Tampa – Columbus 3:4 (kon.) | NY Islanders – Pittsburgh 4:3 (po pr.) | Winnipeg – St. Louis 1:2 (kon.)
Nashville – Dallas 2:3 (kon.) | San Jose – Vegas 5:2 (kon.)
San Jose Sharks
5:2 (1:0, 3:1, 1:1) Stav série: 1:0
Vegas Golden Knights
Čtvrtek 11.04.2019, 04:30 • SAP Center, San Jose • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezké ráno. (07:33:51)

Dnešní utkání sledovalo 17 562 diváků.

Je konec, San Jose zvládlo úvodní utkání 1. kola play-off a porazilo na domácím ledě Vegas 5:2. Domácí byli většinu zápasu lepším a nebezpečnějším týmem, takže si výhru zaslouží. San Jose se dostalo do vedení už v první třetiny, když se trefil obličejem Joe Pavelski, který poté utkání dohrál s obličejovým krytem na přilbě. Ve druhé třetině se nejprve při hře tři na tři trefil Brent Burns a poté při hře čtyři na čtyři Marc-Édouard Vlasic. Vegas se povedlo zareagovat, když snížil krátce po přesilové hře Mark Stone. Těsně před koncem druhé třetiny vrátil domácím tříbrankový náskok Evander Kane. Ve třetí třetině se dlouho Vegas nedařilo snížit, až v 56. minutě mu dal naději svým druhým gólem v zápase Mark Stone. Další branku už ale Martin Jones nedopustil a potvrdil svůj skvělý výkon zákrokem proti Smithovi těsně před koncem. Poté ještě výhru San Jose stvrdil gólem do prázdné branky Tomáš Hertl. Druhé utkání série se bude hrát taktéž na ledě San Jose v noci z pátku na sobotu.

59:32
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Evander Kane – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Ryan Reaves – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Tomáš Nosek – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

59:30
    Na druhé straně zase Jones vyrazil pokus Pierra-Édouarda Bellemara a poradil si i s dorážkou Tomáše Noska.

59:07
    Fleury je zpět v brance a vyrážet musel Kaneovu ránu.
    58:11 Tomáš HERTL - 5:2

58:11
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! Domácí vystihli přihrávku Marchessaulta ve svém obraném pásmu a pak už měli otevřenou cestu do toto útočného. TOMÁŠ HERTL puk uklidil do prázdné branky. Asistence: Logan Couture, Marc-Édouard Vlasic.

57:44
    Oddechový čas pro hosty.
    57:44 Jones vychytal Smitha a pak přežil i závar před brankou.

57:44
    Hosté už to zkouší bez brankáře. Do další šance se dostal Smith, ale Jones to znovu ustála a pak přežil i velký závar před svou brankou.

57:25
    Reilly Smith dostal skvělou přihrávku za obranu a byl úplně sám před Jonesem. Střelou mezi betony ho ale nepřekonal.

56:12
    Do brejku se řítil Joe Pavelski, ale jeho pokus z pravé strany dokázal Fleury vyrazit a uchoval Vegas naději.
    55:26 Mark STONE - 4:2

55:26
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Pozor, máme tu drama! Vegas využívá přesilovku a snižuje na 2:4, závěr zápasu ještě bude zajímavý. MARK STONE dostal přihrávku na levý kruh a rychlou střelou zápěstím se trefil přesně pod Jonesovu lapačku na zadní tyč. Asistence: Shea Theodore, Max Pacioretty.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 15. Pavelski (Burns), 27. Burns (E. Karlsson, Hertl), 28. Vlasic (J. Thornton, E. Kane), 40. E. Kane (E. Karlsson), 59. Hertl (Couture, Vlasic) – 29. Mark Stone (Stastny, Pacioretty), 56. Mark Stone (Theodore, Pacioretty)

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Burns, Vlasic, E. Karlsson, Dillon, Braun, J. Ryan – Pavelski (C), Couture (A), Meier – Nyquist, Hertl, E. Kane – Labanc, J. Thornton (A), Sörensen – M. Karlsson, Goodrow, Haley.
    Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – Theodore, McNabb, Engelland (A), Schmidt, Merrill, Holden – R. Smith, W. Karlsson, Marchessault – Mark Stone, Stastny (A), Pacioretty – Tuch, Eakin, Nosek – Reaves, Bellemare (A), Carrier.

Rozhodčí: Rooney, Rehman – Miller, Gibbons

Diváci: 17 562