Hartberg – Rheindorf Altach 0:1 (kon.) | Wacker – Admira 1:3 (kon.) | Rapid – Mattersburg 2:1 (kon.)
SK Rapid Vídeň
2:1 (0:0)
SV BauWelt Koch Mattersburg
Sobota 13.04.2019, 17:00 • Allianz Stadion, Vídeň • Rakouská Bundesliga • O udržení

Alois Höller sice minutu před koncem odpověděl na úvodní branky Christopha Knasmüllnera a Thomase Murga, to už bylo ale příliš pozdě a Rapid si výhru pohlídal. Konečné skóre. Rapid Vídeň 2 Mattersburg 1. (18:52:55)

90+5

90+2
    Běží druhá minuta dlouhého nastavení a Rapid Vídeň nyní nepouští Mattersburg na dostřel své brány.

90
    Nad rámec dnešního utkání bylo nastaveno 5 minut.
    89. Alois HÖLLER - 2:1

89
    Mattersburg právě vstřelil branku!
    Andreas Gruber rozehrál na levé straně hřiště rohový kop a po jeho centru vznikla před bránou Rapidu hodně nepřehledná situace, ve které se nejlépe zorientoval ALOIS HÖLLER a poslal míč do prázdné brány! Je sníženo na 2:1!

89
    Nedeljko Malic se dostal po rozehrání standardní situace k hlavičce, po které se míč snášel do levého horního rohu brány, Richard Strebinger ho ale volejbalovým zákrokem vyrazil na roh!

88
    Boli Bolingoli-Mbombo nepříjemně přišlápl nohu jednoho z hráčů Mattersburgu a viděl žlutou kartu.

88
    Rapid se málem dostal ke vstřelení třetí branky, hosté ale dokázali centr ze standardní situace odvrátit.

86
    Rapid Vídeň založil útok dlouhou kolmou přihrávkou, která skončila v náručí brankáře Tina Casaliho.

84
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Aliou Badji, přichází Andrija Pavlović.

83
    Mattersburg se po dlouhé době dostal do zakončení, Richard Strebinger ale neměl s hlavičkou problém.

82
    Andreas Gruber zezadu ostře sestřelil Merta Muldura a dodatečně za svůj zákrok dostal žlutou kartu.

80
    Do konce zápasu zbývá odehrát 10 minut a zřejmě nikdo na stadionu už nepochybuje o výhře Rapidu.

79
    Mattersburg se mohl řítit z levé strany hřiště sám na bránu, kdyby jeho útočné akci nepředcházel ofsajd.

78
    Střídání v týmu SV BauWelt Koch Mattersburg: ze hřiště odchází Philipp Erhardt, přichází Mario Grgic.

78
    Rapid Vídeň předvedl nádhernou kombinační akci, přízemní střela zpoza šestnáctky ale byla zablokována.

Tomáš Reiner

Branky: 53. Knasmüllner, 59. Murg – 89. Höller

Karty:   35. Schwab (RVI), 88. Bolingoli-Mbombo (RVI) – 34. Mahrer (MTT), 54. Renner (MTT), 82. Gruber (MTT)

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 4:1. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 14:16.
    SK Rapid Vídeň: Strebinger – Muldur, Sonnleitner, Dibon, Bolingoli-Mbombo – Grahovać, Schwab (72. Ljubičić) – Murg, Knasmüllner (77. Alar), Schobesberger – Badji (84. Pavlović).
    Náhradníci: Knoflach – Ljubičić, Potzmann, Alar, Ivan, Pavlović, Auer.

SV BauWelt Koch Mattersburg: Casali – Sánchez, Mahrer, Ortiz (71. Malic), Renner – Jano – Gruber, Kvasina, Erhardt (78. Grgic), Ertlthaler (57. Höller) – Pušić.
    Náhradníci: Salaba – Kuen, Höller, Bürger, Malic, Grgic, Perlak.

Rozhodčí: Christian-Petru Ciochirca. Asistenti: Robert Steinacher, Martin Höfler. Čtvrtý rozhodčí: Stefan Ebner