USA – Japonsko 4:0 (kon.) | Švédsko – Francie 3:2 (kon.) | Kanada – Německo 5:0 (kon.)
Rusko – Švýcarsko 3:0 (kon.) | Finsko – Česko 3:1 (kon.)
Finsko
3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Česko
Čtvrtek 11.04.2019, 18:30 • Metro Areena, Espoo, Finsko • Mistrovství světa žen • Čtvrtfinále

Já se s Vámi loučím, děkuji za pozornost a budu se těšit u medailových bojů tady v Espoo na počtenou! (20:46:58)

Češky na turnaji končí, a proto budou vyhlášeny také nejlepší hráčky za celý turnaj. Jsou jimi Klára Peslarová, Natálie Mlýnková a Denisa Křížová.

Nejlepšími hráčkami jsou vyhlášeny Češka Aneta Tejralová a Finka Jenni Hiirikoskiová.

Je to tak, domácí Finky vyhrávají a ukončují tak cestu českých hráček na mistrovství světa v Espoo. Ve čtvrtfinálovém duelu prohrávají svěřekyně Petra Nováka 1:3, přesto mohou na sebe být pyšné. Po vítězství ve skupině B totiž zvládly první třetinu utkání a na začátku té druhé vstřelily úvodní gól. Nakonec to nestačilo, Finky dotlačila do semifinále především Michelle Karvinenová, která vyrovnala skóre a u dalších dvou gólů zaznamenala asistenci.

59:40
    Celá hala už tleská finským hokejistkám za jejich výkon a čtvrtfinálové vítězství.

59:20
    Teď už jsou domácí hokejistky natlačené v útočné třetině...

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny a Finky kontrolují hru ve vlastním obranném pásmu.

58:22
    Šanci definitivně pojistit výsledek utkání měla Petra Nieminenová, která ujížděla sama na Peslarovou, ale neměla dost sil a její slabé zakončení na českou gólmanku neplatilo.

57:46
    Teď v útočném pásmu kombinují Mrázová s Lédlovou, ale Finky je napadají a nepouštějí je do žádných příležitostí.

57:16
    Nieminenová se hnala do šance, ale Češky ji včas zastavily.

56:37
    Finky v klidu kombinují a rozehrávají, jak kdyby začínaly zápas. Eufemisticky řečeno to nebude jednoduché...

55:42
    Nevypadá to, že by se Češky chystaly k nějakému závěrečnému tlaku, Finky jim toho moc nedovolují. Stále ale zbývá čas.

55:21
    Peslarová kryje tečovanou střelu od modré. Následuje komerční přestávka.

54:42
    Kombinovat při rozehrávce s vlastní brankářkou? Finky jsou očividně v takové pohodě, že si dovolí i to.

53:57
    Doslova hokej nahoru dolů. Na jedné straně v jednu chvíli tvrdě pálila od modré Mills, na druhou pak vyrazily do rychlého protiútoku Finky se zakončující Savolainenovou, jejíž pokus ze středu kryje skvělá Peslarová.

53:23
    Mrázová opouští trestnou lavici a Češky jsou opět kompletní.

52:34
    Příliš prostoru na středu hřiště dostala Savolainenová, jež ale míří nad branku.

David Jahoda

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 28. Karvinenová (Hiirikoskiová), 36. Tapaniová (Karvinenová), 51. Hiirikoskiová (Karvinenová) – 22. Mlýnková (Mills, Hymlárová)

Finsko: Rätyová (Suonpääová) – Hiirikoskiová (C), Savolainenová, Laitinenová, Tuominenová, Rahunenová, Lindstedtová, Viitasuová – Sallinenová (A), Karvinenová (A), Tapaniová – Välimäkiová, Nieminenová, Tulusová – Hoviová, Rajahuhtaová, Niskanenová – Holopainenová, Nuutinenová, Vainikkaová.
    Česko: Peslarová (Bláhová) – Pejšová, Kolowratová, Tejralová (A), Horálková, Kosinová, Zíková, Zedníková – Křížová (A), Mrázová, Pejzlová – Mills (C), Hymlárová, Mlýnková – Patočková, Lédlová, Vanišová – Studentová, Mašková, Přibylová – Neubauerová.

Rozhodčí: Huntleyová (USA), Senuková (CAN) – Spresserová (USA), Toddová (CAN)