Toronto – Boston 3:2 (kon.) | Carolina – Washington 5:0 (kon.) | Dallas – Nashville 2:3 (kon.)
Colorado – Calgary 6:2 (kon.)
Carolina Hurricanes
5:0 (1:0, 2:0, 2:0) Stav série: 1:2
Washington Capitals
Úterý 16.04.2019, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference

Československá stopa v utkání:

Petr Mrázek (CAR) 60 minut, 18 zákroků, 0 gólů, 100,0%
    Jakub Vrána (WSH) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:05 (04:11:44)

1. Warren Foegele (CAR) 2+1
    2. Dougie Hamilton (CAR) 2+0
    3. Jordan Staal (CAR) 0+2

Statistiky: Střely na bránu: 45-18; Zablokované střely: 9-8; Vhazování: 46%-54%; Hity: 52-34; Přesilové hry: 2/5-0/4; Trestné minuty: 15-17.

Washington se po dvou domácích výhrách přesunul do Caroliny, kde odehrál velice špatný zápas. Capitals se během druhé třetiny dostali pouze k jedné střele na bránu, což mluví za vše. Hurricanes dnes naopak hýřili pohybem a zaslouženě vyhráli, když se dvakrát prosadili Warren Foegele a Dougie Hamilton, kteří navíc byli blízko hattricku. Carolina snížila stav série na 2:1 a Petr Mrázek vychytal čisté konto. Výsledek zápasu v PNC Areně. Carolina Hurricanes 5 Washington Capitals 0.

59:22
    Dougie Hamilton dostal dvě minuty za vysokou hůl a Carolina dohraje dnešní skvělý zápas v oslabení.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

57:35
    Vyloučený Jakub Vrána je zpět na ledě a Capitals hrají po návratu českého útočníka v plném počtu hráčů.

57:21
    Hurricanes napřáhli od modré čáry k táhlé střele s příklepem, kterou Braden Holtby vyrazil vyrážečkou.

57:15
    Dougie Hamilton se dostal u levé tyče ke střele bekhendem a mohl zkompletovat hattrick, Braden Holtby byl ale proti a sevřel puk mezi rukavicemi.

55:35
    Jakub Vrána dostal dvě minuty za vysokou hůl a Washington dohrává většinu zápasu ve čtyřech.
    55:35 Brock MCGINN - 5:0

55:35
    Carolina právě vstřelila branku!
    BROCK MCGINN si nyní najel v levém kruhu na nádhernou diagonální přihrávku Jordala Staala z pravého křídla a rychlou střelou zápěstím mezi betony Bradena Holtbyho zamířil pod horní tyč – Carolina vede vysoko 5:0! "That's Hockey Baby!" Asistence: Jordan Staal a Jordan Martinook.

55:09
    Hurricanes na levém křídle vystřelili od modré čáry a Braden Holtby kotouč podržel. Komerční přestávka.

55:01
    Vyloučený Brett Connolly je zpět na ledové ploše, pro hosty je to ale slabá útěcha. Prohrávají vysoko 4:0.

54:46
    Jaccob Slavin nevyslyšel klepání spoluhráče holí o led a od modré čáry zamířil do náruče Bradena Holtbyho.

54:15
    Petr Mrázek vyjel ze své brány do levého kruhu, aby po vyhození Capitals pomohl svému týmu rozehrát.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 10. Foegele (Faulk, B. McGinn), 27. Foegele (Aho, T. Teräväinen), 32. D. Hamilton (J. Staal, Slavin), 50. D. Hamilton (Slavin, Foegele), 56. B. McGinn (J. Staal, Martinook)

Carolina Hurricanes: Mrázek (McElhinney) – Slavin, D. Hamilton, Pesce, Faulk (A), H. Fleury, T. van Riemsdyk – Niederreiter, Aho, T. Teräväinen – Svečnikov, J. Staal (A), Williams (C) – Ferland, Wallmark, Martinook – Foegele, McKegg, B. McGinn. Hlavní trenér: Rod Brind'Amour.
    Washington Capitals: Holtby (Copley) – Orlov, Niskanen, Carlson, Jensen, Orpik (A), Djoos – Ovečkin (C), Bäckström (A), T. Wilson – J. Vrána, Kuzněcov, Oshie – Hagelin, Eller, Connolly – Burakovsky, Dowd, Stephenson. Hlavní trenér: Todd Reirden.

Rozhodčí: Eric Furlatt, Dan O'Halloran. Čároví: Devin Berg, Scott Cherrey

Diváci: 18783