25 17 26 17
VK Prostějov
3
19 25 28 25
Pondělí 15.04.2019, 18:10 • Sportovní hala Dukla Liberec • Uniqa extraliga žen • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezké pondělní odpoledne při sledování přenosu z rozhodujícího semifinále volejbalové extraligy žen, druhý tým základní části Dukla Liberec přivítá třetí Prostějov a stav série je vyrovnán 2:2 na zápasy.

Dukla Liberec je velký pojem v českém mužském volejbalu, na ženské úrovni ale hraje až od loňské sezóny. Nově sestavený tým tehdy obsadil čtvrté místo v základní části, ve čtvrtfinále playoff ale Dukla neuhrála ani set ve třech duelech proti KP Brno.

V letošní sezóně Liberec obsadil druhé místo v základní části a byť po velkém boji, tak jej dokázal udržet i po nadstavbové části.

Ve čtvrtfinále playoff si Dukla zopakovala sérii s KP Brno, letos ale byla v roli výrazně většího favorita a tentokrát skončila série výsledkem 3:0 pro Duklu Liberec. Nejtěžší byl druhý duel v Brně, kde domácí hráčky vedly 2:1 na sety, další průběh zápasu už ale Liberec zcela opanoval.

Prostějovskému klubu se podařil neuvěřitelný kousek, když desetkrát v řadě ovládl českou extraligu. Naposledy se tak stalo v loňské sezóně, kdy Prostějov v extralize vyhrál všech 37 zápasů včetně devíti v playoff.

Do probíhajícího ročníku ale Prostějov s cílem ušetřit výrazně oslabil a přenechal pozici ligového suveréna regionálnímu rivalovi z Olomouce. Tým okolo zkušené univerzálky Heleny Horké nakonec uhrál třetí místo, když letos během základní části a nadstavby našel přemožitele hned sedmkrát.

Ve vyřazovacích bojích se Prostějov velmi nadřel na postup proti Přerovu, série dokonce spěla k pátému zápasu, když Prostějov za stavu 2:1 na zápasy prohrával v tiebreaku čtvrtého zápasu 8:13, nakonec ale při podání Marie Toufarové dokázal set i celý zápas sedmi body otočit ve svůj prospěch.

Průběh série

Dukla díky druhému místu po nadstavbě získala možnost zahájit sérii v domácím prostředí a to využila k vítězství 3:2 na sety.

Poté ale začal mít převahu Prostějov, jenž zvítězil v domácím prostředí 3:1 a poté dokonce v Liberci 3:0, když poslední dva sety druhého zápasu a celý třetí zápas Liberec jen minimálně vzdoroval.

Hanačky měly možnost ukončit sérii v domácím prostředí během čtvrtého zápasu a také vedly 2:1 na sety, pak ale získal převahu Liberec, vyhrál čtvrtý set 25:18 a pátý 15:9, čímž si zajistil návrat série na sever Čech.

Liberec – Prostějov 3:2 (21:25, 25:16, 25:19, 24:26, 15:10)
    Prostějov – Liberec 3:1 (28:26, 23:25, 25:11, 25:19)
    Liberec – Prostějov 0:3 (17:25, 20:25, 21:25)
    Prostějov – Liberec 2:3 (25:23, 19:25, 25:17, 18:25, 9:15)

VK Dukla Liberec: Vrábelová, Šotkovská, Kohoutová, Kopecká, Veselá, Pištěláková, Šustrvá, Mikšíková, Holubcová, Candráková, Gálíková – Kolářová, Dostálová

VK Prostějov: Horká, Rutarová, Šmídová, Weidenthalerová, Kozmíková, Bezhandolská, Nová, Zatloukalová, Kojdová, Toufarová – Slavíková

Rozhodčí: Činátl, Rychlík.

Probíhá představování základních sestav, utkání bude brzy zahájeno.

O úvodní podání zápasu se postará domácí blokařka Laura Holubcová.

0:0

1:0
    Laura Holubcová otevírá utkání přímým bodem z podání!

2:0
    Helena Horká nevyzrála na liberecký dvojblok.

3:0
    Další chyba hostů na příjmu, nad sítí pak snadno složila míč Anna Šotkovská.

4:0
    Helena Horká je znovu zablokována! Brzký oddechový čas pro hostujícího trenéra Petráše.

