Helas Brno – Svarog Teplice 0:10 (kon.) | Sparta – Česká Lípa 8:2 (kon.) | Chrudim – Olympik Mělník 10:1 (kon.)
Sparta Praha
8:2 (4:1) Stav série: 1:0
FC Démoni Česká Lípa
Pátek 05.04.2019, 20:00 • Arena Sparta, Praha • Play off 1. futsal ligy • Čtvrtfinále

To je z naší strany vše, my děkujeme za pozornost a třeba už v úterý od 20:10 v duelu mezi Českou Lípou a Spartou na viděnou. (21:34:14)

Sparta nakonec zaslouženě vítězí a připisuje si na své konto první bod ve čtvrtfinálové sérii s Českou Lípou!

Sparťané šli do vedení už po dvou minutách hry. To Michal Seidler nasadil hostujícímu gólmanovi parádní jesle. Sparťanská filharmonie pokračovala o tři minuty později, kdy na domácího kapitána navázal Grbeša, který se štěstím protlačil míč mezi Kirovem a bližší tyčí. Tomáš Vnuk ve 12. minutě připravil pro Tomáše Seidlera další jednoduchou trefu, kdy mu míč poslal před poloprázdnou hostující branku. Na druhé straně se o několik sekund později dělovkou pod víko prosadil Semerád. Poločas zakončil svou třetí trefou po rohu od Drahovské Seidler.

I do druhého poločasu vstoupili lépe domácí, kdy se prosadil dělovou ránou Wilde. Ve 26. minutě se po parádní českolipské kombinaci na jeden dotyk prosadil Rott. Pak už ale byl zápas v taktovce hráčů s rudým "S" na hrudi. Nejprve to Novak úspěšně zkusil ze střední vzdálenosti, pak na něj navázal další parádní střelou z dálky Vnuk. Jako poslední se prosadil Seidler, opět po geniálně přihrávce od Seidlera.

39:50
    Na závěr utkání se do zajímavé střelecké pozice dostal Wilde, ani tentokrát ale Kirova nepřekonal.

39:00
    Právě probíhá poslední minut druhého poločasu.

38:21
    Antonín Hrdina se u lajny zamotal do vlastních kliček a ztratil míč.

37:33
    Zajímavá Wildeho trefa končí dalším zákrokem skvěle chytajícího Kirova. Bez něj mohlo být skóre dnešního utkání mnohonásobně vyšší.

37:23
    Wilde připravil pro Amraniho zajímavý pas po straně. K míči se nakonec ale jako první dostal hostující gólman.

36:23
    Křivánkova dělovka z dálky! I tentokrát Kirov s trochou toho fotbalového štěstíčka vyráží.

35:33
    Ne tolik vytěžovaný Křivánek je po vstupu do hry hodně vidět. Ani tentokrát ale Kirova střelou ze strany nepřekonal.

35:18
    Angellott si u lajny parádně obešel jednoho z hostujících obránců. Na Kirova už ale nevyzrál.

34:28
    Sparťané kombinují na vlastní polovině.

33:57
    Vnuk nakonec rozehrál na Křivánka, který se do toho zpoza vápna opřel a trefil levou tyč hostující branky!

33:53
    Drahovský vybojoval na hostující polovině nejenže už druhý českolipský akumulovaný faul, ale taky velmi zajímavou standardní situaci pro libeňské futsalisty.
    32:58 SEIDLER - 8:2

32:58
    Sparta právě vstřelila branku!
    Drahovský si s obránci v českolipském vápně chvilku hrál. Pak parádní přihrávkou našel kapitána MICHALA SEIDLERA, kterému už jenom stačilo doklepnout z bezprostřední blízkosti míč do hostující branky! Asistence: Tomáš Drahovský.

Oddechový čas pro hosty.
    32:25 VNUK - 7:2

32:25
    TOMÁŠ VNUK se do toho z dálky opřel a vymetl šibenici hostující branky! Sparta vede už o pět fíků a lze říct, že dnešní mač tímto parádním gólem rozhoduje. Asistence: Tomáš Seidler.

Libor Kokoška

Branky: 2. Seidler, 5. Grbeša (Novak), 12. Seidler (Vnuk), 20. Seidler (Drahovský), 21. Wilde (Novak), 28. Novak, 33. Vnuk (Seidler), 33. Seidler (Drahovský) – 12. Semerád, 26. Rott (Havrda)

Sparta Praha: Gerčák (Vahala) – Seidler (C), Novak, Grbeša, Drahovský, Vnuk, Cupák, Hora, Wilde, Angellott, Křivánek, Amrani, Hrdina
    FC Démoni Česká Lípa: Kirov (Sochůrek) – Rott (C), Hrubý, Fichtner, Švec, Havrda, Zapletal, Havlásek, Semerád

Rozhodčí: Martin Cílek, Radek Dragoun