Columbus – Tampa 3:1 (kon.) | St. Louis – Winnipeg 3:6 (kon.) | Vegas – San Jose 6:3 (kon.)
Vegas Golden Knights
6:3 (2:1, 2:0, 2:2) Stav série: 2:1
San Jose Sharks
Pondělí 15.04.2019, 04:08 • T-Mobile Arena, Las Vegas • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

S konstatováním, že Vegas se ujalo vedení v sérii, se s vámi loučím a přeji vám povedený vstup do nového týdne. (06:59:00)

3. Max Pacioretty (VEG) 1+1

Golden Knights zaznamenali zasloužené vítězství! Domácí celek byl od začátku zápasu lepším celkem a svůj výkon korunoval šesti brankami. Vegas mělo výborné vstupy do třetin, jelikož v každé z nich se trefilo v úvodní minutě. Hattrickem se blýskl Mark Stone, jenž byl hlavní postavou zápasu. Kousek za ním kráčel Paul Stastny, jenž zaznamenal pět kanadských bodů. San Jose nehrálo vydařené utkání a vše k prohře směřovalo. Rozdíl byl také v brankářích, jelikož Martin Jones na rozdíl od svého maskovaného kolegy nechytil nic navíc.

Vegas Golden Knights se tak ujímá vedení 2:1 v sérii a v příštím střetnutí bude moci zabojovat o mečboly.

Střely na branku: 40:28.
    Střely na branku ve třetí třetině: 10:9.

Dnešní utkání sledovalo 18 461 diváků.

59:40
    Z vrcholu levého kruhu se ještě napřáhl Max Pacioretty, jehož pokus po ledě mířil mezi brankářovy betony. Ovšem Martin Jones celou situaci zvládl a kotouč vyrazil do rohu hrací plochy.

58:41
    Od modré čáry vyslal spíše propagační pokus Brenden Dillon. Marc-Andre Fleury na střelu velmi dobře viděl a vyrazil ji k zadnímu mantinelu.

Střely na branku: 39:27.

57:59
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Ryan Reaves – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Evander Kane – 5 min., bitka).
    57:59 Bitka

57:59
    A máme tu pěstní vložku! Mimo hru shodili rukavice Ryan Reaves a Evander Kane. Oba borci si rozdali pár ran, ovšem vítězem bitky je domácí borec, který soupeře na konci povalil.

57:27
    Zakázané uvolnění, protože Golden Knights již hrají velice jednoduše. Následuje vhazování po levé ruce Marca-Andreho Fleuryho.

56:40
    Domácí mužstvo zastavilo další útok ve vlastní třetině a posunulo hru do středního pásma. Tam se po chvilce k puku dostal Cody Eakin, jehož pokus zprava vyrazil Martin Jones.

56:02
    Troufnu si říci, že je rozhodnuto! Vegas Golden Knights kombinují ve vlastní třetina a už se rozhodně nikam nepoženou.

54:55
    Jonathan Marchessault přihrál od mantinelu před branku, kam si najel William Karlsson. Domácí útočník byl atakován a navíc byl i příliš blízko, a tak vystřelil jen do brankáře.

54:32
    K odraženému puku se ve středním pásmu dostal Cody Eakin, jenž přejel červenou čáru a nahodil ji do rohu, aby mohl se spoluhráči vystřídat.
    53:57 Mark STONE - 6:3

53:57
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Čepice na led, máme tu hattrick! MARK STONE vybojoval kotouč ve středním pásmu a hnal se před branku, kam mu puk vrátil Paul Stastny. Stone si pak položil Martina Jonese a zasunul černou gumu po ledě do hostující pokladnice! Asistence: Paul Stastny a Shea Theodore.

Michal Luxa

Branky a nahrávky: 1. Mark Stone (Schmidt, Engelland), 13. Pacioretty (Theodore, Stastny), 21. Stastny (Pacioretty, Mark Stone), 37. Stastny (Mark Stone, Theodore), 41. Mark Stone (Marchessault, Stastny), 54. Mark Stone (Stastny, Theodore) – 16. Labanc (J. Thornton, Sörensen), 45. Couture (E. Karlsson, M. Jones), 46. Meier (Nyquist)

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – Engelland (A), Schmidt, Theodore, McNabb, C. Miller, Merrill – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Mark Stone, Stastny, Pacioretty – Tuch, Eakin, Nosek – Reaves, Bellemare (A), Carrier.
    San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Burns, J. Ryan, E. Karlsson, Dillon, Braun, Heed – Pavelski (C), Couture (A), Meier – Nyquist, Hertl, E. Kane – Labanc, J. Thornton (A), Sörensen – M. Karlsson, Goodrow, Haley.

Rozhodčí: Joannette, McIsaac – Kovachik, Daisy

Diváci: 18 461