Toronto – Boston 4:6 (kon.) | Dallas – Nashville 5:1 (kon.) | Colorado – Calgary 3:2 (po pr.)
Dallas Stars
5:1 (4:0, 1:0, 0:1) Stav série: 2:2
Nashville Predators
Čtvrtek 18.04.2019, 02:00 • American Airlines Center, Dallas • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

Československá stopa v utkání:

Radek Faksa (DAL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:16
    Roman Polák (DAL) 0+0, 3 střely, čas na ledě 19:47 (04:57:43)

1. Roope Hintz (DAL) 2+0
    2. John Klingberg (DAL) 0+3
    3. Ben Bishop (DAL) 34 zák., 1 gól, 97,1%

Statistiky: Střely na bránu: 29-35; Zablokované střely: 31-15; Vhazování: 53%-47%; Hity: 31-25; Přesilové hry: 3/6-0/2; Trestné minuty: 6-14.

Dallas nasypal do sítě Nashvillu v první třetině čtyři góly a vyhnal z brány Pekku Rinneho, který inkasoval tři ze čtyř gólů nad lapačkou a zároveň během přesilové hry Stars. Výhru domácího týmu režíroval Roope Hintz, který vstřelil dva góly. Roman Josi sice připravil v závěrečné části Bena Bishopa o čisté konto, stav série je ale vyrovnán 2:2. Konečný výsledek jednoznačného zápasu v Dallasu. Dallas Stars 5 Nashville Predators 1.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

57:31
    P. K. Subban se za bránou Dallasu střetl s Roopem Hintzem, který ho poslal ramenem k ledu. Hra byla krátce na to přerušena a následuje komerční blok.

57:01
    Zachmuřený Pekka Rinne sleduje zbytek utkání ze střídačky poté, co v první části inkasoval čtyři góly.

56:02
    Dallas má utkání pevně pod kontrolou a nic na tom nezměnil ani fakt, že Ben Bishop přišel o čisté konto.

55:25
    Vyloučený Roman Josi je zpět na ledě a Predators po návratu svého kapitána opět hrají v plném počtu.

54:22
    Alexandr Radulov vystřelil na bodu pravého kruhu a puk se od masky Juuseho Sarose odrazil do ochranné sítě! Slibná příležitost a střela.

53:39
    Stars se dostali na bodu levého kruhu ke střele, kterou na přední tyči Juuse Saros vyrazil vyrážečkou mimo.

53:25
    Roman Josi byl vyloučen na dvě minuty za podražení poté, co fauloval v levém rohu obranného pásma.

53:16
    Ryan Ellis na pravém křídle vypálil bez přípravy a jeho rána od modré čáry byla hráči Dallasu zablokována.

52:50
    Craig Smith se na levém křídle dostal k nahození, které skončilo v lapačce Bena Bishopa. Komerční přestávka.

52:27
    Teď už hokej tak plynulý není. Oba týmy vyhodily puk na zakázané uvolnění. Naposledy domácí hráči Dallasu.

51:57
    Hra je z obou stran hodně plynulá a přelévá se z jedné strany na druhou, ovšem bez nějaké brankové šance.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 4. Hintz (J. Klingberg, Seguin), 5. Radulov (Lindell, Dowling), 9. Cogliano (Comeau, Lindell), 14. Zuccarello (J. Klingberg, Spezza), 31. Hintz (J. Klingberg) – 49. Josi (Johansen, Ellis)

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – Lindell, J. Klingberg (A), Heiskanen, R. Polák, Oleksiak, Lovejoy – Ja. Benn (C), Seguin (A), Radulov – Dickinson, Hintz, Zuccarello – Cogliano, Faksa, Comeau – Dowling, Spezza, Pitlick. Hlavní trenér: Jim Montgomery.
    Nashville Predators: Rinne (14. Saros) – Josi (C), Ellis (A), Ekholm, P. K. Subban, Hamhuis, Fabbro – F. Forsberg, Johansen (A), Arvidsson – Mikael Granlund, Turris, C. Smith – Sissons, Bonino, Watson – Salomäki, Järnkrok, Grimaldi. Hlavní trenér: Peter Laviolette.

Rozhodčí: Francois StLaurent, Kevin Pollock. Čároví: Devin Berg, Scott Cherrey

Diváci: 18532