5:0
    Další bod Liberce přidává Nikola Pištěláková.

5:1
    O první úspěch Prostějova se středem sítě postarala Eva Rutarová.

6:1
    Stejnou akci zvolila také domácí nahrávačka Kopecká, Michaela Candráková pak zvyšuje na 6:1.

7:1
    Třetí bodový blok Liberce! Tentokrát byla ubráněna Petra Kojdová.

8:1
    Kojdová pak smečuje do zámezí, Prostějovu se zatím nic nedaří.

8:2
    Bezhandolská neměla dobře připravený útok a Liberec tak mohl zase zaútočit, Pištěláková ale útočí do autu.

9:2
    Z hlavního kůlu se prosadila Anna Šotkovská.

9:3
    Šotkovská pak nasměrovala svůj servis do zámezí.

9:4
    Další nevynucená chyba Dukly, do autu smečuje juniorská volejbalistka Kristýna Šustrová.

10:4
    Petra Kojdová podává do autu.

11:4
    Petra Kojdová byla ubráněna a při útoku Kristýny Šustrové se prostějovský blok dotkl sítě.

11:5
    Hezká souhra Zatloukalové s Bezhandolskou za hlavou hostující nahrávačky.

12:5
    Liberec měl problém na příjmu, domácí hráčky jen přehrály míč zadarmo přes síť, Marie Toufarová pak ale útočí po lajně do zámezí.

13:5
    Znovu je Marie Toufarová neúspěšná, tentokrát nepřekonala liberecký blok a hostující trenér Petráš si bere druhý oddechový čas.

14:5
    Do třetice v akci Toufarová, tentokrát trefuje anténku a záhy ji nahrazuje Lucie Nová.

14:6
    Úspěšný útok Heleny Horké ze zadní zóny po lajně.

14:7
    Povedené podání Zatloukalové, pak ale kromě Liberce zahrál míč zadarmo i Prostějov, nakonec Holubcová středem sítě útočí do zámezí.

14:8
    Michaela Zatloukalová se znovu trefila do servisu a tentokrát už to je bod přímo z podání, což donutilo k timeoutu také domácího trenéra Gálíka.

14:9
    Další nepříliš dobrý příjem domácích, nahrávačka Kopecká byla zatlačena k síti a tam ji je pískán nečistý úder.

15:9
    Prostějov dostal další šanci k útoku, Helena Horká ale technický úder namířila jen do pásky.

15:10
    Anna Šotkovská je na hlavním kůlu zablokována.

15:11
    Další úspěšný blok Prostějova, tentokrát proti Nikole Pištělákové.

15:12
    Petra Kojdová propasírovala svůj útok mezi libereckým dvojblokem a je tu další oddechový čas domácího trenéra Gálíka.

16:12
    Hostující hráčky i přes veškerou snahu neudržely míč ve hře po smeči Nikoly Pištělákové.

17:12
    Helena Horká je zablokována, už pátý bodový blok Dukly a třetí proti hostující univerzálce.

18:12
    Chybu na prostějovském příjmu nad sítí trestá Michaela Candráková.

18:13
    Úspěšná ulívka Petry Kojdové.

19:13
    Technickým úderem se prosadila také Anna Šotkovská.

19:14
    Petra Kojdová se na hlavním kůlu prosadila útokem po lajně.

20:14
    Simona Kopecká úspěšně zakončila rozehru druhým úderem.

20:15
    Anna Šotkovská podává jen do sítě v momentě, kdy domácí trenér Gálík posílil blok Kohoutovou místo Kopecké.

21:15
    Michaela Candráková vytlouká prostějovský blok a Liberec si před koncovkou prvního setu udržuje šestibodový náskok.

21:16
    Další domácí podání kazí Candráková.

22:16
    Kristýna Šustrová se prosadila proti prostějovskému dvojbloku.

22:17
    Nikola Pištěláková je zablokována na handě.

23:17
    Po špatném příjmu domácího libera Dostálové měla Kristýna Šustrová těžkou pozici, přesto dokázala zabodovat.

23:18
    Juniorská smečařka Dukly pak podává do sítě.

24:18
    Nikola Pištěláková vyzrála na prostějovský dvojblok a je tu šest setbolů pro Duklu.

