Columbus – Tampa 7:3 (kon.) | Pittsburgh – NY Islanders 1:3 (kon.) | St. Louis – Winnipeg 1:2 (po pr.)
Vegas – San Jose 5:0 (kon.)
St. Louis Blues
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1) Stav série: 2:2
Winnipeg Jets
Středa 17.04.2019, 03:30 • Enterprise Center, St. Louis • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

To už je z mé strany pro dnešek vše. Přeji úspěšný vstup do pracovního dne! (06:45:19)
    Jets slaví důležitou výhru. Do St. Louis odjížděli za stavu 0:2 na zápasy. Na ledě Blues však vyhráli obě utkání.

1. Kyle Connor (WPG) 1+1
    2. Jordan Binnington (STL) 37 zák., 2 góly, 94,9 %
    3. Mark Scheifele (WPG) 1+1

Hokejisté Winnipegu vítězí v St. Louis 2:1 v prodloužení a série se stěhuje zpět do jejich arény za vyrovnaného stavu 2:2 na zápasy! V tomto souboji tak zůstávají stoprocentní hostující týmy.

Viděli jsme parádní a dramatický zápas. Skvěle chytali gólmani a skóre se tak měnilo až ve třetí třetině. Domácí do ní vstoupili v početní výhodě a tu hned v čase 40:35 zužitkoval střelou z levého kruhu Vladimir Tarasenko. Ve 48. minutě ovšem hostům vyšla rychlá akce a Connorovu nabídku pohotově tečnul za záda Binningtona Mark Scheifele.

Zápas tak dospěl až do prodloužení. V jeho 7. minutě zaúřadovala elitní formace Jets. Scheifeleho střelu z levého kruhu ještě vyrazil Binnington, ovšem sám Scheifele volný puk dojel a předložil ho před odkrytou branku Kyleovi Connorovi, který se nemýlil.

66:02 Kyle CONNOR - 1:2

66:02
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Hosté v prodloužení vítězí! Blake Wheeler zavezl puk po levém křídle do útočného pásma. Na kruhu ho přenechal za ním jedoucímu Markovi Scheifelemu, jehož střelu Binnington vyrazil. Volný puk však dojel opět Scheifele, který ho poslal před branku na hůl KYLEA CONNORA a ten měl před sebou už jen odkrytou klec. Asistence: Mark Scheifele a Blake Wheeler.

65:43
    Nahození Laineho podržel Binnington v lapačce. Dojíždějící Scheifele se chyby gólmana Blues nedočkal.

65:21
    Bryan Little byl proti obraně Blues sám. Pietrangelo ho připravil o puk i stabilitu.

65:02
    Jets tak stihli i vystřídat. Střela Nikolaje Ehlerse byla sražena do ochranné sítě, takže střídat už mohou i domácí hráči.

64:45
    Hosté se nemohou dostat ze své obranné třetiny. Lowry, Copp a Tanev výborně forčekují.

64:08
    Bortuzzo nahrál puk spoluhráči rukou. Vhazuje se v obranném pásmu Blues.

63:29
    Scheifele s Connorem jeli na jediného domácího obránce Coltona Parayka. Ten však přihrávku prvně jmenovaného zablokoval!

63:08
    Zakázané uvolnění domácích. Hra se stěhuje před Binningtona.

62:47
    Fabbri objel s pukem branku a vytáhl ho na modrou, odkud pálil Alex Pietrangelo. Hellebuyck kotouč odrazil vyrážečkou do rohu.

61:54
    Schwartz posílal z rohu kotouč do ohně. Obrana Winnipegu si poradila.

61:24
    Další střela hostí už mezi tyče mířila. Binnington si pro ni sáhl lapačkou.

60:52
    Hosté zahrozili v prodloužení jako první. Mark Scheifele ale netrefil branku.

60:01

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 41. Tarasenko (Pietrangelo, R. O'Reilly) – 48. Scheifele (Connor, Wheeler), 67. Connor (Scheifele, Wheeler)

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo (C), Dunn, Parayko, Bouwmeester, Bortuzzo, Edmundson – Tarasenko (A), R. O'Reilly, B. Schenn – Perron, Sundqvist, Schwartz – Thomas, Bozak, Maroon – Steen (A), Barbašev, Fabbri.
    Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Trouba, Morrissey, Byfuglien (A), Chiarot, T. Myers, D. Kulikov – Wheeler (C), Scheifele (A), Connor – Laine, Little, Ehlers – B. Tanev, Lowry, Copp – Roslovic, K. Hayes, Perreault.

Rozhodčí: Joannette, McIsaac – Amell, Smith

Diváci: 18 346