25 17 26 17
VK Prostějov
3
19 25 28 25
Pondělí 15.04.2019, 18:10 • Sportovní hala Dukla Liberec • Uniqa extraliga žen • Semifinále

Prostějov tak nadále drží naději na prodloužení úctyhodné série deseti mistrovských titulů, ve finále ale bude výrazným outsiderem proti nejlepšímu současnému týmu extraligy Olomouci. (20:22:15)

Volejbalistky Liberce vstoupily do zápasu skvěle, když vedly 8:1 a i přes drobné komplikace dotáhly první set k vítězství 25:19.

Druhou sadu měl od úvodu pod kontrolou Prostějov a snadno vyhrál 25:17.

Třetí set nabídl nesmírně dramatickou podívanou. Liberec vedl 12:9, Prostějov to pak šestibodovou sérií otočil a vedl 18:14, Liberec ale brzy zase otočil na 20:19 ve svůj prospěch a v těsné koncovce vyhrál Prostějov 28:26.

Ve čtvrtém setu Prostějov rychle vybojoval čtyřbodový náskok, který Liberec sice dotáhl na 7:7, pak ale hosté převzali jasnou převahou nad průběhem setu a dovedli jej k přesvědčivému vítězství 25:17.

Volejbalistky Prostějova postupují do finále extraligy po výhře 3:1 v rozhodujícím pátém zápase semifinálové série proti Dukle Liberec.

Konec zápasu

17:25
    Eva Rutarová na závěr zápasu vytloukla Annu Šotkovskou!

17:24
    Helena Horká vytloukla liberecký dvojblok.

17:23
    Nikola Pištěláková se prosazuje svým 29. bodem v zápasu.

16:23
    Helena Horká se štěstím vytlouká liberecký blok, míč o centimetry zamířil do zámezí.

16:22
    Nikola Pištěláková úspěšně zaútočila z pipu.

15:22
    Prostějov se vrací do sedmibodového vedení.

15:21
    Veronika Bežandolská byla zablokována, rozhodčí ale neviděli dotyk bloku, odpískali Prostějovu čtyři dotyky a video tento verdikt otáčí, rozehra se bude opakovat.