24:19
    Hrozbu ztráty prvního setu ještě odvrací Petra Kojdová, teď už ale bude moci útočit Liberec.

25:19
    Pištěláková měla nahrávku příliš nalepenou na síť, musela míč jen přehrát na soupeřovu polovinu, Prostějov si ale vůbec neporadil se zpracováním tohoto lehkého míče a první set končí vítězstvím Dukly Liberec 25:19.

0:0
    Začal druhý set.

0:1
    Na úvod druhého setu Nikola Pištěláková útočí do zámezí.

0:2
    Na opačném kůlu je Anna Šotkovská zablokována.

1:2
    Útok Candrákové středem sítě hostující blok ještě udržel ve hře, pak už se ale prosadila Nikola Pištěláková.

1:3
    Dlouhá rozehra plná úspěšných obranných zákroků na obou stranách, Petra Kojdová nakonec zakončila úspěšnou ulívkou.

2:3
    Anna Šotkovská uspěla na hlavním kůlu a snižuje.

3:3
    Další bodový příspěvek Anny Šotkovské, tentokrát při útoku z pipu.

3:4
    Nikola Pištěláková měla na ruce další liberecký bod, smečuje ale jen do pásky sítě.

3:5
    Michaela Candráková zaútočila do zámezí.

3:6
    Anna Šotkovská byla zablokována, domácí tým pak při snaze o udržení míče ve hře hrál čtyřikrát a Libor Gálík si vyžádal brzký oddechový čas.

3:7
    Kristýna Šustrová je zablokována, čtvrtý bod Prostějova v řadě.

3:8
    Šustrová zaváhala při odehrání míče zadarmo, nasměrovala jej jen do sítě a nahrazuje ji Lucia Mikšíková.

3:9
    Slovenská smečařka nevstupuje do zápasu dobře, útočila jen do bloku Bezhandolské a je tu další oddechový čas pro Duklu.

4:9
    Šestibodovou sérii Heleny Horké na podání přerušuje Nikola Pištěláková útokem z pipu.

4:10
    Úspěšný pipe sehrál také Prostějov, zakončila Helena Horká.

5:10
    Nikola Pištěláková opět zaútočila ze zadní zóny, tentokrát z kůlu a zapisuje pátý bod Liberce.

6:10
    Lucie Nová smečuje do autu.

7:10
    Úspěšná obrana Dukly, Lucia Mikšíková pak otevírá svůj bodový účet úspěšnou smečí z hlavního kůlu a oddechový čas si bere tentokrát Lubomír Petráš, trenér Prostějova.

7:11
    Lucia Mikšíková je po nástupu do hry podruhé zablokována.

8:11
    Také Lucie Nová na druhé straně je zablokována.

9:11
    Nedorozumění v útočné souhře Prostějova, nahrávačka Zatloukalová se nesešla s blokařkou Rutarovou.

9:12
    Lucia Mikšíková kazí podání.

10:12
    Laura Holubcová se postarala o desátý bod Liberce.

10:13
    Prostějov po špatném příjmu musel zahrát míč zadarmo přes, domácí hráčky pak ale nezvládli zpracování míče a nad sítí už měla snadnou práci Eva Rutarová.

10:14
    Eva Rutarová se prosadila středem sítě a Prostějov už vede o čtyři body.

10:15
    Helena Horká perfektně zasmečovala po lajně přímo na postranní čáru, což potvrdilo i video.

11:15
    Nikola Pištěláková se prosadila za hlavou nahrávačky Kopecké.

11:16
    Domácí hráčky mocně bojovaly o ubránění útoku Kojdové, nakonec se jim nepodařilo udržet míč ve hře.

11:17
    Několik nedůrazných útoků na obou stranách, jako první se do míče opřela až Petra Kojdová a hned zabodovala.

12:17
    Souhra Kopecké se zakončující Candrákovou slavila úspěch.

12:18
    Na první pokus byla Helena Horká ubráněna, pak ale prostějovská univerzálka dostala ještě jednu šanci a tu už beze zbytku využila.

12:19
    Veronika Bežandolská zaskórovala středem sítě.

13:19
    Podání Heleny Horké doplachtilo do zámezí.

13:20
    Petra Kojdová zaokrouhluje bodový účet Prostějova ve druhém setu povedenou ulívkou.

14:20
    Technický útok úspěšně využila také Laura Holubcová.

