Finsko – Česko 2:4 (kon.) | USA – Rusko 6:3 (kon.) | Bělorusko – Kanada 1:11 (kon.)
Slovensko – Švédsko 1:5 (kon.)
Slovensko
1:5 (0:1, 1:2, 0:2)
Švédsko
Neděle 21.04.2019, 19:40 • Fjallraven Center, Ornskoldsvik • Mistrovství světa do 18 let • Skupina B

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:52:02)

Utkání sledovalo 1 831 diváků.

Statistiky

Střely na branku: 27:54
    Zásahy brankářů: 49:26
    Úspěšnost brankářů: 90,74 % : 96,30 %
    Trestné minuty: 14:8

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni Artur Turanský a Victor Söderström.

Utkání je u konce a favorit se raduje z jasné výhry 5:1. Slovensku nešlo upřít snahu nepříznivý výsledek upravit, či dokonce zvrátit, koncovka však dnes nebyla silnou stránkou tohoto týmu. A tak ve třetí třetině pouze dvakrát udeřilo na druhé straně, ve 49. minutě se zblízka z dorážky prosadil Oscar Lawner a v 57. minutě ve vlastním oslabení potrestal Hlavajovu nepovedenou rozehrávku střelou do prázdné branky Zion Nybeck. Švédsko tak porazilo Slovensko 5:1 a se šesti body je v tabulce skupiny B na třetím místě. Slovensko stále čeká na první body a je páté.

59:18
    Další střela Slovenska byla z velmi ostrého úhlu a na branku vůbec nešla.

58:42
    Švih Valigury přes obránce skončil u Wallstedta, ten zasáhl svým levým betonem.

57:07
    Švédsko je v plném počtu.
    56:58 Zion NYBECK - 1:5

56:58
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Oj, Slovensko dostalo další gól při vlastní přesilovce. Hlavaj chtěl rozehrát, jenže puk poslal přesně na hůl ZIONA NYBECKA a ten už mířil do opuštěné branky – 1:5. Bez asistence.

56:49
    Puk letí přes všechny čáry až k Hlavajovi.

55:58
    Až teď se Slovensko dostalo do útočného pásma na souvislejší časový úsek, stále ale nepřichází střela, se kterou by měl mít Wallstedt potíže.

55:07
    Slovensko si zahraje ještě jednu přesilovku, dvě minuty z vysokou hůl dostal Tobias Björnfot.

54:53
    Mudrák si holí klepl o přihrávku, dostal ji, pak byl ale ubráněn a do zakončení se nedostal.

53:59
    Z pravé strany si do útočného pásma najel Valigura, švih přes obránce ale Wallstedt zvládl zkrotit a svým zákrokem přerušil hru.

52:51
    Přihrávka na Holmströma, ten se už už odpoutával od svého strážce. Regulérní sólo z toho nebylo, Hlavaj výpad za pomoci obrany zvládl vyřešit.

51:48
    Hra teď plyne v opravdu rychlém tempu, hraje se bez zbytečných přerušení. No a Švédové si v poklidu hlídají svůj náskok.

50:58
    Brejk čtyř na dva byl zakončen ze švédské strany ranou z pravého kruhu, Hlavaj se zvládl přemístit a betonem vykopnout.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 25. Sojka (Čajkovič) – 1. Bjerselius, 28. Henriksson (Broberg, Söderström), 32. Nybeck (Broberg, Wallstedt), 49. Lawner (Broberg), 57. Nybeck

Slovensko: Hlavaj (Kozel) – Golian, Turan (C), Kňažko (A), Mudrák, Gajdoš, Hlaváč, Lavička – Krajč, Haščák, Chromiak – Čajkovič (A), Sojka, Turanský – Lašák, Jellúš, Škvarek – Valigura, Eliaš, Mrázik.
    Švédsko: Wallstedt (Clang) – Brannstam, Björnfot (C), Hedström, Broberg, Söderström (A), Johansson, Lyckåsen – Raymond, Henriksson, Holtz (A) – Holmström, Costmar, Nybeck – Grewe, Bjerselius, Andersson – M. Wahlgren, Sundsvik, Lawner – Söderblom.

Rozhodčí: Campbell (CAN), Labonte (CAN) – Badyl (BLR), Obwegeser (SUI)

Diváci: 1 831