovi, který měl dostatek času a prostoru ke střele. Hrubec ale vykopl svůj beton a vyrazil kotouč do rohu kluziště.

50:32
    Icing domácích.
    50:23 Martin RŮŽIČKA - 2:3
    Zdroj: Hokejka TV

50:23
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři se dostali do útočného pásma, podrželi kotouč v rohu kluziště a nakonec slaví druhou branku! Petr Vrána dlouho držel puk v rohu plzeňské třetiny, Vrána po několika otočkách poslal puk na modrou, odkud pálil MARTIN RŮŽIČKA, který trefil horní růžek Frodlovy branky! Asistence: Petr Vrána, Aron Chmielewski.

50:00
    Růžička v útočném pásmu nezachytil Moravčíkovo vyhození, domácí se musí vrátit do střední třetiny.

49:20
    Domácím se nepovedla rozehrávka ze středního pásma, kotouč končí na zakázaném uvolnění.

49:00
    Po nepřehledné situaci před Frodlem se k dorážce mohl dostat Ondřej Kovařčík, ten ale pouze promáchl. Třinecký útočník následně ve vzájemném souboji poslal na hrazení Pulpána.

48:37
    Jones v rohu kluziště sice zablokoval Martina Růžičku, hostující obránce ale následně poslal kotouč jen na zakázané uvolnění.

47:55
    Oceláři se probojovali do útočného pásma, Galvinš ale od modré trefil jen bránícího Nedorosta. Adamský sice pak udržel puk v útočné třetině, Polanský se ale do šance nedostal.

47:20
    Michal Kovařčík byl ve středním pásmu sestřelen jedním z hostujících hráčů. Sudí raději přerušil hru, třinecký útočník již odjel na střídačku.

47:00
    Vrána se chtěl natlačit do útočného pásma, Oceláře ale zastavil ofsajd. Komerční přestávka.
    46:31 Miroslav INDRÁK - 1:3

46:31
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Jaroslav Kracík se vrátil z trestné lavice, zapojil se do útočné akce a Plzeň slaví třetí branku! Střelu Jaroslava Kracíka sice zablokoval Doudera, puk se ale odrazil k Janu Kovářovi, který ale také neuspěl. K další dorážce se ale dostal MIROSLAV INDRÁK, který už dopravil kotouč za Hrubcova záda! Asistence: Jan Kovář, Jaroslav Kracík.

46:09
    Frodl si poradil s dalším pokusem Doudery, hosté se následně osvobodili.

45:32
    Polanský po pravé straně zavezl kotouč do útočného pásma, po jeho pasu od modré pálil Doudera. Frodl vyrazil kotouč pouze do strany, kde mohl dorážet Cienciala, ten ale před prázdnou brankou trestuhodně netrefil puk!

45:06
    Hrňa neudržel kotouč na útočné modré, hrozící přečíslení Plzně ale včas dokázal zastavit Vrána.

44:32
    Dnešní utkání sleduje 5 091 diváků.

44:32
    Oceláři ostřelovali Frodlovu branku, Roth ani Hrňa ale zařízení netrefili. Třetí střela Růžičky pak zaplachtila do lapačky hostujícího brankáře.

44:15
    Jaroslav Kracík až příliš důrazně napadal rozehrávajícího Ondřeje Kovařčíka, Oceláři mají k dispozici početní výhodu.

43:54
    Oceláři drželi puk v rohu hostujícího pásma, Adámkovo nahození od modré ale branku přeletělo. Ani hostům se však následně nepovedla útočná akce.

42:45
    Růžička po Vránou vyhraném buly dlouho míchal s kotoučem, jeho pokus ale hosté srazili do rohu kluziště. Hra se pak rychle přenesla na druhou stranu ledové plochy, Hrubec vyrazil Jonesovu střelu od modré.

42:26
    Chmielewski se po Růžičkově pasu dostal do útočné třetiny, jeho pokus ale skončil přímo ve Frodlově lapačce.