14:21
    Nikola Pištěláková útočí jen do blokující Veroniky Bežandolské.

15:21
    Blokem bodují také domácí proti útoku Horké ze zadní zóny.

15:22
    Lucie Nová vytlouká liberecký dvojblok.

15:23
    Nikola Pištěláková je znovu zablokována!

16:23
    Anna Šotkovská koriguje skóre druhého setu ze strany Dukly.

16:24
    Laura Holubcová podává do zámezí.

17:24
    Také servis Lucie Nové se nevešel do hřiště.

17:25
    A další blok Prostějova! Tentokrát proti Anně Šotkovské, druhý set tak ovládly Moravanky výsledkem 25:17.

0:0
    Začal třetí set.

0:1
    Petra Kojdová poprvé útočila jen do libereckého bloku, Prostějov ale udržel míč ve hře a Kojdová z druhé šance už nezaváhala.

1:1
    Nadvakrát se prosadila také na druhé straně Nikola Pištěláková.

1:2
    Při útoku Kojdové se Michaela Candráková dotkla sítě.

2:2
    Anna Šotkovská propasírovala svůj útok prostějovským dvojblokem.

2:3
    Dostálová výborně ubránila tvrdý pipe Horké, Šotkovská pak ale nasměrovala míč daleko do zámezí.

3:3
    O třetí vyrovnání v úvodu setu se postarala Michaela Candráková.

3:4
    Lucie Nová uspěla po lajně, Prostějov znovu úspěšně odztrátoval.

4:4
    Kristýna Šustrová se prosadila na hlavním kůlu.

5:4
    Až na devátý pokus vítězí v rozehře podávající tým, liberecký dvojblok Holubcová – Pištěláková zabodoval proti Lucii Nové.

5:5
    Eva Rutarová středem sítě útočila přímo na koncovou čáru.

6:5
    Kristýna Šustrová nadvakrát zabodovala na handě, rozehru zakončila úspěšným technickým útokem.

7:5
    Kristýna Šustrová pak přidává bod přímo z podání. První eso od poloviny úvodního setu.

8:5
    Anna Šotkovská zvyšuje už na 8:5 pro Liberec a hostující trenér Petráš si po tříbodové sérii Dukly bere oddechový čas.

8:6
    Středem sítě znovu uspěla Eva Rutarová.

9:6
    Lucie Nová podává do zámezí.

9:7
    Petra Kojdová zaútočila po své přihrávce a úspěšně.

10:7
    Eva Rutarová servíruje daleko do autu.

10:8
    Lucie Nová úspěšně zaútočila z pipu, liberecký blok se navíc dotkl sítě.

10:9
    Michaela Candráková útočí do zámezí a rozdíl ve skóre už je jen jednobodový.

11:9
    Dlouhá rozehra v niž Prostějov měl šanci vyrovnat, nakonec se ale při pipu Pištělákové Veronika Bežandolská dotkla sítě.

12:9
    Anna Šotkovská boduje z podání na přihrávající Kojdové, druhý oddechový čas pro hostujícího trenéra Petráše ve třetím setu.

12:10
    Tentokrát Kojdová přihrála perfektně a Bežandolská pak zabodovala středem sítě.

12:11
    Útok Nové sice domácí tým dokázal ubránit, pak ale nad sítí zase vládla Bežandolská.

12:12
    Skvělé zákroky obou liber, na konci je úspěšný blok Lucie Nové proti Candrákové a oddechový čas tentokrát využívá domácí trenér Gálík.

12:13
    A další prostějovský blok! Tentokrát proti Kristýně Šustrové.

12:14
    Petra Kojdová pak přidává bod přímo z podání a domácí trenér Gálík reaguje střídáním Mikšíkové místo Šustrové.

12:15
    Nikola Pištěláková je zablokována při pipu proti prostějovskému trojbloku a Libor Gálík si bere další timeout.

13:15
    Šestibodovou sérii Prostějova zakončila úspěšným pipem Anna Šotkovská.

13:16
    Lucia Mikšíková neměla jednoduchou pozici a smečuje do zámezí.

13:17
    Mikšíková je tentokrát zablokována.

14:17
    Nikola Pištěláková úspěšně zaútočila ze zadní zóny.

