Hertha – Düsseldorf 1:2 (kon.) | Leverkusen – RB Lipsko 2:4 (kon.) | Schalke – Frankfurt 1:2 (kon.)
Stuttgart – Norimberk 1:1 (kon.) | Wolfsburg – Hannover 3:1 (kon.) | Bayern – Dortmund 5:0 (kon.)
Bayern Mnichov
5:0 (4:0)
Borussia Dortmund
Sobota 06.04.2019, 18:30 • Allianz Arena, Mnichov • Německá Bundesliga • 28. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek večera. (20:29:18)

Dnešní utkání sledovalo 75 000 diváků.

Zápas kola německé Bundesligy je za námi, Bayern Mnichov porazil Borussii Dortmund doma jasně 5:0. Zápas byl rozhodnutý už po prvním poločase, která Bavoři vyhráli 4:0. Klíčový moment se ale dost možná odehrál před jejich brankou, kdy trefil Dahoud tyč. Možná by se zápas vyvíjel jinak, kdyby svou šanci proměnil. Pak totiž začal úřadovat Bayerna a Neuer se až do konce zápasu nudil. Skóre zápasu otevřel hlavou po rohovém kopu Mats Hummels, na 2:0 zvýšil po chybě Zagadoua Robert Lewandowski a do pauzy se ještě prosadili ranou o tyč Javi Martínez a Serge Gnabry po parádním centru Müllera. Ve druhém poločase už hra takové tempo neměla, hosté hodně faulovali a hra se často přerušovala. Domácí ale nakonec přeci jen ještě jednu branku přidali, po skvělé přihrávce Gnabryho se podruhé v utkání radoval Robert Lewandowski.

90+1

90
    Robert Lewandowski samozřejmě ještě nemá dost a hned znepříjemňoval rozehrávku Bürkimu. Ten to nakonec zvládl.
    89. Robert LEWANDOWSKI - 5:0

89
    Bayern právě vstřelil branku!
    Tak i ve druhém poločase jsme se nakonec dočkali gólu, a máme tu prvního dvougólového střelce. Tím je Polák ROBERT LEWANDOWSKI, který dostal od Gnabryho z pravé strany dáreček v podobě přihrávky před prázdnou branku. Asistence: Serge Gnabry.

88
    Robert Lewandowski se k míči nedostal, dobře ho zakřižoval Julian Weigl a míč před ním odkopl do autu.

87
    Wolf dostal dobrý míč na pravou stranu, kde byl chvíli sám, ale zpracoval si míč daleko od nohy a navíc směrem od branky.

86
    Teď se musí ovšem Bavoři bránit, jedním z cílů pro druhý poločas určitě bylo udržení čistého konta pro Manuela Neuera.

85
    Hráči Bayernu si už užívají zbytek zápasu, který mají pevně pod svou kontrolou. Znovu se s velkou lehkostí usídlili na útočné polovině.

84
    Dortmund se po dlouhé době podíval dopředu, ale znovu z toho nic není, protože hosté svou akci po pravé straně dobrovolně zabrzdili.

83
    Kimmich poslal do vápna Gnabryho, který přihrával pod sebe na Lewandowského. Ale toho výborně pokryl Weigl, takže z toho nakonec žádná šance pro Bayern nebyla.

82
    Ten ale nepřišel, protože ve vápně Dortmundu byl pánem brankář Roman Bürki a míč si ze vzduchu stáhl.

81
    Teď už je to pro Borussiu vážnější, protože Julian Weigl skluzem fauloval těsně před vápnem Franka Ribéryho. To je šance na pátou branku pro Bavory.

81
    Je tu další faul ze strany nervózních hráčů Dortmundu. Bayern bude rozehrávat ze středu pole.

80
    Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Renato Sanches.

80
    Přímý kop si vzal na starosti Rakušan David Alaba, ale jeho zakončení nebylo vůbec přesné.

Petr Sumbal

Branky: 10. Hummels (Th. Alcântara), 17. Lewandowski, 41. Javi Martínez (T. Müller), 43. Gnabry (T. Müller), 89. Lewandowski (Gnabry)

Karty:   70. Lewandowski (BAY) – 40. Zagadou (DOR), 70. Delaney (DOR)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 10:1. Rohy: 11:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 10:12.
    Bayern Mnichov: Neuer (C) – Kimmich, Süle, Hummels, Alaba – Javi Martínez (77. Goretzka), Th. Alcântara – Gnabry, T. Müller (80. Sanches), Coman (68. Ribéry) – Lewandowski.
    Náhradníci: Ulreich – Ribéry, James Rodríguez, Rafinha, J. Boateng, Goretzka, Sanches.

Borussia Dortmund: Bürki – Ł. Piszczek (69. M. Wolf), Akanji, Zagadou (46. Weigl), A. Diallo – Dahoud (62. M. Götze), Witsel, Delaney – Sancho, Reus (C), Bruun Larsen.
    Náhradníci: Hitz – M. Götze, Philipp, M. Wolf, Schmelzer, Weigl, Toprak.

Rozhodčí: Gräfe Kleve, Sinn

Diváci: 75 000