42:02
    Draveckému se dvakrát nepovedlo rozehrát na Ciencialu, Ondřej Kovařčík nakonec jen posunul puk do soupeřovy třetiny a šel střídat.

41:31
    Oceláři se ale velmi rychle vrátili k puku a znovu se chtěli dostat do blízkosti Frodlovy branky. Slezany ale zastavil ofsajd.

41:10
    Polanský dlouho držel puk za hostující brankou, po jeho přihrávce mohl od modré pálit Roth, ten ale trefil jen bránícího Nedorosta. Hosté posunuli puk do středního pásma.

40:41
    O kotouč se dlouho bojovalo u třinecké střídačky, ze souboje nakonec puk získali domácí, kteří zakládají útočnou akci.

využití: 1:0 (1:2).

Druhá třetina je minulostí, Oceláři v prostřední dvacetiminutovce snížili své manko a do poslední části si tak zajistili hratelný výsledek. Zaplněnou WERK ARENOU v třicáté druhé minutě rozradostnil Michal Kovařčík, který využil početní výhodu. Prostřední část hry nabídla také několik dalších dobrých příležitostí, utkání ale zatím kralují oba brankáři.

Třetí třetina začne přibližně v 18:48.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:54
    Po Svačinově pasu se ke střele od modré dostal Galvinš, Frodl kryje. Ještě jedno buly před hostujícím brankářem.

39:22
    Po akci Michala Kovařčíka se ke střele od modré dostal Matyáš, jeho tečovaný pokus nadělal Frodlovi nemalé starosti. Hostující gólman nakonec uhájil svou branku i před dotírajícím Ciencialou. Třinečtí obránci se však následně zapojili do potyčky u plzeňské branky, buly je proto nařízeno do středního pásma.

38:42
    Roth ze středního pásma nahodil kotouč za hostující branku, Vrána s Chmielewskim ale nedokázali najít volného Růžičku.

37:50
    Na jedné straně neuspěl Hrňa, který po Adamského rychlé akci pálil vedle branky, na druhé pak svou akci do konce nedotáhl Gulaš.

37:24
    Vráblík se po pravé straně natlačil do útočného pásma, jeho střelu ale Hrubec bez obtíží polapil. Po odpískání se u třinecké branky strhla menší rozmíška mezi Rothem a Vráblíkem, sudí ale celou situaci rychle uklidnili.

37:14
    Oceláři se dostali do útočného pásma, po Ciencialově akci se ale kotouč odrazil mimo hrací plochu. Buly před Frodlem.

37:00
    Ondřej Kovařčík se neprosadil kolem bránícího Vráblíka, akci Poura a druhé straně pak zastavil Musil.

36:27
    Pour v útočném pásmu získal kotouč pro Straku, ten ale branku netrefil.

35:54
    Oceláři jsou kompletní, Růžička je na ledě. Třinecký útočník se okamžitě zapojil do hry, když za Frodlovou brankou k mantinelu přišpendlil Jonese.

35:31
    Jonesovo nahození před Hrubcem zastavil Roth, třinecký bek ale následně nedokázal vyhodit puk do středního pásma.

35:08
    Škodovka stále svírá domácí pod tlakem. Pulpánovu střelu od modré zablokovat Dravecký, Gulašův pokus pak skončil v Hrubcově lapačce.

34:33
    Hosté drží kotouč v útočném pásmu. Hrubec musel likvidovat střely Kováře, Straky, i následnou dorážku Gulaše.

34:04
    Adamský ve středním pásmu sebral kotouč Gulašovi, v rychlé akci ale třinecký útočník přestřelil.

33:44
    Oceláři drželi kotouč v útočném pásmu, Martin Růžička ale při Galvinšově střele najet do Frodla, čímž si od sudích vykoledoval menší trest za nedovolené bránění. Přesilovka pro Plzeň.

