Toronto – Boston 4:6 (kon.) | Dallas – Nashville 5:1 (kon.) | Colorado – Calgary 3:2 (po pr.)
Colorado Avalanche
3:2 (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0) Stav série: 3:1
Calgary Flames
Čtvrtek 18.04.2019, 04:10 • Pepsi Center, Denver • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký den a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou. (07:24:32)

Československá stopa v utkání

Michael Frolík (CGY) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:19

1. Mikko Rantanen (COL) 2+0
    2. J. T. Compher (COL) 1+0
    3. Philipp Grubauer (COL) 35 zák., 2 góly, 94,6%

Střely na branku: 52 – 37

Je dobojováno. Calgary v utkání dlouho vedlo, v závěru třetí třetiny však domácí srovnali stav a vynutili si nastavenou hrací dobu. Ve jednasedmdesáté minutě pak prodloužení rozhodl Mikko Rantanen, který tak svým druhým zásahem v utkání rozradostnil své spoluhráče. Colorado tak vede na zápasy už 3:1 a jak už bylo zmíněno, do Calgary bude cestovat s mečbolem, který se pokusí proměnit už v dalším duelu.

70:23 Mikko RANTANEN - 3:2

70:23
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Tak prodloužení je u konce, nakonec trvalo necelých jedenáct minut. Z levé strany našel na pravém kruhu Söderberg volného MIKKU RANTANENA, který poté střelou z první propálil Smithe – 3:2. Na ledě pak propukla obrovská radost domácích, aby ne. Před odletem do Calgary mají totiž mečbol. Asistence: Carl Söderberg a Gabriel Landeskog.

70:01
    Domácí celek je už v plném počtu.

69:43
    Další osvobození domácích a vypadá to, že už Avalanche oslabení zvládnou.

69:22
    Mark Giordano pálil od modré čáry a jeho pokus se snažil tečovat jeho spoluhráč. Grubauer však včas zasáhl a podržel svůj tým. Hra je přerušena a vhazovat se bude po jeho levé ruce.

68:55
    Domácí získali ve svém teritoriu puk a okamžitě ho vyhodili až před branku hostů. Šetří tak cenné vteřiny ze svého oslabení.

68:10
    Hosté zakládají přesilovkovou akci a budou se snažit tuto využít. Už jsou v pásmu domácích a kombinují před Grubauerem.

68:01
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Ian Cole – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

67:16
    Před jeho brankou to znovu vřelo. Obrana Calgary mu tentokráte pomohla a dostala puk do své moci. Hosté tak mohou opustit obrannou třetinu a jít do další útočné akce.

66:48
    Domácí poté před Smithem ano a hostující brankář musel vytasit další přesný zákrok. Domácí před ním měli velký tlak, který končí na jeho dalším zákroku.

65:50
    Po nepřesné střele domácích se k puku dostali hráči Calgary a zatáhli ho do útočného pásma. Před Grubauerem ale nic nevymysleli.

64:44
    Domácí udrželi útočné pásmo, poté ale před Smithem už nezahrozili. Hosté tak s kotoučem na svých holích směřují před domácí branku.

64:34
    Mike Smith zasáhl proti střele Nathana MacKinnona a znovu je hra přerušena. Vhazovat se tak bude znovu před ním, konkrétně po jeho pravé ruce.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 49. Compher (Calvert, Nieto), 58. Rantanen (MacKinnon, Barrie), 71. Rantanen (Söderberg, Landeskog) – 24. E. Lindholm (Giordano), 47. D. Ryan (Välimäki, Tkachuk)

Colorado Avalanche: Grubauer (Varlamov) – E. Johnson (A), Cole, Barrie, Zadorov, Nemeth, Makar – Kerfoot, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Rantanen, Söderberg, C. Wilson – Calvert, Compher, Nieto – G. Bourque, Jost, Andrighetto.
    Calgary Flames: M. Smith (Rittich) – Brodie, Giordano (C), Hamonic, Hanifin, R. Andersson, Välimäki – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – Frolík, Backlund (A), Tkachuk – Neal, Jankowski, S. Bennett – Hathaway, D. Ryan, Mangiapane.

Rozhodčí: Trevor Hanson, Brad Meier – Michel Cormier, Brian Murphy

Diváci: 18 102