14:18
    Další dlouhou rozehru zakončila z hlavního kůlu Lucie Nová.

15:18
    Prostějov si v poli nedokázal poradit s lehčím útokem Pištělákové.

16:18
    Helena Horká je zablokována na hlavním kůlu.

17:18
    A další liberecký blok! Tentokrát Anny Šotkovské proti Lucii Nové.

17:19
    Další dlouhý boj, na konci rozehry zabodovala Helena Horká.

18:19
    Anna Šotkovská se prosadila na hlavním kůlu.

19:19
    Po úspěšné obraně domácích Nikola Pištěláková vyrovnává!

20:19
    Helena Horká smečuje do zámezí a Dukla otáčí vývoj třetího setu zase ve svůj prospěch!

20:20
    Eva Rutarová hrála na středu sítě ze záklonu, přesto dokázala propasírovat míč mezi blokující Michaelu Candrákovou a síť.

21:20
    Nikola Pištěláková se prosadila přes prostějovský dvojblok. Domácí trenér Gálík pak posiluje obranu nad sítí Kohoutovou místo Kopecké.

21:21
    Lucie Nová zasmečovala ke koncové čáře.

22:21
    Velmi dobře sehraný pipe domácích, prosadila se Nikola Pištěláková.

22:22
    Anna Šotkovská podává dobré dva metry za koncovou čáru.

22:23
    Michaela Candráková je zablokována Petrou Kojdovou! Prostějov získává mírně navrch.

23:23
    Lucia Mikšíková vytlouká prostějovský blok a jde se hrát o setbol.

23:24
    Bežandolská nad sítí nedokázala složit míč a Kojdová pak s trochou štěstí dokázala dostat balón mezi blok a síť.

24:24
    První prostějovský setbol odvrací Nikola Pištěláková, hostující hráčky odehrály míč v obraně do zámezí.

24:25
    Úspěšný útok Heleny Horké po lajně.

25:25
    Lucia Mikšíková z handy trefila svůj útok po lajně do rohu.

26:25
    Po špatném příjmu Prostějova Liberec dostal šanci zaútočit a Nikola Pištěláková posílá Duklu do vedení.

26:26
    Lucia Mikšíková podává do sítě.

26:27
    Nikola Pištěláková svůj lehký útok nasměrovala až za koncovou čáru.

26:28
    Chybný příjem Dukly razantně trestá Eva Rutarová a Prostějov vyhrává nesmírně důležitý set výsledkem 28:26!

0:0
    Začal čtvrtý set.

0:1
    Do čtvrtého setu lépe vstupuje Prostějov díky bloku proti Anně Šotkovské.

0:2
    Nikola Pištěláková smečuje do zámezí.

0:3
    Lucie Nová přidává eso na Anně Šotkovské a domácí trenér Gálík přerušuje hru oddechovým časem.

0:4
    Čtvrtý bod Prostějova povedeným diagonálním útokem přidává Petra Kojdová.

1:4
    Pištěláková spíše jen přehrála míč na prostějovskou polovinu, hosté se ale na bloku dotkli sítě.

2:4
    Nikola Pištěláková trefuje důležité eso.

2:5
    Další výborné podání Pištělákové a Prostějov musel hrát míč zadarmo přes, Slavíková ale šikovným úderem ke koncové čáře vyautovala z útoku Pištělákovou a Šotkovská pak útočí jen do prostějovského bloku.

3:5
    Petra Kojdová měla příliš krátkou nahrávku a technický úder pak nasměrovala do zámezí.

4:5
    Úspěšný blok domácích proti Kojdové.

5:5
    Petra Kojdová tentokrát už úspěšně zaútočila po lajně. Liberec si ale v průběhu rozehry vyžádal rozehru na prostějovský útok mimo anténky a úspěšně, bod tak jde na domácí stranu.

5:6
    Veronika Bežandolská se prosadila středem sítě.

6:6
    O vyrovnání se postarala Michaela Candráková.

6:7
    Lucia Mikšíková smečuje jen do sítě.

7:7
    Nikola Pištěláková se prosadila ze zadní zóny.

7:8
    Domácímu bloku je odpískána blokovaná nahrávka Michaely Zatloukalové.

7:9
    Laura Holubcová smečuje do zámezí.