33:09
    Cienciala se po levé straně natlačil do útočného pásma, jeho následná střela ale byla sražena a kotouč pouze doskákal k Frodlovi. Ten jej ukryl do lapačky.

32:51
    Cienciala se středem kluziště chtěl dostat do útočného pásma, útočník Ocelářů ale před modrou udělal kličku, čímž do ofsajdové pozice vystavil Ondřeje Kovařčíka. Komerční přestávka.

32:31
    První formace hostí zavezla kotouč za třineckou branku, v rohu kluziště se ale Kovář ani Gulaš proti třinecké defenzívě neprosadili.

31:57
    Hrňa ve středním pásmu protečoval puk pro Adamského, ten jej v útočném pásmu poslal Matyášovi. Třinecký bek ale nedokázal obstřelit bránícího Poura.
    31:16 Michal KOVAŘČÍK - 1:2

31:16
    Oceláři přeci jen využívají početní výhodu a stahují manko na rozdíl jediné branky! Hráči s drakem na prsou předvedli rychlou akci, po které se sám na Frodla řítil MICHAL KOVAŘČÍK! Třinecký útočník vymetl pavučinky v levém horním rohu plzeňské branky! Asistence: Vladimír Svačina, Vladimír Dravecký.

31:07
    Cienciala na modré neustál tlak Jonese, hosté se osvobodili.

30:42
    Růžičkovi střela z levé strany nesedla, Hrňovu pak zprava zablokoval Čerešňák. Hosté se osvobodili.

30:08
    Jan Kovář ve středním pásmu vysokou holí zasáhl Polanského, přesilovka pro domácí.

29:49
    První formace domácích držela kotouč v útočném pásmu, Pulpán ale následně sebral kotouč Růžičkovi a odrazem o tvrzené sklo jej poslal mimo hrací plochu.

29:14
    Michal Kovařčík neuspěl v bruslařském souboji s Jonesem, kotouč se následně z hostujícího pásma odrazil na střídačku domácích. Buly ve středním pásmu.

28:42
    Hosté se pomocí vysokého lobu chtěli dostat do útočné třetiny, Plzeň ale zastavil ofsajd.

28:13
    Hosté jsou opět v útočném pásmu. Vráblíkovu střelu od modré nešťastně tečoval Adamský, naštěstí pro domácí však kotouč přeletěl branku.

27:37
    Kovář v útočném pásmu zachytil rozehrávku Matyáše, elitní plzeňský centr ale pak trefil jen bránícího Draveckého.

27:13
    Vrána dlouhým pasem z vlastního pásma hledal na útočné modré stojícího Svačinu, ten ale prudký kotouč nedokázal zpracovat. Icing Ocelářů.

26:45
    Hosté drží kotouč v útočném pásmu. Eberleho tečovaný pokus třineckou branku přeletěl, neujala se ani následná akce Straky.

26:04
    Další pokus domácích o zdolání útočné modré čáry zastavil ofsajd. Komerční přestávka.

25:50
    Cienciala zavezl kotouč na druhou stranu kluziště, po jeho přihrávce se ale proti bránící dvojici neprosadil Ondřej Kovařčík.

25:16
    Škodovka nahodila vyšší převod a drží domácí pod tlakem. Hrubec si musel dávat pozor proti střele Kracíka, následně i proti chytré teči Němce.

24:42
    Plzeň se po rychlém přechodu středního pásma dostala do blízkosti Hrubcovy branky, střelu Kováře ale domácí obránci srazili do rohu kluziště.

24:20
    Vrána se dvakrát neprosadil v útočném pásmu, Gulaš následně zablokoval i útočícího Růžičku.

23:34
    Hosté dlouho váhali s rozehrávkou, Allen nakonec z vlastního pásma poslal puk jen na zakázané uvolnění.

23:08
    Nepřesná rozehrávka domácích poslala do útoku Kantnera, ten ale proti Hrubcovi neuspěl. Třinecký gólman si následně poradil i s dotíráním dalších hráčů Plzně.

