Sokolov – Třinec 1:0 (kon.) | Pardubice – Žižkov 2:1 (kon.)
FK Pardubice
2:1 (0:0)
FK Viktoria Žižkov
Sobota 13.04.2019, 13:00 • Stadion Pod Vinicí, Pardubice • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 22. kolo

Zápas je u konce! Pardubice po velkém boji porazily Viktorii Žižkov 2:1. První poločas nepřinesl příliš šancí ani jednoho z celků. Všechny tři góly padly až v posledních 25 minutách. Ještě předtím, v 55. minutě, měl šanci po přihrávce Černého šanci Ladislav Mužík, ten ale minul. V 68. minutě poprvé udeřili domácí, když se po centru Čelůstky prosadil Tomáš Solil. Zanedlouho poté bylo vyrovnáno, když Sokol podskočil míč a Urbancovu střelu tečoval Igor Súkenník. Letáček si sice na míč sáhl, z branky ho ale nevytěsnil. V 86. minutě dostal míč do sítě Daniel Kovář, který byl na hřišti teprve necelých šest minut a vystřelil tak Pardubicím teprve druhé jarní vítězství. (14:59:25)

90+4

90+3
    Čelůstka čekal Sokola na své levici, ten se ale rozhodl zůstat vzadu a domácí tak zbytečně přišli o míč. Balón dopředu nyní nakopává Soukup.

90+3
    Jiří Piroch se dostal k odraženému míči a odkopl ho na polovinu Žižkova.

90+2
    Na polovině hřiště byl faulován Daniel Kovář a Pardubice tak můžou ušetřit cenné vteřinky.

90+1
    Lee vysunul skvělou přihrávkou Sokola, který se prosmýkl kolem Antla a z úhlu vystřelil, trefil jen boční síť.

90
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty.

90
    Jeřábek vrátil nákop Burdy zpět na polovinu Viktorie Žižkov. Její hráči se ale dostali na balón a ještě se nevzdávají.

89
    Pardubice brání výsledek ve velkém počtu hráčů, Žižkov se naopak co nejvíce snaží o vyrovnání.

88
    Hosté měli příležitost po rohovém kopu. Původní centr byl odvrácen. Následně byl míč vrácen do pokutového území a Filip Kubala hlavou jen těsně minul branku.

88
    Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Ondřej Žežulka, přichází Karel Hejný.
    Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Luboš Tusjak, přichází Jonas Auer.

87
    Žižkov se hned po obdrženém gólu dostala na útočnou polovinu. Nyní se od Proska odrazil míč na rohový kop.

86
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Pardubice se znovu prosazují po rohovém kopu a pět minut před koncem se dostávají do vedení! Centr Tomáše Čelůstky se odrazil od Emila Tischlera na nohu DANIELA KOVÁŘE a ten už z velké blízkosti neměl problém dostat míč do sítě!

85
    Sokol z levé strany prostrčil míč na Leeho, který míč tečoval do brankáře. Roh pro Pardubice.

84
    Tomáš Solil (FK Pardubice) v přerušené hře podrazil protihráče a vidí za to žlutou kartu.

82
    Daniel Kovář byl na pravé straně faulován. Přímý kop rozehrál Čelůstka a míč nepříjemně propadl až k brankáři Soukupovi.

80
    Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází Sang-hjuk Lee.
    Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Ladislav Mužík, přichází Daniel Kovář.