NY Rangers – Columbus 2:3 (0:1 po s.n.) | Chicago – Dallas 6:1 (kon.) | Anaheim – Los Angeles 5:2 (kon.)
Boston – Tampa 3:6 (kon.) | St. Louis – Vancouver 3:2 (2:0 po s.n.)
Chicago Blackhawks
6:1 (1:0, 3:0, 2:1)
Dallas Stars
Sobota 06.04.2019, 02:35 • United Center, Chicago • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:14:41)

Trestné minuty: 2:6

Utkání je u konce a domácí jej dovedli k jasné výhře o pět branek. Chicago mělo skvělý vstup do třetí třetiny a hned v úvodní minutě se z úhlu trefil Slater Koekkoek. Dlouho to vypadalo, že Dallas dnes vyjde naprázdno, platilo to však jen do 48. minuty, kdy hosté využili svou dnes jedinou přesilovku a zblízka se prosadil Joel L'Esperance. Pak už se hrál poklidný hokej bez zbytečných přerušení a publikum se dočkalo ještě jednoho gólu. Ten dal po sólu Patrick Kane a uzavřel tak skóre tohoto duelu na 6:1.

59:50
    Domácí publikum aplauduje svým hráčům, tento zápas vyšel Chicagu na jedničku.

58:43
    Za domácí se do útoku dostával Toews, u pravého mantinelu však byl zastaven a střela mu nebyla povolena.

58:11
    Od pravého mantinelu neuspěl ani Spezza, Ward byl připraven k jistému zákroku.

57:55
    Hosté kombinují v pásmu Chicaga, pouze však za brankou, Dowling se do zakončení nedostal.

57:07
    Další střela na Chudobina, nyní z pravého křídla. Brankář Dallasu ji vyrazil do rohu.
    56:11 Patrick KANE - 6:1

56:11
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Rázem ale z klidu přišla blesková akce domácích a další gól. Caggiula vysunul PATRICKA KANEA, ten se dostal do sóla, které zakončil bekhendovým blafákem. Chudobinovi nescházelo mnoho k úspěšnému zákroku, puk mu ale prošel mezi betony a skončil těsně za brankovou čárou. Asistemce: Drake Caggiula, Duncan Keith.

55:52
    Sledujeme teď poklidnou hru, oba týmy ví, že o vítězi je rozhodnuto.

54:29
    Zakázané uvolnění Chicaga, po krátké pauze se hra přesune před Warda.

53:46
    Saad pouze nahodil po mantinelu do útočného pásma, tam jeho spoluhráči ale puk nedokázali vybojovat. Hra se tak otáčí opačným směrem.

52:54
    Hraje se dlouho bez přerušení, domácí v posledních okamžicích pouze udržují hru co nejdál od Warda.

51:48
    Comeau se jako vítr prohnal kolem obránců a rázem byl před Wardem. Toho se snažil překonat bleskovou kličkou, gólman Chicaga se ale nachytat nenechal a skvěle vykryl prostor.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 17. P. Kane (Caggiula), 32. Kahun (Saad, Seabrook), 34. Kunitz (Kämpf), 38. D. Strome (E. Gustafsson, DeBrincat), 41. Koekkoek (Seabrook, J. Toews), 57. P. Kane (Caggiula, Keith) – 48. L'Esperance (Seguin, Radulov)

Chicago Blackhawks: Crawford (27. C. Ward) – E. Gustafsson, Keith (A), Seabrook (A), Forsling, C. Murphy, Koekkoek – Caggiula, J. Toews (C), Saad – Kahun, D. Strome, Perlini – P. Kane, Anisimov, DeBrincat – Hayden, Kämpf, Kunitz.
    Dallas Stars: Chudobin (Bow) – J. Klingberg (A), Lindell, Lovejoy, Heiskanen, Fedun, Oleksiak – Radulov, Seguin (A), Dickinson – Comeau, Faksa, Janmark – Pitlick, Dowling, Hintz – B. Ritchie, Spezza (A), L'Esperance.

Rozhodčí: O'Halloran, Chmielewski – Shewchyk, Knorr

Diváci: 21 626