22:53
    Michal Kovařčík se prohnal podél bránícího Pulpána, z jeho akce ale následně Cienciala nic nevytěžil.

22:18
    Jan Eberle se dostal k dalšímu střeleckému pokusu, hostující útočník tentokráte napálil připraveného Hrubce.

21:54
    Frodl dlouhým pasem našel Nedorosta, toho ale do útočné třetiny nepustil Galvinš. Následná akce Eberleho skončila nepřesnou střelou.

21:30
    Škoda hraje v plném počtu. V závěru přesilovky se ještě o útočnou akci snažili Polanský s Adamským, hostující obrana ale byla úspěšnější.

21:11
    Růžičkovi v útočném pásmu dvakrát utekl kotouč, hosté se v obou případech osvobodili.

20:36
    Oceláři se dostali do útočného pásma. Frodla od modré ohrožoval Roth, třinecký bek ale přestřelil. Hostující gólman si následně poradil se střelou Draveckého.

20:01

Oceláři začnou druhou dvacetiminutovku v početní výhodě, do konce trestu Petera Čerešňáka zbývá ještě sedmasedmdesát vteřin.

využití: 0:2.

Úvodní dvacetiminutovka je u konce, stejně jako včera, se hostující Plzeň dostala do dvoubrankového vedení. Škodovka se dvakrát prosadila v početní výhodě. Hosté nejprve přečkali úvodní tlak Ocelářů, přežili dvě oslabení a v deváté minutě Milanem Gulašem otevřeli skóre zápasu. Na trefu plzeňského kapitána v devatenácté minutě navázal Denis Kindl, který využil druhou přesilovku. V největší šanci Ocelářů selhal Martin Adamský.

Druhá třetina začne přibližně v 17:54.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:58
    Oceláři ostřelují hostující branku. Hrňa netrefil branku, Růžička přestřelil. Rothovu ránu od modré pak Frodl vyrazil do ochranné sítě.

19:30
    Ocelářům se nepovedlo buly, hosté se osvobodili.

19:18
    Petr Čerešňák z vlastního pásma poslal kotouč přímo mezi diváky, menší trest pro hostujícího beka za zdržování hry.
    18:56 Denis KINDL - 0:2

18:56
    Hosté využívají druhou početní výhodu a odskakují do dvoubrankového vedení! Třinecká obranná linie zcela propadla na vlastní modré čáře a umožnila indiánům akci dvou proti samotnému Hrubcovi! Vojtěch Němec poslal kotouč DENISI KINDLOVI, který jen doklepával do odkryté části třinecké branky! Asistence: Vojtěch Němec, Nicholas Jones.

18:25
    Plzeň drží kotouč v útočném pásmu. Kovář se chtěl prosadit z ostrého úhlu, jeho výpad do předbrankového prostoru ale domácí zastavili. Oceláři se následně osvobodili.

18:00
    Vrána čistě vyhrál buly a Oceláři se osvobodili. Hosté musí začít od vlastní branky.

17:37
    Štěpán Novotný ve snaze získat kotouč podrazil jednoho z protihráčů, hosté v závěru třetiny budou hrát v početní výhodě.

17:28
    Jiří Polanský ve středním pásmu zastavil hostující akci a s Martinem Adamským se vydal do přečíslení. Adamského ránu Frodl dokázal vyrazit, následná dorážka Milana Doudery ale netrefila branku!

16:56
    Oceláři dostali hru do útočného pásma. Galvinšovo nahození od modré Frodl vyrazil do ochranné sítě, vhazovat se bude po pravé ruce hostujícího brankáře.

16:29
    Třinečtí se ve středním pásmu nedohodli při rozehrávce a poslali kotouč na icing.

16:20
    Svačinův střílený pas se dostal k Michalu Kovařčíkovi, který chtěl pálit z otočky. Pokus domácího útočníka ale hosté přizvedli nad Frodlovu branku.

