Valladolid – Getafe 2:2 (kon.) | Ath. Bilbao – Rayo Vallecano 3:2 (kon.) | Real Sociedad – Eibar 1:1 (kon.)
Girona – Villarreal 0:1 (kon.) | Valencia – Levante 3:1 (kon.)
Real Sociedad San Sebastian
1:1 (1:0)
SD Eibar
Neděle 14.04.2019, 16:15Španělská LaLiga • 32. kolo

Dnes jsme viděli značně nevyvážený zápas, u kterého se ale nakonec zrodila remíza 1:1 a následná dělba bodů. Paradoxně dnes horší tým se už v první minutě ujal vedení. Jenže následně k zápasu přistoupil laxně a nezodpovědně a než se vzpamatoval, Eibar je držel pod tlakem. Střelám Eibaru chyběl vždy jen kousíček. Nakonec ale přece jen hosté skórovali po hezké střele Jordana z přímého kopu. Celkem domácí přestřílel 17 ku třem. Jediná statistika, ve které dnes kralovali domácí byly ofsajdy – 7:0.

Dnes se s vámi loučím u tohoto přenosu. Můžu vás ještě pozvat na zápas Frosinone – Inter, který zde budu komentovat od 20:30. (18:12:30)

90+4

90+4
    Nyní jsme mohli vidět nádherný LAST MINUTE WINNER, tedy gól, který v poslední minutce vyhraje zápas. Skóroval ho po krásném úniku Mikel Oyarzabal. Už slavil, ale následně zjistil, že praporek rozhodčího je nahoře. Gól je tedy neuznaný kvůli ofsajdu.

90+3
    V poslední minutě se sice Real Sociedad ještě dostával dopředu, ale tam si spíš přihrával kousek za půlkou.

90+2
    První dvě minutky byly celé promarněny jen bojemi o míč u poloviny. Hodně míčů tam oba týmy ztratily, ale i obdržely.

90+1
    Rozhodčí nastavuje 3 minuty nad standardní hrací dobu zápasu.

90
    Real Sociedad ještě střídá, možná už jen z taktických důvodů na pozdržení času. Igor Zubeldia dnes dohrál a Jon Bautista si přichází zakopat.

89
    Jednu velkou šanci měl nyní Rubén Pardo! Dostal míč zprava přímo do vápna, ale chtěl ho odrazit z první a branku hodně přestřelil.

88
    Rubén Pardo si v závěru zápasu ještě taky vyslouží žlutou kartu. Eibar sice rozehrává, ale až od středového kruhu.

87
    Eibar je po rozehrávce hladový po dalším gólu a chce ještě vítězství dnes urvat na svou stranu. Další možnost se rýsuje.
    85. Joan JORDÁN - 1:1

85
    Eibar právě vstřelil branku!
    Autorem branky je JOAN JORDÁN. A je tomu tak! K přímému kopu se postavil JORDAN a nekompromisně vstřelil míč přímo do svatyně Rulliho. Krásný gól!

84
    Kousek před vápnem nyní byl spáchán faul a jednu z dalších příležitostí na skórování budou mít hosté z přímého kopu.

83
    Na poslední minuty hra ještě Pedro Leon vystřídá Coteho.

81
    V posledních minutách se sice domácí začali mnohem více snažit, jak při odebírání míčů, tak směrem dopředu, k ničemu jim to ale zatím nepomohlo.

80
    Deset minut zbývá do konce poločasu, a pokud to bude probíhat jako nyní, nebude se ani moc nastavovat. Real Sociedad stále vede gólem z první minuty, a Eibar, přestože je mnohem lepší a aktivnější směrem dopředu, zůstává zatím bez bodů.

79
    Domácí se nyní dostali do velké šance až do vápna, jenže Juanmi nedokázal projít přes protihráče a tak ho strčil k zemi. Akce tedy končí.

78
    Je tomu tak. Cardona, který dnes hrál dobře a měl několik možností ke skórování se nakonec ze hřiště poroučí na úkor Charlese Díase.

77
    Nyní si přímý kop zahrají domácí. Ještě před rozehráním se ale pravděpodobně bude střídat.

Jiří Polášek

Branky: 1. Juanmi – 85. Jordán

Karty:   40. D. Llorente (RSC), 88. Pardo (RSC) – 33. De Blasis (EIB), 54. Jordán (EIB)

Držení míče: 37 % : 63 %.
    Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 1:12. Rohy: 0:3. Ofsajdy: 7:0. Fauly: 15:18.
    Real Sociedad San Sebastian: Rulli – Zaldúa, A. Elustondo, D. Llorente, Muñoz – Merino, Zubeldia (90. Bautista), Sangalli (65. Pardo), Oyarzabal – Juanmi, Barrenetxea Muguruza (56. Sandro Ramírez).
    Náhradníci: Moyà – Hernández, Bautista, Navas, Pardo, Sandro Ramírez.

SD Eibar: Dmitrović – De Blasis, S. Álvarez, P. Oliveira, Cote (83. León) – Orellana, Escalante, Jordán, Cucurella – Cardona (78. Charles), Enrich.
    Náhradníci: Riesgo – Charles, Kike García, León, Milla.