Boston – Toronto 1:2 (kon.) | Calgary – Colorado 1:5 (kon.) | Nashville – Dallas 3:5 (kon.)
Boston Bruins
1:2 (0:0, 0:0, 1:2) Stav série: 2:3
Toronto Maple Leafs
Sobota 20.04.2019, 01:10 • TD Garden, Boston • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference

Ode mě je to dnes vše. Přeji příjemné usínání či vstávání. Zase někdy u NHL na počtěnou! (03:54:26)

3. Tuukka Rask (BOS) 25 zák., 2 góly, 92,6%

Je hotovo! Toronto v krásném a velice důležitém duelu přetlačilo Boston a jde do trháku.

Hrálo se opravdu opatrně a ani jeden celek nechtěl chybovat. Branky také padaly až ve třetí třetině, a to speciálně v poslední desetiminutovce. Vyrovnaný stav roztrhl Auston Matthews, kterého dvě minuty na to doplnil Kasperi Kapanen. David Krejčí v poslední minutě jen snížil, ke srovnání se ale domácí již nedostali a prohrávají druhý domácí duel v sérii.

STAV SÉRIE: 2:3
    Střely na branku: 29:27
    Diváci: 17 565

60:00
    Tak Brad Marchand ještě stihl vystřelit, ale jeho rána k levé tyčce skončila na pozorném Andersenovi a Toronto v důležitém pátém utkání vítězí!

59:59
    Po buly nezachytil kotouč David Pastrňák a Torontu se povedlo vyhodit. Do konce duelu zbývá poslední sekunda, z tohoto snad ani branka vstřelit nejde.

59:47
    John Tavares hned po vhazování lehce zbrklý. Vyhodil na branku, kterou ale netrefil. Píská se zakázané uvolnění a vhazovat se bude před brankou Frederika Andersena.

59:42
    David Pastrňák neviděl signalizaci ofsajdu a zapojil se do hry. Nyní to měl být nejspíše úmyslný ofsajd, ale nakonec se vhazuje ve střední třetině.

59:17
    Situace ofsajdová nebyla a pokračuje se tedy za stavu 2:1 pro hosty! Čeká nás parádní poslední minuta tohoto důležitého utkání!

59:17
    Sudí ale opět pracují s videem. Posuzuje se ofsajdová pozice, takže se volá do Toronta!
    59:17 David KREJČÍ - 1:2

59:17
    Bruins právě vstřelili branku!
    David na Davida a máme tu drama! David Pastrňák si najel na pravý kruh a zachoval naprosto chladnou hlavu. DAVID KREJČÍ od něj dostal přihrávku k levé tyčce a svižným zakončením zaručil pořádně zajímavou koncovku duelu! Asistence: David Pastrňák a Torey Krug.

58:23
    Domácí hrají v šesti, ale nemají téměř žádný tlak. Torontu se již několikrát povedlo vyhodit a je obrovsky blízko k zisku důležitého pátého utkání v sérii.

57:36
    Nejdříve sudí neodpískali icing Toronta, což se naopak na druhé straně v opačném pořadí pískalo. Tohle se nelíbilo zaplněné aréně, ale sudí takto rozhodli a vhazuje se před Raskem.

57:05
    Domácí to nyní dost překombinovali! Charlie McAvoy byl u pravého kruhu a mohl zakončovat, ale puk poslal ještě na spoluhráče do brankoviště. Frederik Andersen to ale přežil. Boston hraje v šesti!

Střely na branku: 22:27

56:20
    Charlie Coyle rozjel akci a u levého mantinelu našel Marcuse Johanssona. Ten po ledě zakončoval ke vzdálenější tyčce, ale Frederik Andersen puk srazil mimo ledovou plochu. Komerční pauza.

David Panuška

Branky a nahrávky: 60. Krejčí (Pastrňák, Krug) – 52. Matthews (Muzzin, Kapanen), 54. Kapanen (A. Johnsson, Rielly)

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – Chára, McAvoy, Krug, Carlo, J. Moore, Grzelcyk – Marchand, Bergeron, Heinen – DeBrusk, Krejčí, Pastrňák – Ma. Johansson, Coyle, Backes – Kuraly, Acciari, Wagner.
    Toronto Maple Leafs: Andersen (Hutchinson) – Rielly, Hainsey, Muzzin, N. Zajcev, Gardiner, Dermott – Hyman, Tavares, Marner – A. Johnsson, Matthews, Kapanen – Marleau, W. Nylander, Co. Brown – Ennis, F. Gauthier, Moore.

Rozhodčí: Furlatt, O'Halloran, McIsaac – Barton, Pancich