15:51
    Třinečtí drží kotouč ve své moci, zatím ale kombinují pouze u vlastní branky.

15:30
    Oceláři jsou kompletní. Hosté se v závěru přesilovky ještě jednou podívali do útočného pásma, Hrubec si ale s jednoduchou střelou od modré poradil.

14:48
    Martin Adamský ve vlastním oslabení sebral hostům kotouč a vydal se do úniku! Třinecký rychlík zkusil kličku na pravou stranu, Frodl se ale roztáhl na brankovišti a zastavil Adamského pokus!

14:11
    Plzni se nepovedla ani další útočná akce, Oceláři poslali puk za Frodlovu branku.

13:43
    Hrňa ve vlastním pásmu získal kotouč, třinecký bek se následně rozjel do útočné třetiny, střelou mezi betony ale Frodla nepřekvapil.

13:25
    Oceláři se dostali do útočného pásma, Růžičkovi se ale před Frodlem nepovedlo tečovat Adámkovo nahození. Vladimír Dravecký následně musel nedovoleným způsobem zastavit rodící se protiakci hostí. Přesilovka pro Plzeň.

12:54
    Eberle je na ledě, Plzeň přečkala také další oslabení. Kotouč se ze středního pásma odrazil mimo hrací plochu, pokračovat se bude po komerční přestávce.

12:26
    Michal Kovařčík v útočném pásmu hledal volného Ciencialu, hosté ale v posledním okamžiku pas srazili a poslali hru opět do neutrální zóny.

12:03
    Michal Kovařčík se po Polanského střele dostal do slibné šance, jeho dorážka ale branku netrefila. Plzeň opět vyhazuje.

11:42
    Ocelářům se v přesilovce vůbec nedaří. Frodl za vlastní brankou zachytil Ciencialovo nahození a odpálil puk do středního pásma.

11:20
    Růžičkovi se nepovedlo dostat kotouč do blízkosti Frodlovy branky, hosté se osvobodili.

11:00
    Vrána sice vyhrál buly čistě, puk ale Růžičkovi propadl do středního pásma a domácí musí začít znovu.

10:48
    Oceláři si dobrým pohybem v útočném pásmu vybojovali další přesilovku, Marianu Adámkovi hůl z rukou vysekl Jan Eberle.

10:25
    Ocelářům se povedlo otupit tlak hostí, Chmielewski pak dlouhým pasem poslal kotoču do útočného pásma, kde jej získal Werek.

09:38
    Hosté přečkali úvodní tlak Ocelářů, vsítili první branku a rázem jsou aktivnější. Hrubec musel likvidovat další dva střelecké pokusy Plzeňských.
    08:49 Milan GULAŠ - 0:1

08:49
    Hosté po třinácti vteřinách využívají početní výhodu a ujímají se vedení! Petr Straka zavezl puk do útočné třetiny, tam jej přenechal Václavu Nedorostovi, který následně našel volného Jana Kováře. Centr první plzeňské formace pak naservíroval puk do brankoviště, odkud jej za bezmocného Hrubce tečoval MILAN GULAŠ! Asistence: Jan Kovář, Václav Nedorost.

08:36
    Pulpánův trest je u konce, Plzeň začíná svou první přesilovku. Hosté musí začít od vlastní branky.

08:11
    Ethan Werek chtěl po Rothově střele získat kotouč zpět na třineckou stranu, kanadský útočník si ale pomohl hákováním. V následujících pětadvaceti vteřinách se bude hrát ve čtyřech na obou stranách.

07:52
    Cienciala se ve vlastním pásmu rozjel, vysokou rychlostí projel střední pásmo a od levého mantinelu pak vyslal kotouč na hostující branku. Frodl kryje.

07:26
    Oceláři se chtěli rychle vrátit do blízkosti plzeňské branky, zastavil je však ofsajd.

