Plzeň – Hr. Králové 2:1 (3:0 po s.s.) | Letohrad – Pardubice 2:0 (kon.)
po s.s. (3:0)
HBC Plzeň
2:1 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0) Stav série: 3:2
HBC Hradec Králové 1988
Pátek 19.04.2019, 13:00 • Hokejbalová hala • Coalsoft play-off Extraligy • Čtvrtfinále

Ondřej Benedikt (obránce HBC Plzeň): Byli jsme postavení před jasné karty, každý tým chtěl postoupit. My jsme pro to udělali maximum, celý týden jsme se snažili soustředit hlavně na dnešní zápas. Bylo to drama, myslím si, že zápas měl úplně všechno, co play-off má mít a jsem rád, že štěstí bylo na naší straně a my jsme ti, co postupují dál. (17:44:09)

Petr Novák (útočník HBC Hradec Králové 1988): Myslím si, že to byl klasický pátý zápas, kdy jde opravdu o hodně. Je to hodně o tom, kdo to zvládne hlavou – jednotliví hráči a oba týmy. Bylo to hodně nervózní utkání. Za mě hodně kvalitní zápas, myslím si, že oba týmy chtěly vyhrát, nikdo to nezavřel a nebál se. My jsme sice dali první gól, Plzeň rychle srovnala, pak se hra přelévala. Oba týmy měly šanci to rozhodnout a nakonec závěr byl buď a nebo. My jsme měli šanci na konci, Plzeň mohla rozhodnout v prodloužení, několikrát nás podržel skvěle chytající gólman a nájezdy už jsou loterie. Plzeň byla kvalitnější v koncovce, takže zaslouženě postoupila.

Duel je u konce!

Dnes to bylo pořádné drama. Po první třetině se šlo do kabin za bezbrankového stavu, ve druhé se nejprve prosadil hostující Hrabica, za necelé tři minuty se rozvlnila síť i na druhé straně, a to zásluhou Erika Polívky. Po druhé třetině byl stav utkání vyrovnaný 1:1 a nic se na tom nezměnilo ani po třetí patnáctiminutovce. Na řadu přišlo desetiminutové prodloužení, ale protože ani tam se žádná střela neujala, o vítězi tak musely rozhodnou až samostatné nájezdy. Plzeň proměnila všechny tři, hosté ani jeden.

Do semifinále play-off postupují Plzeňští, naopak Hradci skončila sezóna.

55:00
    V samostatných stříleních zvítězil tým HBC Plzeň.
    Hned první samostatný nájezd je vítězný! JIŘÍ BENEDIKT dal vítězný gól prudkou střelou, na kterou byl Brykner krátký. Plzeň tak slaví postup do semifinále!