Omsk – Ufa 2:3 (po pr.)
Avangard Omsk
2:3 (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1) Stav série: 3:2
Salavat Julajev Ufa
Sobota 06.04.2019, 16:00 • Jurij Ljapkin Arena, Balašicha • Play-off KHL • Semifinále

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek sobotního večera. Na počtenou! (20:04:17)

V Balašiše je hotovo, postup do finále se nekoná! Ufa odchází z dramatického pátého střetnutí semifinálové série vítězně a odvrací první mečbol Omsku. V pondělí budeme pokračovat pod Uralem.

Československá stopa
    Do zápasu nezasáhl ani jeden český či slovenský hráč.

Ufa právě vstřelila branku!
    Protesty vyšly vniveč, JOONAS KEMPPAINEN posílá semifinálovou sérii do šestého utkání! Útočník Salavatu se protáhl k levé tyči a z bezprostřední blízkosti brankoviště dotlačil kotouč za Igora Bobkova. Sečteno, podtrženo – 2:3! Asistence: Teemu Hartikainen.

88:58
    Hosté se štěstím protlačili kotouč za Bobkova, domácí střídačka ale branku okamžitě reklamuje! Budeme konzultovat video...

88:11
    Kadějkin našel rozjetého Soloduchina, jehož rána z první se s úspěchem nepotkala. Na rozhodnutí tak stále čekáme, míříme do druhé půle druhého prodloužení.

87:24
    Nejsem si jist, zda-li pálil Čudinov, nebo Stålberg, každopádně rána od modré skončila v rukavici ufského gólmana. Metsola dnes podává životní výkon.

86:29
    Jedno se dnešnímu zápasu musí nechat – trvá sice už více než šestaosmdesát minut, ani jedna z nich ovšem zatím nenudila. Oba celky makají na sto procent.

85:09
    Pět minut z druhého prodloužení pryč, hosté se usadili před Bobkovem a chtějí trochu přitopit pod kotlem. Na ledě je jejich úderná severská první lajna.

84:27
    Maskovaný Fin v hostující kleci si na své konto připisuje zákrok číslo padesát čtyři, brankoviště Salavatu je teď pod palbou. Omští jsou při chuti.

83:21
    Michejev pálil z devadesátistupňového úhlu, kotouč zasáhl Metsolovo rameno. Z téhle pozice měl minimální šanci na úspěch, za pokus ale nic nedal.

82:44
    Avangard se opět přesouvá před Metsolu, hosté aktivně brání a nepouští protihráče od mantinelů. Gólman Ufy je tak bez práce, přesto však musí být ve střehu.

81:51
    Jeden z hostů operoval v rohu za Bobkovou klecí, jeho práce ale nakonec vešla vniveč – při nejbližší příležitosti totiž kotouč omylem poslal na hůl protihráče.

80:56
    Na druhém konci ledové plochy to od modré zkoušel Pokka, jehož lehká rána zalétla kamsi do Metsolovy výstroje. Oba gólmani si tak už sáhli na puk.

80:26
    Soloduchinova rána letěla vysoko nad branku, Bobkov se pro ní ale přesto natáhl a lapil jí do rukavice. Hra byla následně poprvé přerušena.

80:01
    Začalo druhé prodloužení.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 12. Šumakov (K. Semjonov), 37. Talbot (Čudinov, I. Michejev) – 3. Burmistrov (Chochrjakov, Tkačov), 49. Omark (Larsen), 89. Kemppainen (Hartikainen)

Avangard Omsk: Bobkov (Nalimov) – Pokka, Jemelin (C), Franson, Pivcakin (A), Čudinov, Bondarev, J. Medveděv – Talbot, Desharnais, Stålberg – I. Michejev, Zernov, Širokov (A) – Košelev, K. Semjonov, Šumakov – Manukjan, Stas, Fisenko – Jaremčuk.
    Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Larsen, Ar. Sergejev, S. Garejev, Arzamascev, Koledov, Sergijenko, Jelizarov – Hartikainen, Omark (C), Kemppainen – Kugryšev, Burmistrov, Tkačov – Soloduchin, Kadějkin (A), V. Žarkov (A) – Rybin, Chochrjakov, Gimatov – Skorikov.

Rozhodčí: Sidorenko, Beljajev – Černyšjov, Ivanov.

Diváci: 5 499