07:10
    Hrňa se na pravé straně útočného pásma nedohodl s Vránou, hosté se tak zmocnili kotouče a poslali jej za Hrubcovu klec.

06:36
    Erik Hrňa dostal hru do hostujícího pásma, za Frodlovou brankou pak byl Lukášem Pulpánem poslán k ledu. Druhá přesilovka pro Oceláře.

06:17
    Hosté drželi kotouč ve své útočné třetině, po několika rychlých přihrávkách se ke střele od modré odhodlal Čerešňáka, který ale Hrubce nepropálil. Komerční přestávka.

05:59
    Škoda otočila hru na druhou stranu kluziště, Hrubec si však s pokusem Poura poradil.

05:47
    Oceláři jsou v posledních okamžicích aktivnější, Polanského formace se ale k ohrožení plzeňského brankáře nedostala.

05:12
    Petr Vrána zkusil rychlý výpad po levé straně, po kterém se třinecký bek natlačil až před Frodla. Hostující gólman si se střelou mezi své betony poradil, hosté následně ustáli i tlak okolo své vlastní branky.

04:38
    Indiáni zavezli puk za třineckou branku, Nedorostovi se ale nepovedlo vykombinovat střeleckou pozici pro své spoluhráče.

03:54
    Nedorost je na ledě, Plzeň, hraje v plném počtu. Oceláři v závěru přesilovky ještě kombinovali v útočném pásmu, na branku ale nevystřelili.

03:18
    Druhé přesilovkové formaci domácích se nedaří dostat do útočné třetiny, hosté drží kotouč daleko od vlastní branky.

02:47
    Další Hrňova střela z pravé strany byla sražena hostujícím obráncem, Plzeň se následně osvobodila.

02:18
    Roth křížným pasem dvakrát ke střele vyzval Hrňu, třinecký útočník ale v obou případech napálil Frodlův beton. Domácí pokračují v útočném pásmu.

01:50
    Jiří Polanský si za hostující brankou počínal velmi aktivně a pro svůj tým vybojoval první přesilovku. Podrážením se provinil Václav Nedorost.

01:21
    Plzeňští se znovu podívali do blízkosti Hrubcovy branky. Třineckého brankáře ohrožoval Indrák, Hrubec vyrazil kotouč do rohu kluziště. Oceláři jej následně dopravili do středního pásma.

00:46
    Hrubec vyrazil střelu Čerešňáka od modré přímo k Chmielewskému, ten následně posunul puk do střední třetiny, kde si jej převzal Hrňa. Třinecký útočník z útočného pásma nahodil na Frodla, ten ukryl puk do lapačky.

00:31
    Úvodní buly pro Oceláře. Domácí se následně dvakrát marně pokoušeli o průnik do útočné třetiny, na druhé straně pak Hrubec musel likvidovat pokus Jonese.

00:01

Hráči jsou na ledě, druhé semifinálové utkání mezi Oceláři a Plzní začne za pár okamžiků!

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Kantor) – M. Doudera, Roth, Galvinš, D. Musil, Dravecký (A), Matyáš, M. Adámek – Svačina, P. Vrána, Martin Růžička (A) – Chmielewski, Werek, Hrňa – Adamský (C), Polanský, Novotný – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík.

HC Škoda Plzeň: Frodl (Miltchakov) – Moravčík, Jones, Pulpán, Čerešňák, Allen, Vráblík, L. Kaňák – Pour, Jan Kovář (A), Gulaš (C) – V. Němec, Kracík, Indrák (A) – Kantner, Nedorost, D. Kindl – Straka, Kodýtek, Eberle.

Rozhodčí: Pešina, Pražák – Hynek, Zíka.
    Úvodní utkání série vyhrála Plzeň 4:1. Vedení si vypracovala už v první třetině.

