Kanada – Finsko 2:4 (kon.) | USA – Rusko 8:0 (kon.)
Kanada
2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Finsko
Sobota 13.04.2019, 15:00 • Metro Areena, Espoo, Finsko • Mistrovství světa žen • Semifinále

O druhém finalistovi se rozhodne dnes od 19:00 SEČ a vy u toho můžete být s námi. Duel Spojených států s Ruskem pro vás budeme komentovat opět přímo z dějiště turnaje. Loučím se s vámi na počtenou! (17:42:55)

Teď už bude následovat finská hymna a závěrečné podání rukou mezi oběma týmy. Finsko dnes tedy seznačně porazilo hokejistky Kanady a zítra večer si zahraje o první zlato z MS v historii!

Nejlepšími Finkami na turnaji jsou kapitánka Jenni Hiirikoskiová a útočnice Michelle Karvinenová a Riikka Sallinenová.

Už jsou vyhlašovány také nejlepší hráčky obou týmů za celý turnaj. Za Kanadu to jsou útočnice Brianne Jennerová a Sarah Nurseová a obránkyně Renata Fastová.

Nejlepšími hráčkami zápasu jsou Kanaďanka Jilian Saulnierová a Finka Noora Rätyová.

Lví podíl na dnešním vítězství měla dvojnásobná střelkyně Ronja Savolainenová, která vstřelila první gól a nakonec jistila výhru do prázdné branky. Gól a asistenci zaznamenala také kapitánka Jenni Hiirikoskiová.

Neuvěřitelné se zdává skutečností a Finky si na domácím ledě zahrají o své první zlato z MS v historii! V semifinálovém boji nakonec poráží favorizované Kanaďanky 4:2.

59:49
    Tohle už ale Kanaďanky nestihnou!

59:30
    Johnstonová zaváží puk do útočného pásma a Kanada znovu odvolává brankářku!

59:23
    Rodí se nám tu první velké překvapení na turnaji a Finky už dělí jen něco málo přes půl minutu od postupu do finále!
    59:23 SAVOLAINENOVÁ - 2:4

59:23
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Tak tohle je fantastické! Nahození Kanaďanek do prostoru před brankou nevyšlo a RONJA SAVOLAINENOVÁ po velkém boji a souboji o puk s kanadskými obránkyněmi zaváží puk do prázdné branky! Bez asistence.

59:03
    Běží psolední minuta, Kanaďanky nejsou schopny se dostat ke střele.

58:50
    Kanaďanky vyhrávají puk a Johnstonová kombinuje s Jennerovou.

58:44
    A na ledě je šest Kanaďanek! Zámořanky hrají bez brankářky.

58:44
    Kanaďanky si berou oddechový čas, následovat bude vhazování v útočném pásmu.

58:30
    Kanaďanky jsou natlačené v útočném pásmu a Finky výborně drží puk u mantinelu. Za hlasitého pokřiku fanoušků „Suomi, Suomi“.

58:10
    Do konce třetí třetiny zbývá méně než dvě minuty a v Espoo možná uvidíme zázrak, který se opravdu nečekal!

David Jahoda

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 3. Rattrayová (Staceyová), 28. Gabelová (Jennerová, Bettezová) – 17. Savolainenová (Hiirikoskiová, Tulusová), 27. Hiirikoskiová (Tulusová, Savolainenová), 37. Tapaniová (Laitinenová, Karvinenová), 60. Savolainenová

Kanada: Szabadosová (Maschmeyerová) – Fortinová, Fastová, Larocqueová (A), Ambroseová, Lacquetteová, Zandeeová-Hartová, Bourbonnaisová – Johnstonová, Saulnierová, Daoustová (A) – Jennerová (C), Gabelová, Bettezová – Nurseová, Spoonerová, Turnbullová – Staceyová, Clarková, Rattrayová.
    Finsko: Rätyová (Suonpääová) – Hiirikoskiová (C), Laitinenová, Tuominenová, Savolainenová, Rahunenová, Lindstedtová, Viitasuová – Sallinenová (A), Karvinenová (A), Tapaniová – Välimäkiová, Nieminenová, Tulusová – Hoviová, Holopainenová, Niskanenová – Rajahuhtaová, Nuutinenová, Vainikkaová.

Rozhodčí: Hertrichová (GER), Huntleyová Parková (USA) – Lovensnová (SWE), Mochovová (RUS)