7:10
    Další technická chyba domácích, Simona Kopecká se v roli zadní hráčky dopustila hry v útočné zóny nad horním okrajem sítě, oddechový čas pro Duklu.

7:11
    Lucia Mikšíková útočí jen do prostějovského dvojbloku.

8:11
    Nikola Pištěláková přerušila prostějovskou sérii úspěšným útokem z hlavního kůlu.

8:12
    Lucie Nová vrací Prostějovu čtyřbodový náskok.

9:12
    Zatloukalová nezvládla nahrávku, jasný dvoják.

10:12
    Pištěláková s Candrákovou zablokovali Lucii Novou.

11:12
    Další úspěšný blok domácích! Candráková se Šotkovskou zastavily útok Nové.

11:13
    Helena Horká už si poradila s libereckým blokem.

11:14
    Po chybě na libereckém příjmu se nahrávačka Kopecká dopustila taženého úderu.

11:15
    Šotkovská je zablokována a Prostějov už odskakuje na čtyřbodové vedení.

11:16
    Helena Horká zvyšuje už na 16:11 pro Prostějov.

11:17
    Lucie Nová přidává bod přímo z podání a Prostějov vede už o šest bodů.

11:17
    Místo Lucie Mikšíkové se do hry poprvé zapojuje Markéta Veselá.

11:18
    To však nezabránilo Lucii Nové k dalšímu esu!

12:18
    Se smečí Nikoly Pištělákové si Prostějov v poli nedokázal poradit.

12:19
    Helena Horká vrací Prostějovu sedmibodový náskok.

13:19

13:20
    Další bodový úspěch Heleny Horké, Prostějov rychlým tempem spěchá do finále.

14:20
    Nikola Pištěláková zabodovala z pipu.

14:21
    Úspěšná ulívka Heleny Horké.

15:21
    Pištěláková ještě udržuje alespoň teoretickou naději pro Duklu.

15:21
    Veronika Bežandolská byla zablokována, rozhodčí ale neviděli dotyk bloku, odpískali Prostějovu čtyři dotyky a video tento verdikt otáčí, rozehra se bude opakovat.

15:22
    Prostějov se vrací do sedmibodového vedení.

16:22
    Nikola Pištěláková úspěšně zaútočila z pipu.

16:23
    Helena Horká se štěstím vytlouká liberecký blok, míč o centimetry zamířil do zámezí.

17:23
    Nikola Pištěláková se prosazuje svým 29. bodem v zápasu.

17:24
    Helena Horká vytloukla liberecký dvojblok.

17:25
    Eva Rutarová na závěr zápasu vytloukla Annu Šotkovskou!

Konec zápasu

Volejbalistky Prostějova postupují do finále extraligy po výhře 3:1 v rozhodujícím pátém zápase semifinálové série proti Dukle Liberec.

Volejbalistky Liberce vstoupily do zápasu skvěle, když vedly 8:1 a i přes drobné komplikace dotáhly první set k vítězství 25:19.

Druhou sadu měl od úvodu pod kontrolou Prostějov a snadno vyhrál 25:17.

Třetí set nabídl nesmírně dramatickou podívanou. Liberec vedl 12:9, Prostějov to pak šestibodovou sérií otočil a vedl 18:14, Liberec ale brzy zase otočil na 20:19 ve svůj prospěch a v těsné koncovce vyhrál Prostějov 28:26.

Ve čtvrtém setu Prostějov rychle vybojoval čtyřbodový náskok, který Liberec sice dotáhl na 7:7, pak ale hosté převzali jasnou převahou nad průběhem setu a dovedli jej k přesvědčivému vítězství 25:17.

Prostějov tak nadále drží naději na prodloužení úctyhodné série deseti mistrovských titulů, ve finále ale bude výrazným outsiderem proti nejlepšímu současnému týmu extraligy Olomouci. (20:22:15)

Tomáš Kohlmann

VK Dukla Liberec: Vrábelová, Šotkovská, Kolářová, Kohoutová, Kopecká, Veselá, Pištěláková, Šustrvá, Mikšíková, Holubcová, Candráková, Gálíková – Dostálová
    VK Prostějov: Horká, Rutarová, Šmídová, Weidenthalerová, Kozmíková, Bežandolská, Nová, Zatloukalová, Kojdová, Toufarová – Slavíková

Rozhodčí: Činátl, Rychlík