Ohlasy trenérů po prvním utkání

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Začali jsme dobře, měli jsme šance, které se ale nepovedlo využít, protože nám to nelepilo. První tři branky jsme dostali po hrubých chybách, které by se stávat neměly. Zápasy byl i za stavu 0:2 hratelný, trefili jsme dvě tyčky, nevyužili výhodnou přesilovku, naopak soupeř z přečíslení skóroval a tím nám vzal vítr z plachet. Z naší strany to nebylo vydařené utkání. Věřím, že zítřejší zápas a výkon bude v našem provedení daleko lepší."

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): "Měli jsme dobrý vstup do utkání, využili jsme přesilovku, první třetina se nám povedla, využili jsme šance. Třetí gól nás trochu uklidnil, i když známe sílu soupeře. Klíčovým momentem bylo ubráněné oslabení třech proti pěti, tam to kluci skvěle ubojovali. Tušili jsme, že Třinec nic nevzdá. Ve třetí třetině byl k vidění smolný nájezd soupeře, nicméně přidali jsme čtvrtý gól a závěr si pohlídali."

Úvodní duel série

Oceláři chtěli v úvodní bitvě navázat na výkony ze čtvrtfinále, které jim zajistily hladký postup přes Vítkovice. Plzeň zase chtěla těžit z rozehranosti po dlouhé sérii s Olomoucí, a to se ukázalo jako klíčový faktor. Západočeši byli aktivnějším týmem, dostávali se do více střeleckých příležitostí a nakonec slavili vítězství 4:1. Ráz utkání udala již první třetina, ve které hosté přečkali tlak domácích a dvěma trefami Jaroslava Kracíka a Milana Gulaše se dostali do dvoubrankového náskoku.

Oceláři v další periodě nevyužili dlouhou přesilovku pěti proti třem, hosté naopak trestali. Přečíslení čtyř proti jednomu vyřešila dvojice Milan Gulaš – Jan Kovář ideálně, druhý jmenovaný doklepával kotouč do odkryté branky Slezanů. Třineckým naději v poslední dvacetiminutovce vrátil Martin Růžička, který úspěšně zvládl trestné střílení po faulu na Michala Kovařčíka, druhá trefa Jana Kováře ale definitivně stanovila konečný výsledek utkání. Plzeň si tak na své konto zapsala první semifinálový bod.

HC Oceláři Třinec – HC Škoda Plzeň 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
    Branky a nahrávky:
    45. Martin Růžička z trestného střílení – 11. Kracík (Jones, Indrák), 16. Gulaš (Jan Kovář), 34. Jan Kovář (Gulaš, P. Straka), 50. Jan Kovář (Gulaš).

HC Oceláři Třinec: Hrubec – Roth, M. Doudera, D. Musil, Galviņš, Matyáš, M. Adámek – Martin Růžička, P. Vrána, Svačina – Hrňa, Š. Novotný, Werek – Dravecký, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Cienciala – Chmielewski.

HC Škoda Plzeň:
    Frodl – Moravčík, Jones, Pulpán, Čerešňák, Allen, Vráblík – Pour, Jan Kovář, Gulaš – V. Němec, Kracík, Indrák – Kantner, V. Nedorost, D. Kindl – P. Straka, Kodýtek, Eberle.

Hezký den z Třince! Semifinálová série mezi Oceláři a Plzní pokračuje druhým duelem, výhodu domácího ledu opět budou mít hráči s drakem na prsou. Slezané ale v úvodním klání nedokázali na vlastním ledě porazit indiány ani napotřetí v aktuální sezoně, do vedení se tak dostal tým ze západu Čech. Druhé klání započne v 17 hodin, k jeho sledování jste srdečně zváni!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 32. M. Kovařčík (Svačina, Dravecký), 51. Martin Růžička (P. Vrána, Chmielewski) – 9. Gulaš (Jan Kovář, Nedorost), 19. D. Kindl (V. Němec, Jones), 47. Indrák (Jan Kovář, Kracík)

Rozhodčí: Pešina, Pražák – Hynek, Zíka

Diváci: 5 091