Toronto – Boston 3:2 (kon.) | Carolina – Washington 5:0 (kon.) | Dallas – Nashville 2:3 (kon.)
Colorado – Calgary 6:2 (kon.)
Toronto Maple Leafs
3:2 (0:0, 3:2, 0:0) Stav série: 2:1
Boston Bruins
Úterý 16.04.2019, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference

To už je z mé strany vše. Dobrou noc! (04:00:56)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 34:36 (10:15, 16:11, 8:10)
    Zblokované střely – 16:14
    Vyhraná vhazování – 35:28
    Trestné minuty – 6:6
    Hity – 42:33

Nutno dodat, že po vyhecovaném druhém utkání se dnes hrálo velice korektně. Vylučovalo se jen za běžné fauly a přestupky.

Je konec! Toronto přestálo i power-play soupeře a ve třetím utkání série tak vítězí 3:2!

Góly dnes padaly pouze ve druhé třetině, která nabídla skvělou podívanou. Hokejisté Toronta se ujali vedení ve 23. minutě, když puk, který zůstal ležet u Raskových betonů, dorazil za brankovou čáru Trevor Moore. Hosté však rychle srovnali dorážkou Davida Krejčího. V polovině utkání Leafs bleskově využili přesilovku, když se po Johnsonově nabídce trefil do odkryté části branky Auston Matthews. Kanadský celek pak byl lepší a zvýšil i na 3:1. K tomu domácím pomohla další přesilovka, kterou zužitkoval po perfektní Tavaresově nahrávce Andreas Johnsson. Také Bruins si ovšem pomohli v početní výhodě, 38 sekund před přestávkou v ní zaznamenal kontaktní zásah Charlie Coyle.

Ve třetí části atraktivní hokej pokračoval. Domácí nechtěli jen bránit výsledek a tak byly k vidění šance na obou stranách. Tu největší hostující měl asi David Krejčí, ovšem do jeho bekhendové kličky si lehl brankář Andersen. Bruins pak nepomohla ani více než minutová hra bez gólmana.

Stav série – 2:1 na zápasy

59:59 Mitchell Marner v závěrečných sekundách takto obětavě blokoval střely Davida Pastrňáka.

59:59
    David Pastrňák měl poslední šanci s utkáním něco udělat! Skvělou práci však odvedl Marner, který zblokoval obě jeho střely z osy hřiště!

59:49
    Pastrňák nahazoval od modré čáry, puk byl tečován mimo!

59:24
    Nepřehledná situace před domácí brankou. Nikdo z hráčů Bostonu se ale k zakončení nedostal!

59:08
    Ještě menší zdržení. Bergeron zlomil při buly hůl a musí pro novou.

59:08
    Tentokrát vyhazoval Zajcev. Tečovaný puk skončil někde v prostoru střídaček.

59:02
    Zakázané uvolnění Leafs.

58:55
    Bruins si vyžádali oddechový čas, jejich branka už zůstane prázdná.

58:49
    Hosté už hrají bez brankáře!

57:52
    Mohlo být hotovo! Kapanen trefil z pravého kruhu tyčku!

57:41
    Domácí teď byli pod tlakem. Torey Krug dostal přihrávku na levou stranu, naznačil střelu a zajel s kotoučem až za branku. Tam ho ale ztratil a Toronto se osvobozuje.
    56:51 Andersen takto vychytal Krejčího.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 23. Moore (Rielly, Ennis), 31. Matthews (A. Johnsson, Marner), 38. A. Johnsson (Tavares, Matthews) – 24. Krejčí (DeBrusk, Kuhlman), 40. Coyle (Heinen, Grzelcyk)

Toronto Maple Leafs: Andersen (Hutchinson) – Hainsey, Rielly (A), N. Zajcev, Muzzin, Dermott, Gardiner – Marner, Tavares (A), Hyman – Kapanen, Matthews, A. Johnsson – Co. Brown, W. Nylander, Marleau (A) – Moore, F. Gauthier, Ennis.
    Boston Bruins: T. Rask (Halák) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Kampfer, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Kuhlman, Krejčí, DeBrusk – Backes (A), Coyle, Heinen – Wagner, Acciari, Nordström.

Rozhodčí: Rehman, Rooney – Murphy, Cormier

Diváci: 19 611