3:2 (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0) Stav série: 1:0
HK Nitra
Úterý 09.04.2019, 18:00Tipsport Liga (SR) play-off • Finále

Tohle je ode mne pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost. (20:44:34)

První finálový duel si podmanili domácí Berani, avšak rozhodně se nedá říct, že by se jednalo o nějaký jednostranný zápas. Rozhodně jsme byli svědky napínavé bitvy, která je dobrým příslibem do dalších dní, kdy bude tato série pokračovat.
    Rád bych vyzdvihl výkon brankáře Hanujlaka, díky jemuž to ještě pár minut před koncem vypadalo, že Nitra zvítězí v základní hrací době.

62:26
    Banská Bystrica právě vstřelila branku!
    Je dobojováno! První střelu TOMÁŠE ZIGA vyrazil Hanuljak před sebe, na dorážku už ale neměl nárok! Asistence: Marek Bartánus

61:58
    Šiška to znovu řešil individuálně, tentokrát se i dostal ke střele, jenomže trefil prvního stojícího soupeře.

61:58
    Williams se ocitl na zádech poté, co byl sražen k zemi vlastním spoluhráčem.

60:51
    Minuta je skoro u konce a nic zajímavějšího se neudálo. Více se taktizuje, žádný z týmů se nechce pouštět do střemhlavého útočení.

60:22
    Šiška se zkusil prohnat kolem obránce soupeře, tento záměr mu ale nevyšel.

60:01

Tři třetiny nám vítěze úvodního finálového duelu neurčily, a tak následuje prodloužení, které začne za několik málo okamžiků.
    Berani dlouho dotahovali, nakonec ale kýženého gólu dosáhli, když se prosadil z levého kruhu Bartánus .

60:00

59:32
    Poslední vteřiny třetí třetiny se odehrávají v obranném pásmu domácího celku.

58:22
    Kerbashian mohl rozhodnout, po fatální chybě brankáře soupeře ale nedotáhl své bekhendové zakončení do konce.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:48
    Zakázané uvolnění domácího mužstva, bude se vhazovat po levé ruce Williamse.

56:46
    Hraje se poměrně opatrně. Oba celky ví, že každá chyba by je mohla stát tento zápas.

55:47
    Nyní už ale inkasuje! Na 2:2 srovnává MAREK BARTÁNUS, který měl na středu levého kruhu spoustu času na to, aby si rozmyslel, kam svůj projektil umístí. Asistence: Karol Sloboda, Jordon Southorn

55:38
    Marshall nepropálil od modré skvěle chytajícího českého brankáře.

Michal Hladký

Branky a nahrávky: 2. Lamper (Šoltés, Ďatelinka), 56. Bartánus (Sloboda, Southorn), 63. Zigo (Bartánus) – 5. Lantoši (Hanuljak), 29. Šiška

HC´ 05 Banská Bystrica: Williams (Lisutin) – Mihalik, Marshall, K. Sloboda, Southorn, Kubka, Ďatelinka, Nemčík – Asselin, Faille, Selleck – Bartánus, Higgs, M. Lunter – Lamper, Zigo, Šoltés – Koper, A. Šťastný, Matoušek – T. Surový
    HK Nitra: Hanuljak (Šimboch) – Rais, Mezei, McCormack, Korím, M. Versteeg, Mir. Pupák, A. Sloboda, K. Morrison – Lantoši, Čaládi, Fominykh – Kerbashian, Šiška, Scheidl – B. Rapáč, Bortňák, Buček – Hrušík, M. Slovák, Pätoprstý

Rozhodčí: P. Stano, P. Jonák – P. Šefčík, Výleta – R. Lauff

Diváci: 2 763