Boston – Toronto 1:2 (kon.) | Calgary – Colorado 1:5 (kon.) | Nashville – Dallas 3:5 (kon.)
Nashville Predators
3:5 (1:1, 1:3, 1:1) Stav série: 2:3
Dallas Stars
Sobota 20.04.2019, 21:00 • Bridgestone Arena, Nashville • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

Československá stopa v utkání:

Radek Faksa (DAL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:58
    Roman Polák (DAL) 0+1, 1 střela, čas na ledě 21:03 (00:03:54)

1. Alexandr Radulov (DAL) 2+0
    2. Jason Dickinson (DAL) 2+0
    3. Jamie Benn (DAL) 0+3

Statistiky: Střely na bránu: 33-26; Zablokované střely: 9-15; Vhazování: 53%-47%; Hity: 23-24; Přesilové hry: 0/1-0/2; Trestné minuty: 6-4.

Dallas dokázal navázat na vysoké domácí vítězství, a pokud zvládne i nadcházející zápas, na svém ledě může slavit postup. Stars vedou v sérii 3:2 a velkou zásluhu na tom má Alexandr Radulov, který vstřelil dva góly, zatímco kapitán Jamie Benn zaznamenal tři asistence. Konečný výsledek. Nashville Predators 3 Dallas Stars 5.

59:17
    Rocco Grimaldi nedokázal na levém křídle udržet útočné pásmo a vracel se pro puk do obranné zóny.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

57:40
    Pekka Rinne už je na střídačce a Preds se snaží snížit na rozdíl branky při hře bez brankáře.

57:21
    Dallas vyhodil puk na zakázané uvolnění a hra se přesunula zpět před brankáře Bena Bishopa.

56:34
    Predators se v rychlém sledu dostali snad k šesti střelám, drtivá většina z nich ale byla zablokována.

55:36
    Jason Dickinson si vyšlápl v rohu obranného pásma na Filipa Fersberg, který se těžko sbíral z ledu.

54:55
    Roman Josi vystřelil na levém křídle z ostrého úhlu a Pekka Rinne kotouč zmrazil pod lapačkou. Přestávka.

53:40
    Další zakázané uvolnění, které se tentokrát pískalo proti domácím hokejistům Nashvillu Predators.

52:52
    Brian Boyle vystřelil po přihrávce zpoza brány z bodu pravého kruhu a připravený Ben Bishop puk zachytil.

51:56
    Roman Josi v levém kruhu vystřelil zápěstím a připravený Ben Bishop dokázal puk přikrýt lapačkou.

50:45
    Oba týmy vyvolaly před bránou soupeře v rychlém sledu obrovský závar, Pekka Rinne a vzápětí na opačné straně Ben Bishop ho ale dokázali přečkat. Stále 3:5.

50:20
    Predators se na levém křídle ocitli v postavení mimo hru a hra byla vykázána do středního pásma hřiště.

50:04
    Hra byla přerušena a za dvoubrankového vedení Dallasu dostává prostor krátká reklamní přestávka.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 7. Grimaldi (Josi, Ellis), 30. Johansen (F. Forsberg, Josi), 43. Turris (Mikael Granlund) – 14. Dickinson (Hintz, R. Polák), 21. Radulov (Seguin, Ja. Benn), 28. Radulov (Ja. Benn), 36. Seguin (Ja. Benn), 42. Dickinson

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi (C), Ellis (A), Ekholm, P. K. Subban, Hamhuis, Fabbro – F. Forsberg (A), Johansen, Arvidsson – Mikael Granlund, Sissons, Järnkrok – Watson, Bonino, C. Smith – B. Boyle, Turris, Grimaldi. Hlavní trenér: Peter Laviolette.
    Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – Lindell, J. Klingberg (A), Heiskanen, R. Polák, Oleksiak, Lovejoy – Ja. Benn (C), Seguin (A), Radulov – Dickinson, Hintz, Zuccarello – Cogliano, Faksa, Comeau – Dowling, Spezza, Pitlick. Hlavní trenér: Jim Montgomery.

Rozhodčí: Brian Pochmara, Wes McCauley. Čároví: Brad Kovachik, Ryan Daisy

Diváci: 17633